Skocz do zawartości

[e39] wolno się nagrzewa 525d M57n brak webasto


cesares

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z nagrzaniem się silnika jest taki.

Zmieniłem termostat główny i nic się nie zmieniło. Dołożyłem chłodniczkę spalin z nowym oryginalnym termostatem egr razem z całym osprzętem i nadal nie nagrzewa się. Zdjąłem wisko nadal nic. Zasłoniłem chłodnicę w 100% nadal nic. Webasto ma uszkodzony sterownik więc odpada. Po 15 km i puszczaniu ciepłego nawiewu na chałupę nie rozgrzeje się do 80 stopni. I po takiej jeździe chłodnica zimna ( po zasłonięciu). Nie przyciskam jej dopóki się nie rozgrzeje. Co jest z tym autem? Rok się męczę z ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto dogrzewa również silnik, takze warto abyś je naprawił. Sa firmy które zajmują się naprawami webasto, nie musi to być wcale serwis ASO.

U mnie załącza się w zimie i wyłącza po zgaszeniu auto po jakiś 2 minutach. Tak wiec nie wyłącza się kiedy silnik uzyska temperaturę, ale wspomaga cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej problem nie tkwi w webasto bo nie każdy model jest posiada. Auto musi osiągać temp roboczą po ok 4km to dla diesla i przy tych temp. Inaczej trzeba szukać problemu gdzie indziej. Jak termostat nie puszcza na duży obieg to zasłanianie chłodnicy i tak nic nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego domyślam się, że układ odpowietrzyłeś w 100%.

Jeśli ta sztuka Ci się nie udała (lub mechanikowi), to niestety może powodować taki efekt.

 

P.S.

Często, ludziska zapominają, lub nie wiedzą o odpowietrzniku Webasta (pod flitrem kabinowym, po stronie kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto oczywiście odpowietrzyłem. Mam 3 odpowietrzniki.

Brat ma Audi a6 2.5 tdi v6 i nagrzewa się jemu w taki sam sposób. Diesle tak mają. Te 4 km z palca wyssane. Bez zewnętrznego podgrzania silnika sam tak szybko się nie nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.