Skocz do zawartości

Przepływomierz - kupilem i nie dziala


Kazz

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem przepływomierz, na oko wygląda idealnie, blaszki sie świecą ale nie działa auto sie dusi i nierówno pracuje. Czy gdy odłącze akumulator na powiedzmy 12godzin to rezesuje sie program nim sterujący??? czy gadam głupoty :duh: . Drugie pytanie czy w przepływce są tylko blaszki czy ma byc jeszcze jakis drucik, bo kolo co mi sprzedal tak mówi a ja widze ze nic tam takiego nie ma! Prosze o pomoc, juz mnie ta przepływka dobija :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki wewnatrz przeplywomierza to termistor mierzacy temp powietrza zasynanego, a drucik to uklad przelywomierza. Akurat 2,5 ma taki pieciopolowy przeplywomierz. A te objawy to raczej czujnik polozenia przepustnicy,pasuje od kazdej BMW od 1,6 do 4,0. Mozesz pozyczyc od kogos zanim pojdziesz po nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i przepływomierz działa ale podaje podwójną mieszanke:( moze to przez to ze przed nim jest mikser do gazu a moze jest trefny, hmm. Jutro odpale go bez filtra powietrza(bo w nim jest mikser) i zobacze czy dobrze działa.

 

Moze wie ktos jaki powinien byc numer przepływomierza w bmw e-36 93' silnik 2.5l VANOS??? Moze mam nie taki jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przepływomierzem"gorący drut" nie można instalować za mikserem. Mikser powinien znajdowac sie przed przepustnicą za przepływka to jedna sprawa.

Druga to to że mogłeś pomyliś przepływke siemensa z boschowską, nie wiem jak tak wtyki czy sa takie same czy nie, ale ja mam siemensa w 2l silniku i są tylko blaszki nie ma drutu i tak ma byc. Natomiast z tego co mi wiadomo to 2.5 l silniku M50 są przepływki boscha i tam jest drucik tak jak w żarówce. Czy oby nie pomyliłeś przepływomierzów???

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu udało się rozwiązać problem!

Przepływomierz jest jednak w porządku a wszylkie zaburzenia w pracy silnika powodował mikser do gazu!!!!! :duh:

Schemat: Filtr powietrza -> mikser -> przepływomierz -> antyboom -> przepustnica

Mój mikser ma średnicę zaledwie 3cm :jawdrop: co powoduje zwiększenie prędkosci przepływu i złe odczyty na przepływomierzu. Jak zdjąłem puszke filtru powietrza z zamontowanym w nim mikserem problem całkowicie zniknął :mrgreen: Teraz pozostaje mi albo zmienic mikser na większy albo umiejscowic go za między przepływką a antyboomem , tylko czy sie tam zmieści :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuj mikser nakladany na przepustnice. Koszt koło 50 zł. A jezeli chodzi o srednice to 32, 34 mm to normalan srednica miksera, ja taka mam i sprawuje sie dobrze. Zaduzo srednica moze powodowac zla prace na niskich obrotach natomiast na wysokich bedzie pracował dobrze. Ale twoj jest dobry (srednica) nalezy tylko kupic mikser na przepustnice i problem rozwiązany.

Tylko ze w E36 jest dosc mało miejsca na taki mikser ale to juz mozesz jakos pokombinowac i tyle.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.