Treść opublikowana przez mariusz190283
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
Z licznika wynika, że ma jakieś 260 tysiączków, ciężko powiedzieć jak wcześniej jeździł poprzednik, na kartce widniało, że był zalany olej 5W40 ja pomyślałem, że być może to ściema bo ciężko było się z nim dogadać, na niczym się nie znał i ja wlałem 10W40, na tym oleju zrobiłem jakieś ok 10 tyś, jeżeli to by nie zaszkodziło zmieniłbym na pełny syntetyk.
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
A ile tej nafty wlać na tłoki tak ok? u mnie to wstyd ja dymi aż głupio. A nic sie nie stanie jak zmienię na syntetyk?
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
Dokładnie zacznę od odmy, miałem wymienić bo zamówiłem ale przyszła nie ta co trzeba i wtedy zobaczyłem, że data jest z przed dwóch lat ale jak mówicie to i tak długo. co do oleju to jest 10W40 platinium. U mnie tragedii nie ma co do tego dymu. a Co do oleju to szczerze nie wiem, muszę zrobić z tysiąc km i wtedy sprawdzić do chwili obecnej wlewam po prostu od czasu do czasu tak po 2 setki.
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
Tak otwierałem, dzięki wielkie zaraz to zmienię. A co do oleju to wymieniałem nie całe 10 tys km temu i mam zamiar wymienić, tylko czy nie lepiej zbierać na inny silnik.
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
no i tego się najbardziej obawiam, pojadę do jakiego mechanika niech mi sprawdzi, chociaż ciśnienie na baniakach, najgorsze, że kupić silnik nie problem tylko żeby się okazał w dobrym stanie.
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
A to masakryczny koszt, w sumie czy nie lepiej się zastanowić w przyszłości nad nowym silnikiem, a dokładnie tak zrobię zmienię odmę i zobaczę. Co prawda nie dymi cały czas tylko w takich sytuacjach jak opisałem wcześniej, no i chyba, że porządnie przy-gazuje to i też coś poleci tego dymu a i co do tego dochodzi, że w czasie jazdy będę trzymał na wysokich obrotach to później zaczyna być słychać stukanie jakby szklanki.
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
Też tak się zastanawiam czy to nie uszczelniacze zaworowe, a jaki może być koszt wymiany takich uszczelniaczy w moim silniku tak około? tak węże sprawdzałem i jest ok. Ps. a czemu zmienić tytuł tematu, szczerze nie wiem a to dlatego że jestem tu nowy.
-
"520i duża ilość dymu z rury wydechowej"
Witam, mam taki problem a mianowicie gdy jadę np z góry i hamuje silnikiem a następnie chce dodać trochę gazu aby dalej jechać z tyłu auta jest dosłownie chmura białego dymu, co może być przyczyną nadmieniam, że autko ma zainstalowaną instalację lpg ok 4 latka, ile jest zrobione na gazie ciężko powiedzieć bo jestem posiadaczem buni od ok 5 miesięcy, nie powiem oleju troszkę bierze. Sprawdzałem odmę i jest na niej wbita data jakby produkcji 26.11.2011 czyli ktoś musiał ją wymieniać. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje. Silnik 2.0 150 KM
-
sprężarka klimy
Dzięki wielkie bo już się martwiłem, że może jest coś nie tak. A co do temperatury to jest stała, nic się nie zmienia jak się wyłączy sprężarka, a dokładnie tak jest, że się wyłącza na chwile na jakieś 10 sekund, sprawdzę jak będzie gorąco co wówczas się dzieje. Mam jeszcze małe pytanko co może być przyczyną, ze na szybę i nogi wieje cały czas ciepłe powietrze nie zależnie czy jest włączona klimatyzacja czy jaka kol wiek ustawiona temperatura?
-
sprężarka klimy
Witam wszystkich. Choć jestem tu nowy, przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem acz kol wiek pytanie, mianowicie czy to jest normalne, że sprężarka klimy na postoju wyłącza się sama i po kilku sekundach włącza ponownie, nadmieniam, że klima w tym roku była nabijana, odgrzybiana i ogólnie chłodzi. Wentylator od klimy się kręci. Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy mogę używać klimę co by nie doprowadziło do jakiejś awarii. Jestem posiadaczem BMW e39 520i. viewtopic.php?f=72&t=117890