Treść opublikowana przez Sokol1988
-
[E39]540 01' Gaśnie silnik - Engine failsafe prog
Gdzieś widziałem że winą może być walnięty akumulator.
-
E39 540 Radom. WBADE510X0BR90655
Sokol1988 odpowiedział(a) na griffe temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPanowie niech ktoś z ciekawości wejdzie na mobile.de i tam poszuka podobnej 540stki w manualu:) Cena po przeliczeniu na PLN wychodzi jakieś 17-18 tyś. A gdzie to co zarabia handlarz ?? A wszystkie opłaty są dodatkowo tak jak tutaj :) Chyba że oni robią to wszystko dla nas i jeszcze dokładają do interesu :P
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
No może sam rozrząd to 6 tys nie ale jeszcze uszczelnienie silnika plus do tego robocizna i wychodzi Ci spokojnie 6 tyś. Nie wiem dlaczego ale V8 to już mechanicy liczą sobie razy dwa to co za zwykłe BMW. A za Beemkę i tak płaci się już na wstępie wiecej :P
-
E39 540 Radom. WBADE510X0BR90655
Sokol1988 odpowiedział(a) na griffe temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie mówię że ma problemy ale jeśli chce się zrobić rozrząd to trzeba na taką kasę się szykować :) Tylko nie mów że ten rozrząd jest bezobsługowy i wieczny :D
-
E39 540 Radom. WBADE510X0BR90655
Sokol1988 odpowiedział(a) na griffe temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHmm a tak już serio to cena jakby troszkę za bardzo atrakcyjna. Hmm zdjęcie środka zrobione tak aby nie było nawet widać fotela kierowcy. Chciałbym zobaczyć tą książkę serwisową co i kiedy było robione. Za tą cenę spodziewałbym się robienia rozrządu a to do ceny kolejne 4 tyś, plus koszty rejestracji w Polsce także myślę ze razem 20 tyś mogłoby nie wystarczyć. Na plus oczywiście manualna skrzynia :) Aj ale to musi iść:D
-
E39 540 Radom. WBADE510X0BR90655
Sokol1988 odpowiedział(a) na griffe temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHehe w ogłoszeniu : " mało pali 10 litrów " :D:D:D Ktoś tutaj ma poczucie humoru :D
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Nie to abym się czepiał ale rezerwa w zbiorniku paliwa nie zanosi niczego dobrego :D Co do auta nic w opisie nie ma o uszczelnieniu silnika (oczywiście zdjęcia co ma pod maską też nie ma) czyli prawdopodobnie kolejne wydatki, nic nie ma o robieniu skrzyni automatycznej więc może być kolejny wydatek :) Atrakcyjna jest za to cena :)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Tutaj masz co nie co o niej napisane :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=254437
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Trochę już pózno i nie ogarniam. Wał był szlifowany .
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Sorki może za bardzo się uniosłem. Popychacze były wymienione, zawory były ok. Luzu na tłoku nie było.
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Powiem tak każdemu jest latwo to mówić a nie wiem czy czytałeś cały temat ale facet miał 130 k km i mu tak stukało a teraz ma 230 k km i calej to samo. Liczyłem na jakieś podpowiedzi sensowne a nie takie że coś ktoś źle złożył sorki.
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Powinno być wszystko ok a nie jest :P Wszystko było zrobione tak jak być powinno .
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Wał był ok . Rozrząd był zrobiony porządnie tak jak powinno być. Wymienione panewki profilaktycznie skoro i tak cały silnik był rozebrany.
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Sorki że nie pisałem ale to nie jest nic z rozrządem bo rozrząd jest cały nowy ( napinacz tez ). A ten stuk sam nie wiem. Panewki wymienione na nowe. Myślałem że ktoś może miał taką przypadłość bo ja na prawdę nie mam pojęcia i w sumie chyba nikt nie ma .
-
[e39] 540i lekkie stukanie przy 1000 obr/min
Witam mam taki problem przy obrotach około 1000 słyszalne są delikatne stuki. Jest to troszkę denerwujące ale nie mam pojęcia co je powoduje. Problem występuje tylko na biegu jałowym i przy ok 800-1000 obrotów. Jeśli przełączę skrzynię w położenie R, N, D problem znika, podobnie jest jeśli zwiększę obroty. W wymienionych przypadkach po prostu tych stuknięć nie słychać. Jeśli chodzi o właściwości jezdne to nie ma żadnych problemów autko przyspiesza tak jak moim zdaniem należy i ogólnie wszystko inne jest ok. Zamieszczam film poglądowy może ktoś spotkał się z czymś podobnym. PS Wiem, że świeci się kontrolka poduszki ale po prostu sprzątałem Beti i fotele były przestawiane :D Błąd usunie się na dniach :)
-
Wielkopolskie
Czy mógłby ktoś polecić jakiegoś zaufanego mechanika który specjalizuje się w BMW w PILE ?? Byłbym bardzo wdzięczny :)
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
No już sam nie wiem :( Na pewno coś się dzieje ale nikt nie może podać kokretnej przyczyny :( Ja po prostu chciałbym to naprawić żeby było tak jak być powinno :( Ciśnienie było mierzone i było w porządku. No już na serio nie wiem co robić :( Przekopałem internet i nie znalazłem jakiś wskazówek co zrobić i co to może być ;/
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Tylko ze tym razem inny mechanik zobaczył ten rozrząd i wszystko wg niego jest w porządku więc to raczej nie wina rozrządu. A te stuki skoro nie rozrząd to w sumie chyba tylko mogą być panewki. Chyba że ma ktoś inną koncepcję :( Jutro powinien się do tych panewek dostać i będzie wszystko jasne :(
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Sam już nie wiem z rozrządem jest raczej wszystko ok bo dzwięk nie wydobywa się z niego. I prawdopodobnie to będzie panewka albo już nawet wał korbowy po prostu nie ma już żadnych koncepcji co to może stukać :( Ja też już sam nie wiem czy coś jeszcze uda się zrobić ;/ A jakiś pomysłów też brakuje :(
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Prawdopodobie w silniku odwróciło panewkę. Orientuje się jaki może być koszt takiej naprawy i czy jest w ogóle opłacalny ? Bo jeśli jeszcze jest porysowany wał to chyba już trzeba byłoby szukać drugiego silnika;/
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Kiedy jest zimny kontrolka właśnie dosyć długo się pali i gaśnie. Myśłałem że to wina oleju bo było rano dosyć zimno i autko na dworze stoi więc myślałem że olej zgęstniał. Czyli popychacze, wał korbowy odpadają ?? A jest jeszcze szansa na uratowanie tego silnika ??
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Oczywiście te śruby od pompy oleju zostaną sprawdzone. Nie było jakiegoś wielkiego katowania tego autka normalna jazda. Pytam tylko czy ktoś może z czymś podobnym się spotkał. Autko zostało w moich rodzinnych stronach bo praca wywiała mnie 500 km od domu :) W tym tygodniu auto i tak idzie na warsztat ale zawsze lepiej spytać kogoś kto może mieć pojęcie o tym silniku . Co do tego jak to się stało to pisałem wcześniej. Trasa 500 km nic nie było slychać nastepnego dnia mała wycieczka 20 km i po powrocie już ten dźwięk .
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Vanosow nie ma i jak dla mnie to zaleta. A nie myslisz ze to może być popychacz bo wg mnie ten dziwny dźwięk dobiega tak raczej z boku silnika.
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Ile taka naprawa moze kosztować ??
-
e39 540i dziwny dźwięk silnika
Wał korbowy ??