Treść opublikowana przez pawelkoln
-
integracja köln
Reanimujmy post. Kto BMW Fan z NRW??
-
320d 163KM korekty wtrysków
W grudniu oddałem samochód do mechanika na czyszczenie kolektora , sprawdzenia klapek , egr i przepustnicy. Po tym zabiegu nie było od razu źle, dlatego nie wpadłem na to od razu. Korekty są nadal nie idealne ale lepsze, a także wróciła moc, cicha praca silnika, zniknął straszny zapach z tłumika. Mechanik zamiast dac nowe uszczelki pokleil stare silokonem. Po założeniu nowych wszystko jest oki.
-
320d 163KM korekty wtrysków
Problem rozwiazany. Problemem byl zle skrecony kolektor ssacy. Takich mamy mechaników. Jeśli sam czegoś nie zrobisz to nigdy nie będzie dobrze.
-
320d 163KM korekty wtrysków
Ciśnienie w cylindrach w porządku. Wypalilem disem dpf i zrobiłem adaptację wszystkiego. Jest poprawa. Nie zmienia to faktu że korekty są nadal zle. Będę sprawdzał wtryski.
-
320d 163KM korekty wtrysków
Jeszcze nie ale zajmę się tym w następnym tygodniu.
-
320d 163KM korekty wtrysków
A więc coś nowego. Po wymianie filtra paliwa , silnik zaczął ciszej pracować. Po wypieciu przeplywki i pojezdzeniu tak 10 minut , w pięciu i skasowaniu błędu silnik odzyskał moc. Nie zlikwidowalo to jednak smrodu z tłumika i korekt w inpie. Co mnie zaniepokoilo także to w polu temp. zasysanego powietrza, temperatura jest podczas jazdy 50% większa niż na zewnątrz, a jak tylko stanę idzie w górę, czy to tak powinno być?? Podczas jazdy do pracy z rana jest te 50% więcej po 2 godzinach postoju auta, jest 350%. Dopiero jak odpale temperatura spada. Np. 10stopni na dworzu, ona ma 20stopni. Po dwóch godzinach 40 parę. Słyszałem że powinna być taka sama jak na zewnątrz. Wracając do wtrysku, czy ktoś miał podobny problem ?? Czy to może inny wtrysk być uszkodzony i to przez to ta korekta??
-
320d 163KM korekty wtrysków
Tak mi powiedział,że go rozkrecili i ze w środku była ropa. Zastanawiam się czy przez to może dawkuje więcej i dlatego smiedzi z tłumika. A wiem na 100% że to ten smród. Czyli kąt wtrysku pewnie jest nieprawidłowy. Kurczę będzie trzeba disa ściągnąć bo inaczej tego nie sprawdzę bez wyjecia.
-
320d 163KM korekty wtrysków
Sprawdziłem inpą, jest zakodowany.
-
320d 163KM korekty wtrysków
Wtrysk nowy i to jeszcze orginal. Zadzwonię do niego.
-
320d 163KM korekty wtrysków
Mechanik mówił mi ze tak, ale na własne oczy nie widziałem. Wtrysk był o tym samym numerze, także nawet chyba nie trzeba, albo??
-
320d 163KM korekty wtrysków
Witam szanowne grono miłośników BMW. Opiszę mój problem, i mam nadzieję że mi ktoś pomoże bo się już pogubiłem. Dodam że nie znalazłem nic na swój temat. W styczniu zauważyłem że wtryskiwacz na drugim cylindrze ma korektę +3. Zakupiłem używany wtrysk ale z pewnością miał mało najechane ponieważ został założony na próbę do auta i po 200 kilometrach zdjęty. Mam na niego gwarancję 12 miesięczną. Oddałem do warsztatu samochód aby przełożyli dany element. Po odbiorze auta po sprawdzeniu korekt, dany wtrysk pokazywał wartość -1,6 a nawet więcej. Podczas jazdy schodzi do -0,40. Jednak podczas postoju śmierdzi mi nadal z tłumika, silnik pracuje twardo, i nie przyspiesza jak wcześniej. Mechanik powiedział mi ze otwierali wtrysk. Teraz moje pytanie brzmi, czy mogli przestawić kąt wtrysku?? Czy oby na pewno ten wtrysk jest w porządku?? Czy możliwe ze inne wtryski mogą być uszkodzone?? Korekty w inpie 1. 0,2 2 . -1,6 3. 0,0 4. 0,4
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
Pydzik nie ma takiej potrzeby. Panowie piszcie co nowego u was się pojawiło??
-
[E60] Navigacja Business 2015
Panowie zapraszam, jest juz nowa mapa 2015 business dvd do systemów ccc www.chomikuj.pl/litewiak
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2014
Kolego dziurba_jr ladnie to zarabiac za darmo?? Jaki Link powinien byc podany??
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
Koledzy wlasnie dostalem info, ze iso dziala.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
chubbchubbs to rozumiem ze Ty nie bedziesz pobieral??
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
Panowie wczoraj nie dalem rady, ale dzis juz jest. http://chomikuj.pl/litewiak/BMW Nie zycze sobie sprzedazy tego Update. Jedyna osoba ktora moglaby czerpac z tego korzysci jestem ja. Wiec jesli ja tego nie robie niech inni tez dadza sobie spokoj. Jak ktos nagra pierszy prosze o opinie czy wszystko OK.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
Panowie, rozumiem zniecierpliwienie, ale oświadczam wam ze nie ma za bardzo czego. Nic nowego nie znalazłem jak narazie. W sobotę wieczorem wrzucę link.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
Kupiłem, jak będę miał chwilę to wrzucę na chomikuj. Pozdrawiam
-
[E60] Navigacja Business 2015
tu do kupienia https://bmw-navi-maps.co.uk/ccc-systems-2003-2007/10-road-map-europe-business-2015.html
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015
Jest juz https://bmw-navi-maps.co.uk/ccc-systems-2003-2007/10-road-map-europe-business-2015.html koszt DISC 1 i 2 to z przesylka 28,99 funta. Zastanawiam sie czy kupic bo nigdzie znalesc w sieci nie idzie
-
bmw 1.8is 318is dziwny swist i stuki po 3000
Problem rozwiązany. Może komuś się przyda. A więc był to napinacz paska wieloklinowego. Zamykam temat
-
bmw 1.8is 318is dziwny swist i stuki po 3000
Olej jest zawsze na czas i to nie jest z silnika, bo stojąc przed maską nic nie słychać. Mysle że kolega miał rację to będzie chyba na 99 % coś z wydechem.
-
bmw 1.8is 318is dziwny swist i stuki po 3000
Też tak na początku myślałem, ale tłumiki są prawie nowe. Kolektor wydechowy nie pęknięty. Zastanawiam się nad łańcuchem, ale pewny też nie jestem czy aż tak by walilo. Dodam że jak jej od zera przycisne to jakby tego nie było. A na pewno nie na nierozgrzanym silniku. Jak się rozgrzeje i to dopiero zaczyna dobrze szukać. Do rozgrzania na wolnych obrotach co jakiś czas stuknie coś ale tak co 5 sekund. Zastanawiam się czy nie pompa wody. Ale czy pompa dawała by taki dźwięk co słychać przy 2.000??
-
[E36] 318ti resetowanie komputera
Wydaje mi się że napięcie spada, sprawdź czy alternator dobrze ładuje akumulator. Możliwe że akumulator jest do wymiany.