Skocz do zawartości

530d Niebieski dym po odpaleniu !?


miazgat0r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Słuchajcie ostatnio zauważyłem że po odpaleniu po nocy (-1) auto puszcza niebieską chmure dosyć sporą po chwili juz kopci na szaro czyli tak jak byc powinno.

 

Wiecie czym to moze byc spowodowane???

 

Podczas wymiany oleju jakies 9tyś temu zapomniałem wymienić odmy, moze mieć znaczenie???

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

............a ze swiecami zarowymi jak tam?Ja tez tak miałem wymieniłem swiece i przeszło.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 miesiące temu miałem podobny niebieski dymek po odpaleniu zimnego silnika, wymieniłem kompletną odmę i wlałem do baku środek czyszczący układ wtryskowy Liqui Moly i problem znikną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj 1 mam przepaloną, tak pokazuje INPA...

 

Myslisz ze to przez swiece?

W weekend chyba wymienie odme, musze sie dowiedziec w serwisie ile kosztuje pierw.

 

Odma z obudową czy sam filtr wystarczy kupić?

Sam wkład się kupuje. Koszt ok 80zł.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sluchaj 1 mam przepaloną, tak pokazuje INPA...

 

Myslisz ze to przez swiece?

W weekend chyba wymienie odme, musze sie dowiedziec w serwisie ile kosztuje pierw.

 

Odma z obudową czy sam filtr wystarczy kupić?

Sam wkład się kupuje. Koszt ok 80zł.

 

Po co kupować sam wkład skoro on jest cały z plastiku i wystarczyło by go tylko umyć, właśnie obudowę powinno się wymienić bo tam jest gumowa membrana która z biegiem czasu może się uszkodzić a że samej obudowy nie da się kupić to trzeba cały komplet.

 

http://img8.imageshack.us/img8/4864/2dab6d116ce076damed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no i ja wlasnie nierozumiem tych nowych odm ,te stare jak mialy fiter to miao to sens ze tam byl lapany ten olej a teraz?

na 100% to odma ja tak samo mialem u siebie po dlugim postoju i tylko wtedy na niebiesko sie kopcilo i to chmura byla ogromna ,mialem panike w oczach wymienilem odme pojezdzilem ostro i na drugi dzien juz nic nie bylo!!a z tymi srodkami do czyszczenia to na dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po to,że np rocznik 2004 miał fabrycznie parciany wkład.

 

Dziwne bo plastikowy separator był już w E46 z 2003 roku ale pomijając to, obudowę też trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra jutro jade do ASO i zakupie cały komplet :8)

Bo jak pierwsyz raz zobaczyłem tą chmure to byłem zaniepokojony :shock:

 

Wymiana prosta?

 

Pzdr :cool2:

 

Porobiłem fotki jak wymieniałem u siebie, może się przyda bo w 530d jest podobnie. viewtopic.php?f=15&t=168030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące temu miałem podobny niebieski dymek po odpaleniu zimnego silnika, wymieniłem kompletną odmę i wlałem do baku środek czyszczący układ wtryskowy Liqui Moly i problem znikną.

 

zauważyłem u siebie cos podobnego kiedy zrobiło się zimno i odkąd nie mam filtra DPF. Moim zdaniem może to być widoczne tylko w autach bez DPF bo w tych z DPFem dym powinien być wyłapany przez filtr. U mnie ten niebieskawy bąk ma miejsce tylko przy zimnym starcie po nocy, kiedy jest na zewnątrz ok 0-2 st. Kiedy było np ok 5 st tego dymu nie było.

 

 

Jak widać na filmiku dym pojawia się tylko przy rozruchu i znika po 3-5 sekundach. Potem na wolnych obrotach czy podczas jazdy nie ma kompletnie nic. Auto nie dymi przy gwałtownym dodawaniu gazu czy schodzeniu z obrotów. Może to być odma choć z drugiej strony miałem wymienianą ok 40 kkm temu, moze niedługo albo na wiosnę znów wymienie.

 

Niestety drugą przyczyną problemu moga być winne uszczelniacze zaworowe. Przy niskiej temperaturze nie uszczelniają zaworów w 100% od oleju i olej może spływać po zaworach do cylindrów, dlatego tylko przy rozruchu jest niebieskawy dym. Oleju nie ubywa z miski, świece żarowe nowe, sterownik sprawdzony w porzadku

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Słuchajcie ostatnio zauważyłem że po odpaleniu po nocy (-1) auto puszcza niebieską chmure dosyć sporą po chwili juz kopci na szaro czyli tak jak byc powinno.

 

Wiecie czym to moze byc spowodowane???

 

Podczas wymiany oleju jakies 9tyś temu zapomniałem wymienić odmy, moze mieć znaczenie???

 

Pozdrawiam :cool2:

 

1. jak możesz, spróbuj nagrać filmik i wrzuć, zobaczymy skale problemu, czy jest podobnie jak u mnie.

 

2. kolego krzysiek555 jesteś pewien, że winna jest odma na 100%. Jeśli tak to troche mnie uspokoiłeś. Masz u siebie DPF?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie mam dpf ,na 100% odma ja juz wszystko sprawdzilem ,myslalem ze uszczelka poszla ale w plynie zadnych oczek nie bylo,nie ubywalo go ani nie przybywalo ,jak wymienilem odme przeszlo nie tak od razu bo trzebabylo wypalic ten olej!!najwieksza chmura byla po nocy jak ten olej splywal a poznije zostal wypalony ,chmura byla mega ,az bylo wstyd ,jak wymienielm do tej pory wszytsko idealnie chodzi!!

mam odme do sprzedania dot 2007 z rozbitka przejachane 15tys km za symboliczne 60zl

natek ty to prawie nie masz chmury :norty: ja to mialem!! sprawdz jeszcze zbiorniczek z plynem chlodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie mam dpf ,na 100% odma ja juz wszystko sprawdzilem ,myslalem ze uszczelka poszla ale w plynie zadnych oczek nie bylo,nie ubywalo go ani nie przybywalo ,jak wymienilem odme przeszlo nie tak od razu bo trzebabylo wypalic ten olej!!

 

Czyli wychodzi na to że u mnie też pomogła wymiana kompletnej odmy bo niebieski bąk znikną podobnie jak u Ciebie (po przepaleniu się resztek oleju) i zaznacze że też nie mam DPF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały off top, odma w 3.0d 218 KM ma od góry takie wyjście, jakby na jakiś wężyk, wymieniałem w E60 i wydawało mi się, że coś na to się zakładało, właśnie jakiś wężyk, teraz wymieniałem w e65 i nie ma żadnego wężyka... czy mi się coś pomyliło i nic się tam od góry nie podłącza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mały off top, odma w 3.0d 218 KM ma od góry takie wyjście, jakby na jakiś wężyk, wymieniałem w E60 i wydawało mi się, że coś na to się zakładało, właśnie jakiś wężyk, teraz wymieniałem w e65 i nie ma żadnego wężyka... czy mi się coś pomyliło i nic się tam od góry nie podłącza?

 

Nie ma tam żadnego wężyka, na to wyjście nachodzi pokrywa filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z 12.2003r. DPF-a też nie mam.

Chmura niebieska jest tylko po odpaleniu po chlodniejszej nocy baz dwóch. Trwa jakies 8sekund ale jest megasnie duża , dobrze ze auto po nocy zawsze odpalam na placu u siebie i nikt tego nei widzi bo wstyd :mad2:

 

Filmik nakrece jutro :cool2:

 

A odme kpl i tak kupuje bo jej nie wymieniałem przy wymianie oleju.

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały off top, odma w 3.0d 218 KM ma od góry takie wyjście, jakby na jakiś wężyk, wymieniałem w E60 i wydawało mi się, że coś na to się zakładało, właśnie jakiś wężyk, teraz wymieniałem w e65 i nie ma żadnego wężyka... czy mi się coś pomyliło i nic się tam od góry nie podłącza?

 

może pomyliłeś odmę zaworem EGR :mrgreen: tam jest wężyk od sterowania podciśnieniem

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z 12.2003r. DPF-a też nie mam.

Chmura niebieska jest tylko po odpaleniu po chlodniejszej nocy baz dwóch. Trwa jakies 8sekund ale jest megasnie duża , dobrze ze auto po nocy zawsze odpalam na placu u siebie i nikt tego nei widzi bo wstyd :mad2:

 

Filmik nakrece jutro :cool2:

 

A odme kpl i tak kupuje bo jej nie wymieniałem przy wymianie oleju.

 

Pzdr!

 

sprawdź czy nie masz błędów świec lub modułu sterującego świecami.

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie, że to wina odmy i ze juz dwóm osobom problem sie rozwiązał po jej wymianie, wymienie i ja.

 

Wczoraj zakupiłem separator oleju, w weekend montaż.

 

Ale mam jeszcze kilka pytań:

 

1. czemu niebieska chmura jest widoczna tylko kiedy jest niska temp na zewnątrz? Rozumiem, że po dłuższym postoju ale co ma do tego temperatura? Przecież jeśli jest +10 to nieodseparowany olej i tak powinien przejść dalej i być spalony

2. ile wam zajeło wypalenie resztek oleju po wymianie odmy, zeby niebieska chmura się już nie pojawiła?

3. jakim momentem dokręcać odme do silnika bo nie moge znaleźć instrukcji w TISie. ok 15 Nm jak kolektor dolotowy?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no u mnie ta chmura byla w wakacje jak bylo cieplo,ale bardziej widoczna byla jak temp byla niska ,przewaznie z rana

ja dokrecalem na wyczucie tak umiarkowanie mocno ale bez przesady

Natek jak dawno nie wymieniales odmy kup cala,te stary odmy to rozumiem bo mialy filtr z materialu a te nowe nie mam pojecia co ten separator ma robic(chyba ze ten olej wraca spowrotem do silnika to tak) ta stara jak wymontujesz dmuchnij zobaczysz jak membrana gumowa chodzi i czy sprezynka dziala jak powinna!

p.s mam do sprzedania odme uzywana z dot 07 przejchana 15tkm z rozbitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.