Treść opublikowana przez wandyna
-
[E60] zmiana mpg na km
Panowie z jedną rożnicą, że mi wszystko wyświetla w km a tylko średnie spalanie w mpg. Mówię o tym małym wyświetlaczu, ktorego funkcje zmieniamy przyciskiem BC znajdujacym sie pod przyciskiem CHECK na manetce od zmiany kierónkowskazów. Pokazuje tam na ile km nam zostalo paliwa, srednia predkosc no i srednie spalanie w l/100km a mi zamiast w l/100km pokazuje jakies mpg :/ Druga sprawa jak zmienic jezyk z francuskiego chociaz na angielski? :) Z góry dzięki :)
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
ok, w takim razie rzuca wam po gaszeniu silnika jak nie macie klapek? jakies inne objawy ich braku? uzywane sobie sam zaloz :)
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
A można gdzieś kupić same te klapki? nie zaślepki tylko klapki? Dzwoniłem do BMW to nie maja jedynie sam kolektor 2200 mi powiedzieli.
-
Klapki kolektora ssącego, 530D E60 M57
Witam! Koledzy mam uprzejme zapytanie. Rozleciały mi się klapki w kolektorze no i narobiły problemu. Jednak nie o tym mowa. Chciałbym spytać jak teraz zrobić z kolektorem, żeby w przyszłości mnie to nie spotkało. Widzę kilka wariantów: - Regeneracja mojego kolektora w profesjonalnym zakładzie tym się zajmującym. Nie znam takiego macie jakieś namiary? -Wywalenie klapek ( średnio mi się to widzi bo rzuca motorem przy gaszeniu. -Założenie zaślepek zamiast klapek?? Nic nie wiem na ten temat. -Czy samemu założenie nowych klapek i wyczyszczenie kolektora tylko jak to zrobić i czym najlepiej wyczyścić? Jak Wy to widzicie? Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi. :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:
-
BMW SERII 5 ERY "NOWOŻYTNEJ" produkcja od 2003
tez mam 211KM i mam auto z Belgii. Normalna sprawa to jest.
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
Juz wszystko wiem. 3 klapka w polowie tylko zostala z korozji 4 nie ma wogole i 5 tez w polowie. Zablokowany jeden zawór, głowica to szlifierza na ogolny przeglad, planowanie, i sprawdzenie zaworów i popychaczy, a dzis mój mechanior bedzie rozbieral i ma sprawdzic czy tloki i cylindry nie sa porysowane. W związku z powyższym mam pytanie: Czy ktoś się orjentuje gdzie można zregenerować kolektor ssący w jakimś profesjonalnym zakładzie?
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
A może ktoś opowie podobna historie z wlasnego doswiadczenia?
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
a na jaki kolor ci kopcil? rowno ci silnik pracowal? ubywalo ci oleju? Ile cie kosztowala ta impreza? Wole turbine niz jakby mialy wpasc w cylinder i tlok rozwalic. Lepiej wymienic turbine niz motor rozbierac :)
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
PiterKmt powiedz mi a jakie objawy miales jak ci padło turbo? nie wiedzialem ze w turbine tez one moga wpasc. Mi sie teraz przypomnialo ze jak stanąlem na poboczu i otworzylem maske to dymilo sie jeszcze troche z okolic turbiny wlasnie no i jak tam zagladalem to sie tam troche poci w okolicy turbiny. Kurde gdyby to byl tylko klektor do wymiany i turbo to git :)
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażsorrki cos mi sie net popierniczyl i nie pokazywalo odswiezonej strony jakbym nie napisal wogole posta.
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażktoś orientuje się ile kosztuje taka impreza? :)
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
idąc dalej tym tropem... :( jakie moga byc tego skutki minimalne i maxymalne? co konkretnie moglo pouszkadzac w silniku?
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażsteeler skad wiesz? :) faktycznie w papierach ma 155KW czyli 211 KM. Da sie to jakos zmienic na normalna moc? Jak oni wogole to zmniejszaja?
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
przebieg 288 tkm i wszystko wskazuje na to ze oryginal. Nie wymienialem kolektora ssacego. A co moglo sie z nim stac?
-
[E60] 530D M57 - trzęsie się, kopci
Witam, mam problem ze swoją BMW E60. Mianowicie dzisiaj podczas jazdy.. gaz do dechy na każdym biegu do końca, rozpędził się do 170 km/h i nagle coś szarpnęło autem, pukło jakby, poleciała kupa siwo niebieskiego dymu i auto od razu zgasło. Po zjechaniu na pobocze próbowałem odpalić auto.. bardzo ciężko ale odpaliło i chodziło bardzo nie równo, jakby na jeden gar.. trzęsie autem i chodzi jak traktor, dymi nawet na postoju bardzo intensywnie. Po zgaszeniu i odpaleniu po 15 minutach odpalił od strzała ale chodzi tak samo jak traktor, trzęsie się, minimalnie falują obroty i jest ich gdzieś 600 obr/min, powyżej 2500 obrotów auto chodzi równo i da się nawet nim jechać lecz mocno kopci, a silnik pracuje lekko metalicznie. Po podłączeniu pod kompa nie wykazał żadnych błędów. Nie świecą się tez żadne kontrolki na pulpicie. W takim stanie przejechałem 100 km i poziom oleju jest taki sam. Po przekręceniu stacyjki gasną wszystkie kontrolki, a zostaje tylko kontrolka silnika. Po odpaleniu tez gaśnie.. nic więcej nie zaobserwowałem.. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc co to może być? Miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuje za pomoc.
-
[E60] Trzęsie się i dymi
dodam ze to 3,0D 218KM A jakie moga byc skutki jesli twoja prognoza sie sprawdzi?
-
[E60] Trzęsie się i dymi
Witam, mam problem ze swoją BMW E60. Mianowicie dzisiaj podczas jazdy.. gaz do dechy na każdym biegu do końca, rozpędził się do 170 km/h i nagle coś szarpnęło autem, pukło jakby, poleciała kupa siwo niebieskiego dymu i auto od razu zgasło. Po zjechaniu na pobocze próbowałem odpalić auto.. bardzo ciężko ale odpaliło i chodziło bardzo nie równo, jakby na jeden gar.. trzęsie autem i chodzi jak traktor, dymi nawet na postoju bardzo intensywnie. Po zgaszeniu i odpaleniu po 15 minutach odpalił od strzała ale chodzi tak samo jak traktor, trzęsie się, minimalnie falują obroty i jest ich gdzieś 600 obr/min, powyżej 2500 obrotów auto chodzi równo i da się nawet nim jechać lecz mocno kopci, a silnik pracuje lekko metalicznie. Po podłączeniu pod kompa nie wykazał żadnych błędów. Nie świecą się tez żadne kontrolki na pulpicie. W takim stanie przejechałem 100 km i poziom oleju jest taki sam. Po przekręceniu stacyjki gasną wszystkie kontrolki, a zostaje tylko kontrolka silnika. Po odpaleniu tez gaśnie.. nic więcej nie zaobserwowałem.. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc co to może być? Miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuje za pomoc. viewtopic.php?f=73&t=117891
-
[E60] zmiana mpg na km
Panowie, szukałem nie znalałem. Miałem wyświetlane km.. coś wcisnąłem nie wiem co i nagle mam w MPG spalanie itp. czy wie ktoś jak to zmienić z powrotem na km?
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA w papierach bedzie napisana faktyczna moc?
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOkazalo sie ze w ogloszeniu jest blad. Auto jest z belgi i stad ten francuski. Cena ta jest do oplat wiec nie jest super tani. Na 100% jeden wlasciciel podobno. Jak to sprawdzic? Jak sprawdzic czy moc jest obnizona i o ile i jak wrocic do fabrycznej? Wyzej w rozkodowanym vinie Moc:160 kw to 218km wiec chyba ok?
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaża co to jest ta redukcja mocy?
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna odpowiedział(a) na wandyna temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaża czy jest możliwe że auto posiada spryskiwacze lamp a nie posiada xenonów? I czy w ogóle coś takiego wychodziło?
-
[E60] WBANC71070B621290
wandyna opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażco o tym myślicie? http://otomoto.pl/bmw-530-d-218km-skora-navi-alu17-aut-C32360087.html pzdr.
-
[E60] VIN WBANC71050B644986
wandyna opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam! Mój brat jest zainteresowany kupnem bmw E60 530d. Do gustu przypadla mu ta sztuka i w weekend chcielibyśmy jechać ją obejrzeć lecz najpierw prosiłbym o opinie co myślicie o tym aucie: 1. http://otomoto.pl/bmw-530-stan-idealny-zarejstrowany-C32079119.html VIN: WBANC71050B644986 Dzięki i pozdrawiam.
-
[E46] Nie odpala, nie kręci
Panowie sytuacja wygląda tak. Przyjechał gość którego zamówiłem. Wyciągnął EWS z samochodu, podłączył do sprzętu coś porobił z kluczykiem i samochód odpala! bez problemowo! Naprawa kosztowała mnie 200 zł z dojazdem 40 km i wszystko cyka jak dawniej :) dziękuje wam za radę! Pozdrawiam Dodam, iż gość który to naprawił stwierdził że poprzedni pseudo elektryk który miał wymienić transponder nie wymienił nic! nawet nie dotknął się kluczyka a naprawa trwała 1 tydz! także z góry polecam ludzi którzy zajmują się tylko IMMO w autach jeśli nastąpi taka usterka!