Treść opublikowana przez Phonemania
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Do auta z mojego roku są dwa rodzaje Filtrów, shit, który jest który, czy ktoś może podać mi pełen kod silnika? W szukajce jakoś tego nie ogarnąłem. E91, 2006 rok, 320D 163PS, czy po rozkodowaniu Vinu wyjdzie pełen kod silnika? A nie tylko M47t2?
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
No dobra, zaryzykuje dzięki.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Co sądzicie o tych specyfikach do plukanie silnika liqui moly? Stosował ktoś? D tej pory auto latalo na 5w30 Bmw ( castrol) teraz chyba zaleje Millersa albo motula i tak kombinuje czy nie zalać najpierw tego specyfiku. Przebieg auta 237 tys. Co sądzicie? Zaszkodzi czy pomoże?
-
BMW E91 jako auto rodzinne
Ja tam nikomu nic nie przekazuje ani nie staram sie czegoś na sile mówić. Każdy ma swój pogląd na ten temat. Ja jedynie komentowalem kolegów wypowiedzi, bo to ze można sie spakować na wakacje w e91 wierze, podobnie jak do malucha. Jednym to wystarcza, innym nie. Tyle w temacie.
-
BMW E91 jako auto rodzinne
Super. Gratuluje wyboru.
-
E90 320D WBAVU31070KZ12233
Phonemania odpowiedział(a) na dwade4 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażU mnie alarm jest, ale tej diody nie, muszę looknac w vin, dzięki za info w każdym razie.
-
E90 320D WBAVU31070KZ12233
Phonemania odpowiedział(a) na dwade4 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo dobra, a jak tego nie ma w aucie, nie ma alarmu?
-
E90 320D WBAVU31070KZ12233
Phonemania odpowiedział(a) na dwade4 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa trochę nie w temacie. Ta czerwona dioda pod lusterkiem wstecznym, co to?
-
BMW E91 jako auto rodzinne
Darcyn, K8v8m normalnie temat nie obyl by sie bez Waszych jak ze to sporo wnoszacych komentarzy. :duh:
-
BMW E91 jako auto rodzinne
Ja właśnie sprzedaje swoją bo kupiłem żonie dokładnie w tym samym celu jak opisujesz, czyli rodzina 2+1 i jak dla mnie zły wybór. Auto miało służyć do sporadycznego przemieszczania sie po mieście i do wyjazdów urlopowych. Mam roczna córkę wózek normalny (nie parasolke), jak to wsadze to już mam pełen bagażnik. Zmieści sie tylko mała walizka. Jak jej nie sprzedam pozostaje kupic trumnę na dach, tyle.
-
Jaki olej do e91 320d
nie wiem, jakos w szukajce nic mi nie wyskoczylo. Czy ktos stosowal ten specyfik Liqui Moly do czyszczenia ukladu olejowego? Uzywalem podobnego specyfiku tej firmy w innym aucie jezeli chodzi o uklad chlodzenia i nie pojawilo sie nic niepokojacego, jednakze, w przypadku ukladu olejowego boje sie, ze syf ktory oderwie sie za sprawa tego plynu moze zatkac kanaly olejowe, mial ktos stycznosc?
-
Drift -----the best films and everything
Kilka moich filmów z była suką, fajne auto było.
-
kontrolka niskiego cisnienia w oponach
Że do mnie?
-
kontrolka niskiego cisnienia w oponach
Przejechałem się z max 500m, nie chciałem tyrać świadomie opony na zaniżonym ciśnieniu.
-
kontrolka niskiego cisnienia w oponach
Odgrzeję kotleta by nie rozpoczynać nowego tematu. Tydzień temu założyłem zimowe ROF, ciśnienie standard, 2.1 przód i 2.6 tyl bez obciążenia, w Idrive'ie aktywowany system monitorowania ciśnienia na nowych oponach. Dziś zrobiłem test, obniżyłem ciśnienie do 1.0, trochę się przejechałem i żadnej informacji, że za niskie ciśnienie. What the Fuck?? Dodam, że ABS działa, pod kompem zero błędów. Ktoś coś może?
-
Ranking opon zimowych do naszych BMW
UG8, czy Michelin Alpin, bylo nie bylo opony segmentu Premium, choc o slabszych parametrach, inaczej klasyfikowane, co pewnie tlumaczy wlasnie roznice. Od razu napisze ze jezdzilem na wszystkich powyzszych i jest to moja opinia praktyczna, nie poparta zadnymi testami, czy informacjami na ulotkach. Testowalem jeszcze Pirellki, Conti i Bridge, ale tutaj sie nie wypowiadam bo to nie byly aktualnie najnowsze modele. Co do porownania UG7+ i 3D (opony modelowo praktycznie te same okresy rozpoczecia produkcji) 3D duzo lepiej w zakretach i przy wiekszych predkosciach, UG7+ natomiast bez porownania przy startowaniu na mocno zasniezonej nawierzchni i podczas ruszania z kopnego sniegu. Warto pamietac, by porownywac opony o tej samej klasie, a nie segmencie. Opony wlasnie z segmentu Premium jak Goodyear i Dunlop maja dwie klasy opon jezeli chodzi o zime, Standard i HP/UHP. Standard to UG8 i Dunlop WR2 (tegoroczna nowosc), a HP/UHP Goodyear UG8 Performance i Dunlop 4D. Podalem to na przykladnie Goodyear/Dunlop, bo to moj konik. Sory za rozpisanie sie, jak bedziecie mieli jakies pytania z zakresu GY i DU, chetnie pomoge.
-
Ranking opon zimowych do naszych BMW
Ja tam założyłem Dunlop 3d w ROF jak bóg przykazal, ostatnie dwa sezony zimowe upalalem właśnie 3d na służbowym aucie, rewelacja. Teraz do służbowki tez Dunlopa założyłem tyle ze 4d. Polecam, super na mokrym, na śniegu, ciche na suchym, niezależnie od rodzaju napędu, super kontrola przy wyższych prędkościach porównując z innymi oponami zimowymi.
-
Zużycie kierownicy, fotela , gałki itp
Nie no jasne, ja blendyi tak nie będę zmieniał, bo realnie wygląda jak na ten przebieg, a nie lubię koloryzować. Taka ciekawostka, spotkałem się z e91 z przebiegiem licznikowym 288tyś. w której przycisk Start/Stop był tak wytarty, że był cały biały :shock: :D , właściciel się tłumaczył, że taki kolor (perłowy jak nazwał) bardziej się podoba jego Żonie i specjalnie wytarł :lol:
-
Zużycie kierownicy, fotela , gałki itp
Również zwróciłem na to uwagę. Także nie jest tak super jak kolega pisze :norty: Ja przy 150k mam dwie małe "dziurki" w blendzie. Wychodzi więc na to, że zużycie elementów wewnętrznych w aucie nie zależy tylko od tego jak dbał właściciel, lecz także - a może przede wszystkim od tego - co właściciel uważa za zużycie.... Dla mnie Twoja blenda jest zmasakrowana i dawno bym ją obkleił lub wymienił. Dla Ciebie jest jak nowa. No z tym zużyciem, co czym jest dla kogo to każdy oczywiście ma prawo miec swoje zdanie, odnośnie blendy nigdzie o niej nie pisalem bo jest faktycznie używana, pisalem o innych elementach ,skoro u Ciebie przy przebiegu 150 tys, jest jak nowa to właśnie zastanowilbym sie czy ktoś jej już nie wymieniał, chyba ze auto masz od nowości wtedy gratuluje użytkowania. Mam dość często styczność z e90 kumpla z 2007 roku, auto od nowości, aktualnego przebiegu 45 tys. Blenda jest w ciut lepszym stanie niż u mnie, a tamtego auta nie uzytkuje kobita :lol: poprostu taki kiepski materiał. Ciekawi mnie natomiast, w jakim stanie sa Wasze przycisku start/stop?
-
Zużycie kierownicy, fotela , gałki itp
Plastik wokół multifunkcji to wystarczy kilka razy właśnie kobite z pazurami puścić i taki efekt ( auto jest Żony) :D , odnośnie mieszka co masz na myśli ze second hand. Znaczy ze jest używany ( w wolnym tłumaczeniu)? A jeżeli chodzi o Boczek, pod szyba, tez mam takie zboczenie, i zwracam na to uwagę bo w innym aucie to mam i strasznie mnie to drazni, tutaj nie ma. :cool2:
-
Zużycie kierownicy, fotela , gałki itp
A tak z ciekawości powiem, że miałem takżę kontakt z autami z oryginalnym przebiegiem (potwierdzone, ponad wszedlką wątpliwość) 150 tyś. km, które były totalnymi śmietnikami, jeżeli chodzi o zużycie wnętrza, a także auto z przebiegiem 536 tyś.km salon Polska, jeden właściciel od nowości, wnętrze jak nowe, ale właściciel wyjątkowy pedant. Oczywiście cały czas piszę o BMW.
-
Zużycie kierownicy, fotela , gałki itp
Nie wiem, czytam i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że wszystko uzależnione jest od tego jak kto użytkuje auto. Mam E91, 2006.XII z przebiegiem 236 tyś, i wnetrze jest jak nowe, poza oczywistym zużyciem gałki zmiany biegów i skóry na kierownicy (foto poniżej) auto jest jak nowe, z zewnątrz regularnie dbam o lakier i także nie mam zastrzeżeń. Boczek w drzwiach kierowcy zero zużycia, tylny środkowy tunel także, guma nic nie tknieta. Ale prawda jest taka, że jeden raz ktoś nie umiejętnie poleci pazurem, butem, itd. i od razu widać ślad. http://img841.imageshack.us/img841/4023/s274.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img24.imageshack.us/img24/8808/1ltm.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img811.imageshack.us/img811/2530/uxd0.jpg Uploaded with ImageShack.us Jak porównam to ze służbową Toyotą, którą mam od nowości, aktualny przebieg niecałe 140 tyśkm, to daleko jej do 3er, ale nie będę ukrywał, że trochę inaczej użytkuję to auto :D
-
[E90] ciężko wchodzą biegi
No powiem, że faktycznie to może być to, dzięki za link :cool2:
-
[E90] ciężko wchodzą biegi
Odnośnie oleju w skrzyni to na pewno będę zmieniał, już mam kupiony tak profilaktycznie, ale obawiam się, że pierdoły, które wymieniały sprzęgło, nie odpowietrzyli sprzęgła, stąd na pewno oddam na wymianę płynu i odpowietrzenie układu hamulcowego i sprzęgła, tak napisałem, może ktoś się z czymś takim spotkał. A odnośnie bujania, to nie sądzę by to było normalne, tym bardziej, że nie zawsze występuje, na pewno gdy jest ciepło i sucho tego nie ma, czy istnieje jakakolwiek szansa, że podczas wilgotnych dni, wilgoć dostaje się do sprzegła ??????
-
[E90] ciężko wchodzą biegi
No dobra, to ja mam inny problem, u mnie cieżko wchodzi bieg 2 i 3 w górę i przy redukcjach. Jest to wrażenie jak by to było bardzo precyzyjnie, ale z racji ze to nie jest moje pierwsze bmw sadze ze cos jest nie tak. Co ciekawe, jak auto jest zimne, czyli po dłuższym postoju ten efekt praktycznie nie występuje, dopiero jak wszystko sie rozgrzeje jest to wyczuwalne. Od razu napisze ze jakies 4 tys km temu było wymieniane kompletne sprzęgło z dwumasa. Kombinuje, ze moze układ jest zapowietrzony. Co sądzicie? Dodatkowo ostatnio mam kolejny problem, przy ruszaniu na 1 biegu czuć takie bujanie autem, dzieje sie to tylko przy bardzo spokojnym ruszaniu, gdy rusze powiedzmy. 1,5 tys obr, nic sie nie dzieje, przyspiesza płynnie. Zauważyłem takze ze te bujanie przy spokojnym ruszaniu pojawia sie gdy jest wilgotno bądź po prostu chłodnej, jak było ciepło i sucho nic takiego nie wystepowalo, ktoś pomoże o co come on?