Skocz do zawartości

[E34] - parująca połowa przedniej szyby


Byku_Jawor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczyna się okres zimowy.. i już mam problem.. mianowicie.. gdy włączę dmuchawę na przednią szybę to działa mi tylko od strony kierowcy czyt. nie jest zaparowana, a od strony pasażera mam zaparowaną, no może na wysokość wycieraczki jest odparowana.

Co może być przyczyną - proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

BMW E91 ( 16.01.2008 ); N43B20 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Opla Omegę, bolączką tych samochodów są właśnie parujące szyby. Parowały mi nawet podczas małego deszczu, a w zimie były białe jak mleko. Radziłbym Ci:

1.Umyj od środka porządnie szyby jakimś środkiem do szyb z alkoholem (żeby odtłuścił szyby) no i staraj się nie dotykać ich palcami itd.

2.Sprawdź/zmień filtr kabinowy.

3.Sprawdź nagrzewnicę, być może przecieka.

4.Wsadź do samochodu dywaniki gumowe, żeby woda z butów nie wsiąkała w materiał.

5.Sprawdź czy nigdzie w aucie nie masz wilgoci (np. dziura w podłodze, pęknięta jakaś uszczelka drzwi przez którą dostaje się woda itp.

 

To chyba tyle, jak coś sobie przypomnę to napiszę. Pozdrawiam

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczyna się okres zimowy.. i już mam problem.. mianowicie.. gdy włączę dmuchawę na przednią szybę to działa mi tylko od strony kierowcy czyt. nie jest zaparowana, a od strony pasażera mam zaparowaną, no może na wysokość wycieraczki jest odparowana.

Co może być przyczyną - proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

A ogrzewanie dziala po stronie pasazera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W starym aucie kiedyś przychodzi moment że nagrzewnica wyzionie ducha, i wygląda na to że tak jest u ciebie. Roboty przy tym jest sporo w zależności od typu nagrzewnicy a jest ich chyba trzy rodzaje. Po VINie dojdziesz jaką masz. Ja u siebie niedawno z tym walczyłem, mam nagrzewnice Valeo i udało mi się dostac nową oryginalną w dobrej cenie. Do tego jeszcze oringi albo z ASO albo sam dobierasz, ja sam dobierałem i jest szczelnie.

JAk nie będziesz tego robił długo to cały płyn będzie ci leciał pod dywany i podłoga ci zacznie gnic.

Powodzenia w naprawie.

Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.