Skocz do zawartości

wlaczyl sie kod uruchomienia samochodu


robi1804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moj mechanik w jakis blizej nieznany sposob wlaczyl kod uruchomienia samochodu. Z tego co jest mi wiadomo to jest sposob na to, zeby to jakos obejsc, nie bardzo wiec wiem co robic , czy pytac w serwisie , czy cholowac auto do jakiegos speca od elektroniki? Slyszlalem , ze auto musi postac jakis czas z kluczykiem w pozycji I i cos tam jeszcze trzeba zrobic , ale nie bardzo juz wiem co. Prosze o pomoc , auto unieruchomione , nic nie mozna dalej dzialac, kicha. A tak przy okazji czy czujniki parkowania w 2000 roku z przodu sa takie same jak z tylu czy sie roznia, brakuje wszystkich . Pomocy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JEDNAK SAMOCHOD NIE ODPALA , A ROZMAWIAJAC Z CZLOWIEKIEM , KTORY SPRZEDAJE CZESCI DO BMW STWIERDZIL , ZE JEST TO KOD ZABEZPIECZAJACY PRZED KRADZIEZA , ALE JEST SPOSOB TO OBEJSC TYLKO TRWA TO JAKIS CZAS. NIE MAM POJECIA CZY MIAL RACJE , ALE FAKTY SA TAKIE, ZE ROZRUSZNIK MILCZY PO TYM JAK OKAZAL SIE NAPIS KODE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod służy właśnie do odcięcia zapłonu nie do nawigacji , czy też radia.Miałem go również w e39 i dwa razy zdarzyło mi się go wprowadzić nie ten co zawsze i miałem kłopoty z odpaleniem samochodu, bo zapomniałem, jaki wprowadziłem.Miałem przetłumaczoną z j. niemieckiego chyba od jakiejś siódemki instrukcję awaryjnego odblokowania tego kodu.Tylko, że samochód sprzedałem wraz z tymi dokumentami.Z tego co pamiętam, to trzeba kluczyk przekręcić w jakąś pozycję , odłączyć klemę z akumulatora, czekać na upłynięcie pewnego czasu ( chyba ok. 5 s ).Wydaje mi się jeszcze, że chyba trzeba coś trzymać wciśnięte.Nie pamiętam tylko co.U mnie dwa razy to zadziałało.Kod się wtedy rozbrajał i zapłon można było uruchomić.Przykro mi,że nie mogę pomóc więcej.Chyba,że jakoś będę mógł skontaktować się z tym człowiekiem ,któremu auto sprzedałem. Może jeszcze mieć to tłunaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, wlasnie cos podobnego tlumaczyl mi ten czlowiek od czesci, nie pamietal podobnie jak Ty szczegolow. Bylbym niezmiernie wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu tego problemu, w chwili obecnej od kilku dni jestem uziemniony z naprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Paul1941 dobrze napisał.Z tą tylko różnicą , że jak mówią instrukcje przy wyświetlaczu MID czas oczekiwania po rozłączeniu aku wynosi 2 minuty natomiast przy dużym wyświetlaczu ok. 5 minut. W e39 miałem MID i faktycznie czekałem , jak teraz kojarzę 2 minuty Sam nie wiem czy czas ma tu jakieś znaczenie, ale w instrukcjach fabrycznych tak pisze.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kod nadany przez fabrykę przy programowaniu itp. Ten kod ustalasz sobie sam i każdorazowo możesz wprowadzać inny Musisz tylko pamiętać jaki wprowadziłeś , żeby odblokować zapłon i uruchomić auto bez potrzeby awaryjnego uruchamiania.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyświetlacz MID wciskasz klawisz, gdzie są litery BC ( komputer pokładowy ). Wtedy na wyświetlaczu pojawia się napis mad którymś klawiszem CODE i SET Wprowadzasz czterocyfrowy kod i zatwierdzasz przyciskiem nad ,który jest napis SET.Wyłączasz zapłon. Przy próbie uruchomienia samochodu i przekręcenia kluczyka pojawia się CODE.Musisz wprowadzić ten sam kod co wcześniej i zatwierdzić SET. Dopiero wtedy uruchomisz auto. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Udalo sie, auto odpalone. Na 5 minut odlaczony aku potem po ponownym przylaczeniu pozostawienia kluczyka w pozycji I . Na duzym wyswietlaczu pojawia sie zegar odliczajacy 10 minut do tylu , po pojawieniu sie na wyswietlaczu 00 przekrecamy kluczyk i auto odpala. Dzieki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,u mnie ten kod wyskoczył po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora,dodam iż żaden sposób opisywany na forum nie zlikwidował kodu a próbowałem wszystkiego.Elektryk w module immobilajzera EWS obcioł kable i połączył na krótko auto odpaliło(wiadomo kod dalej istniał,brak dostępu do nawigacji itp.)dopiero mogłem pojezdzić i szukać fachowca i wtedy zaczeły się schody,każdy rozkładał ręce :mad2: miałem już umówioną wizytę w serwisie BMW i znalazłem gościa a dokładnie student :cool2: z Krakowa,w ciagu 1min.zlikwidował kod.Wrazie czego mogę podać numer do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.