Treść opublikowana przez krz221
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
po odkręceniu korka a nie przy zakręconym korku i tak głośno
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
zauważyłem że przy zimnym silniku gdy stukanie jest głośniejsze odczuwam wibracje silnika w zakresie obrotów od około 900- 1500. po rozgrzaniu do 90 stopni stukanie przygasa a wibracje silnika zanikają
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
może tak ma być? obejrzałem dużo filmików na youtubie z tym silnikiem i w każdym słychać delikatne postukiwanie.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
nikt nic nie wie. przekopałem fora angielskie ale nie znalazłem odpowiedzi. nie tylko my mamy taki problem.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Ja odpalałem bez pasków i żadnej różnicy nie bylo jak stukało tak stuka
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
U mnie chyba dzwiek jest taki sam
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Zrob tak jak ja. Podloz pasek blachy na pokrywe zaworow ale takiej grubszej i zeby byla dosyc dluga odkrec rurke zasilajaca i podloz lyzke w miejscu przewodu pod spuba. Powinno puscic. Moglbys nakrecic film z twoimi stukami? Chcialbym porownac z moim. Powodzenia
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
ja właśnie tak zrobiłem. położyłem pasek grubej blachy na pokrywie zaworów i podważyłem łyżką do kół, wyszedł bez problemu. spróbuj tak jak ja może się uda
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
ja użyłem łyżki do kół i kawałka blachy
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
sam wymieniałem troczę był zapieczony ale dało radę
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
wtrysk wymieniony i na goracym jest nieco ciszej na zimnym bez zmian
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
w serwisie bmw mówiłem że odpinałem wtyczki i dalej hałasuje a oni mówią że to nie wyklucza wtrysku. zobaczę jak wymienię wtrysk. za parę dni dam znać jak sprawa się ma.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
byłem w serwisie który zajmuje się tylko bmw i po osłuchaniu mojego auta stwierdzili że to najprawdopodobniej wtrysk i że co druga 3 litrówka tak chodzi. niestety nie sprawdzili konkretnie w czym jest problem z braku czasu termin za dwa tygodnie. zrobiłem korekcje i na 3 wtrysku wynosi około - 1,75 a na 5 wtrysku +2 reszta około +0,20 do -0,10
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
podmieniłem wtryski i dalej stuka jak stukało. po wizycie u mechanika stwierdzono luz na sworzniu tłoka lub luz tłoka w cylindrze albo popychacz. na 100% to nie wtrysk
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
A probowales odlaczyc wtrysk na chwile?
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
pytanie do bartosz81. wymieniłeś juz wtrysk?
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
stuka jak stukało powiedział bym że nawet mocniej. na starym oleju po rozgrzaniu było ciszej
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
po zmianie oleju nic się nie zmieniło
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
dzisiaj po jeżdzie w 30 stopniach po i przejechaniu około 25km stukanie ustało. możliwe że to popychacz
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
odpinałem swoje po kolei i nic to nie zmieniło po odłączeniu dalej stukało. ktoś pisał że po odłączeniu może nadal stukać tłok czyli już nie wiem co jest grane
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
a niby jak?
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
kupujesz nowy wtrysk czy regenerujesz?
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
u mnie też klepie na końcu silnika tak jakby koło 6 wtrysku. czekam z niecierpliwością na wynik twojej diagnozy. mam prozbę mógłbys nagrać filmik przed wymianą wtrysku? jaki wtrysk zakładasz? mam pytanie może ktoś wie czy można wsadzić wtrysk z innym numerem i będzie działał?
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
dzisiaj przy gorącej pogodzie +25 stopni i jeżdzie po mieście na chwilę przestało stukać ale po 10 minutowym postoju znowu zaczęło cicho ale dalej klepie
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
może być to napinacz łańcucha rozrządu. i nie trzyma ciśnienia jak w moim przypadku dopiero po rozgrzaniu do full się ucisza i przy rozruchu. zmieniam olej na dniach i zobaczymy czy coś się zmieni. castrol edge 5w30