Skocz do zawartości

Czy może alternator do wymiany?


mirasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem. Czasami jak jadę samochodem po dłuższym postoju, po przejechaniu jakiegoś krótkiego odcinak drogi wszystko mi nagle przygasa na chwilę w samochodzie i pojawia się mnóstwo błędów w stylu: ABS, czujnik powietrza wspomaganie itp. nie działa. Odnoszę wtedy wrażenie, że faktycznie zostało wyłączone wspomaganie i samochód jest jakiś przymulony. Jadę dalej i po chwili wszystko wraca do normy. Mam wrażenie, że to wszystko mam miejsce wtedy jak jest wilgotno na dworze ale może to tylko zbieg okoliczność. Na początku ten problem występował sporadycznie średnio raz na kilka miesięcy ale ostatnio zdarza się to kilka razy w tygodniu. Byłem z tym w serwisie i z komputera odczytali, że były jakieś błędy alternatora, więc serwis zaproponował jego wymianę i oczywiście jak to nie pomoże to wymię pozostałych elementów. Oczywiście wolałby nie wymienić od razu alternatora, bo to jest spory koszt tylko może sprawdzić czy jednak nie jest jakaś pierdółka za kilka złotych do wymiany. Może macie jakieś pomysły co może być nie tak z tym samochodem?

 

Pozdr.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabiałem to w swojej niuni :D w zeszłym roku.Wymieniłem akumulator.Następnie pan sprzedawca powiedział że może być jeszcze uszkodzony regulatora albo cewka lub łożysko itd. :duh:Nie dałem się naciągnąć na nowy regulator,zresztą coś koło 450 zeta zawołał.Moja rada poszukaj od razu cały alternator z jakiejś aukcji,może w miarę świeży rocznik wycelujesz i pewnie oszczędzisz parę stówek.Ja za swój z 2009 rok(wybita data na tabliczce) dałem 300 zeta.Z wymianą też dasz sobie radę sam. :cool2:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prfraczek pytanie do ciebie.

 

Chciałbym sam wymienić ten regulator napięcia. Napisałeś, że pod tą czarną pokrywką jest regulator. Czy odłączyć akumulator jak będę grzebać przy alternatorze? Czy ta czarna pokrywka jest przykręcona na jakieś śrubki? W ogóle wszelki podpowiedzi odnośnie wymiany tego regulatora mile widziane:-)

 

Pozdr.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebnij akumulator- bedzie lepiej aczkolwiek ja tego nie zrobilem. Jak odkrecisz kable to tam nie ma juz wiecej srubek. Plastikowa oslona jest na wcisk i wltopine w ni sa cos ala podkladki samokontrujace czyli latwo ja nalozyc a ciezko sciagnac (hehe). Odkrec kable i wyrwij ja na sile.

 

co do jazdy z pokazanym ladowaniem "ukrytym manu"- twoje oko tego nie zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prfraczek pytanie do ciebie.

Czy odłączyć akumulator jak będę grzebać przy alternatorze? Pozdr.

 

 

 

Jak chcesz grzebać przy alternatorze to odłączyć akumulator bezwzględnie. Jeśli tego nie zrobisz to możesz popalić np. diody w alternatorze (w najgorszym wypadku może dojść nawet do pożaru, ale to już raczej ekstremalny przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.