Treść opublikowana przez krz221
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
nie jest tak łatwo zdemontować miskę trzeba odkręcić sanki podwiesić silnik. jednym słowem kupa roboty. i coś mi się wydaje że tłok nie wyjdzie dołem trzeba głowice zdemontować
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
to powszechny problem ale nikt nie znalazł odpowiedzi. ja zrobiłem już sporo na tym stukaniu i nic się nie dzieje najciszej jest na rozgrzanym silniku
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
z tego co wyczytałem to u paru osób stukanie pojawiło się po regeneracji wtrysku. to może być to
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
u mnie chwilowo nic nowego jak stukało tak stuka i chyba termostat mi nawalił bo się nie grzeje. i wywala jakiś błąd po przejechaniu około 10km
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
pompa vacuum tak nie stuka wymontowałem swoją i odpaliłem stuki pozostały czyli to na 100% nie pompa vacuum. widzę że wiele osób ma ten sam problem i nikt ie wie co to jest, ja zrobiłem już 15000km na tym stukaniu i nic się nie zepsuło ale wydaje mi się że stuka głośniej niż wcześniej. u paru użytkowników stukanie pojawiło się po wymianie wtrysku.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
zauwazyłem jeszcze że przy obrotach 2500 coś go zamula musze duzo wiecej wcisnąć gazu zanim wkręci się więcej na obroty. i czasami na wolnyvh obrotach jeżeli jest rozgrzany przestaje stukać na parę sekund
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
muszę poszukać fachowca nie będzie łatwo tutaj nikt się nie zna. ale może znajdę mam nadzieje że to nic kosztownego jeśli tak to będę musiał sprzedać auto ale jak już to kupię to samo jak mi się uda to w wersji sport z takim samym silnikiem albo 3.0 benzyna tylko nie wiem jak spalanie ale się zobaczy. dziękuję wszystkim za podpowiedzi jak coś znajdę dam znać. wesołych świąt
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
ja własnie tak robiłem odłączałem wtyczki na każdym wtrysku i stukanie nie przestało. mamy panowie wszyscy taki sam problem. ciesze się że nie jestem sam może w końcu ktoś znajdzie przyczynę dzisiaj wstawie film z pracy silnika rozgrzanego pozdrawiam- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
a może wypłukać silnik i zalać jakiś inny olej? obecnie mam 5w40- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
kontrolka gaśnie zaraz po przekręceniu rozrusznikiem. zawsze jak odpalam na zimnym przez około 30s stukania nie słychać następnie stukanie narasta aż do pełnego rozgrzania silnika wtedy jest znacznie ciszej ale wciąż słyszalne. wydaje mi sie że częstotliwość stukania to około 300 na min to by może być wtrysk.- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
zabiorę się za to po niedzieli bo teraz pracuję do 18 i leje codziennie (mieszkam w anglii) to wiadomo i nie mam garażu- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
oby to było koło bo już myśle o sprzedaży auta- 530d problem z wtryskiem, stukot od silnika
witam czy ktoś wie jak rozwiązał się problem który przedstawił robsone? mam identyczny problem napisałem na pw ale nie odpisuje. może ktoś ma z nim kontakt? z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
zrobiłem dzisiaj korekcje wtrysków i wyszło że 3 wtrysk czasami wchodzi nawet do -2 i 6 do +1 próbowałem odpinać wtyczki od wtrysków po kolei i nie przestało stukać po odpięciu wtyczki silnikiem trochę rzucało ale nie przestał stukać. coś mi się wydaje że to nie wtryski są powodem stukania.- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
zrobiłem dzisiaj test przelewowy i wyszło że 3 wtrysk leje może to jest przyczyną stukania? po odkręceniu korka wlewu oleju stukanie jest wyraznie słyszalne- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
jak poznać bez demontażu że koło jest do wymiany?- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
witam najpierw zdemontuję koło pasowe i odpalę bez i się okaże czy to wina koła pasowego. ja tylko coś będę wiedział podzielę się na forum- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
ponadto po dodaniu gazu przy obrotach około 1000 i 2000 delikatnie rzuca silnikiem. czasami po ostrym przyspieszeniu nie ma mocy i zostawia za sobą czarna chmurę za sobą ostatnio puścił chmurę i zaczęło całym autem trząść jakby chciał wyskoczyć dodam że zatrzymałem sie od razu po 30 sekundach wszystko wróciło do normy- e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
witam po przestudiowaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. a mianowicie mam problem ze stukami silnika. zostały wymienione popychacze taka była diagnoza i dalej to samo może miał ktoś podobny problem i chce się podzielić wiedzą proszę o pomoc ładuję tylko kasę i nic - e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.