Skocz do zawartości

318i ringi CCFL defekt


screamik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu mam założone ringi CCFL. Całkiem fajnie to wygląda ale .. no właśnie. Zawsze kiedy auto jest nieodpalone i włączam światła to ringi świecą bardzo słabo i w ogóle mrugają ;/. Kiedy już auto jest w trakcie jazdy i załączone są światła mijania to ringi zaczynają ładnie i równomiernie świecić. Jakieś 3 dni temu wymieniłem akumulator bo był już dość słaby ( myślałem że to właśnie przyczyna ). Samochód lepiej pali itp. ale ringi nadal tak samo, słabo świecą. Elektromechanik sprawdzał mi ładowanie i powiedział że jest wzorowe. Mam więc pytanie czy jest to kwestia samych ringów bądź też ich przetwornic, czy może coś w samochodzie jest nie tak np. jakiś regulator napięcia itp. Dałbym sobie z tym spokój i wymontowałbym je ale zastanawia mnie to czemu w czasie jazdy świeca prawidłowo a przed uruchomieniem nie ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ringi CCFL zawsze potrzebują jakiś czas na rozgrzanie się i prawidłowa prace. Co do mrugania to zauważyłem w paru E46 ze zawsze mruga jak i w mojej ale zupełnie nie znacznie. Po 5 minutach gdy się nagrzeją nie ma żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledze który założył ten temat mysle ze nie chodzi o rozgrzewanie ringów. Mam u mnie to sama ale nie wystepuje to za kazdym razem i nie na wszystkich ringach tylko na jednym. Dodam ze gdy włacze postojowe światła od razu wszy to ten "felerny" ring " świeci juz dobrze tak jak pozostałe. Też nie wiem dlaczego tak sie dzieje

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo panowie za zainteresowanie tematem. Faktycznie jest to dość dziwne. Ja sobie podjadę do jeszcze jednego elektromechanika i popytam o to. Jeśli dowiem się czegoś konstruktywnego to na pewno napisze na forum : ) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.