Skocz do zawartości

F40 120i Misano Blue


b4kus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Przedstawiam swoje F40. Auto zamówione pod koniec marca odebrane pod koniec lipca.


Aktualny przebieg to 7 tyś.


Z wyposażenia było brane prawie wszystko, poza elektryką foteli, szklanym dachem oraz czarnymi lampami.


Z restrykcji -> brak otwierania nogą i ładowarka indukcyjna.


Plusy

- Zaskakująco pojemne

- Niezłe spalanie -> do dotarcia było 6.3 l, aktualnie 7.5 l

- Bardzo fajna elastyczność

- do 90-100 km/h w miarę cichy

- Adaptacyjne światła led

- Wskazówki z aplikacji Apple Maps pokazują się na head up

- Podłączony Apple Car jak nawigacja jest ustawiona np w Google maps i naciśnie się na konsoli środkowej przycisk "Mapa" to przeskakuje do Google maps, a nie do nawigacji systemowej

- Fotele sportowe są bardzo wygodne

- Bardzo fajna jakość wykonania

- IDrive jest bardzo logiczny i szybko można się go nauczyć



Wady

- Dosyć głośny od 120 km/h

- System bezkluczykowy czasami ma laga

- Brudna kamera cofania <- mogła by się chować do znaczka

- Brak możliwości dodania kamer 360


Podsumowując


Autko bardzo fajnie, jedynie nad czym teraz bym się zastanwailł czy dołożyć do m135 :).


IMG-4470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajnie. W kolorze który również zamówiłem. Wywalilem jednak auto klapę bagażnika, dostęp komfortowy, szyberdach, headup. Dodałem pamięć fotela, aktywne zawieszenie i pare dupereli żeby było wygodniej na dłuższych trasach jechać. Cholera wie jednak kiedy się to wyprodukuje. Od lipca czekać na samochód... Brałeś może aktywne zawieszenie? Jestem ciekawy jak to się sprawuje. Nie da się tego na żadnej testowej jeździ sprawdzić, nie ma takich samochodów demo w Krakowie. Wrzuć więcej zdjęć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałeś może aktywne zawieszenie? Jestem ciekawy jak to się sprawuje.

 

Tak, brałem. W trybie confort jest bardzo przyjemnie i normalnie się jedzie czuć drogę i nie jest jakoś tragicznie twardo. Jednak w trybie Sport jest wyraźnie twardszy, każdą dziurę czuć i nie przechyla się tak bardzo na zakrętach.


Ciekawostka dostałem na święta kamerkę samochodową. I nie działa mi ładowarka od zestawu (wtyk do zapalniczki) w BMW. W 2 innych różnych samochodach działa. Pomyślałem, że to mój wtyk, pojechałem na serwis na ich ładowarkach działa. Okazuje się, że przednie wejście "wymaga" dłuższego bolca od ładowarki -.-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Brałeś może aktywne zawieszenie? Jestem ciekawy jak to się sprawuje.

 

Tak, brałem. W trybie confort jest bardzo przyjemnie i normalnie się jedzie czuć drogę i nie jest jakoś tragicznie twardo. Jednak w trybie Sport jest wyraźnie twardszy, każdą dziurę czuć i nie przechyla się tak bardzo na zakrętach.


Ciekawostka dostałem na święta kamerkę samochodową. I nie działa mi ładowarka od zestawu (wtyk do zapalniczki) w BMW. W 2 innych różnych samochodach działa. Pomyślałem, że to mój wtyk, pojechałem na serwis na ich ładowarkach działa. Okazuje się, że przednie wejście "wymaga" dłuższego bolca od ładowarki -.-.

 

Super, dziękuję za odpowiedz. Mam nadzieje, ze komfort nie jest tylko z nazwy i np. na progach zwalniających nie podrzuca tak mocno. Niebawem może w końcu potestuje.


Dobra uwaga jeśli chodzi o gniazdo ładowarki. Będziemy pamiętać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.