Treść opublikowana przez Beerra
-
Problem z pracą silnika
Stało się nagle, po odpaleniu rano: 1 Zimny silnik na benzynie pracuje bardzo nierówno, nie chce wchodzić na obroty 2 Ciepły silnik na benzynie nie ma wolnych obrotów, w miare dobrze idzie >2000obr. 3 Na gaz (II generacja :cry2: ) można przełączyć dopiero po całkowitym nagrzaniu silnika, wtedy pracuje normalnie 4 Komputer pokazuje 39,5l/100, ekonometr schodzi poniżej tylko przy ostrym hamowaniu silnikiem Może ktoś pomoże...
-
Dlaczego E23 wydaje się brzydkie i przestarzałe?
W komedii "Same kłopoty" (chyba się nie myle) jezdzi E23 z nawigacją, a przecież to było przed 1988r :modlitwa:
-
jakie zarowki ilu watowe w desce BMW 5 e34
O co chodzi z tym brakiem regulacji? U mnie reguluje sie bezproblemowo od prawie całkowitego ściemnienia do bardzo dużej jasności, co ładnie wygląda w słoneczne dni. Mam tak już kilka miesięcy i nie ma problemu z plastikami
-
jakie zarowki ilu watowe w desce BMW 5 e34
1,2W najmniejsze (od kontrolek), 3W wieksze, można zastąpić 5W, jaśniej świeci podświetlenie liczników
-
Światła mijania
Wyświetlił mi się komunikat: Abblendlicht i zgasło lewe światło. Wymieniłem żarówkę (sprawną) sprawdziłem bezpiecznik i dalej nie działa. Niedawno poprawiałem luty w LKM więc to chyba nie to. Co jeszcze mogę zrobić?
-
178 tyś przebiegu ??
Ale 318TDS z '95 chyba nie ma z tyłu tarcz?
-
Wyciecie katalizatora
W danych technicznych E32 730 i 735 wystepuje bez katalizatora i ma odpowiednio 7 i 9 koni więcej od tej z katalizatorem, wyzszy moment obr. i lepsze przyspieszenie
-
Dmuchawa - wysokie obroty
Dzieki, ale juz wszystko o.k. po czterech dniach wszystko wrocilo do normy
-
Czy mam szpere?
http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5610
-
Jak wyłączyć kontrole trakcji w 525 90" ????
Ała, przecież to boli!!!
-
mam pytanie w sprawie gasniecia silnika
Jeżeli masz gaz i zwykłą instalację, spróbuj odłączyć wlot powietrza przy chłodnicy, niech bierze powietrze z komory silnika, nie jest to rozwiązanie na stałe, ale przynajmniej się potwierdzi. Silny pęd powietrza przy zamkniętej przepustnicy rozrzedza mieszankę i silnik gaśnie. Można kombinować z zakładaniem pończochy na wlot, ale lepiej przebudować układ dolotowy.
-
Komunikat check control
Nie mam Nivo. Żadnych czujników przy kołach nie zauważyłem, może nie wiem jak szukać, ale prawie napewno nie ma.
-
Komunikat check control
A skąd on wie, że ciśnienie w kołach jest za niskie? Rzeczywiście to było pierwsze, co przyszło mi do głowy, ale przecież to chyba niemożliwe?
-
Komunikat check control
Ostatnio wyswietlil mi sie dziwny komunikat "Luftdruck vorn" a zaraz potem "Luftdruck hinten" Nie jestem pewny, czy nie pomylilem jakiejs literki, ale jak sie nie myle chodzi o cisnienie powietrza z przodu i z tylu. Nieznalazlem nigdzie opisu takiego komunikatu, o co moze chodzic?
-
Dmuchawa - wysokie obroty
Pomóżcie pliiiiz!
-
Dmuchawa - wysokie obroty
Po umyciu auta (z zewnatrz) dmuchawa pracuje na wysokich obrotach niezaleznie od ustawienia nawiewu i potencjometra. Myslalem, ze cos sie zalalo i po wyschnieciu wroci do normy, ale minely 3 dni i dalej wieje. Jak sie do tego zabrac?
-
Automatyczna skrzynia-zmiana biegow...???
Chyba odwrotnie, zabrania się holowania z wyłączonym silnikiem, bo nie ma wspomagania hamulców i kierownicy. Wtedy tylko ta sztywnym.
-
[E30] drewniane wykończenia
Tak, milej pracy, mnie to zajelo tydzien i 11 warstw lakieru. Zeby bylo rowno warto kazda warstwe przyszlifowac drobnym (400) papierem. Do malowania najlepiej uzyc walka
-
Szpera - jak sprawdzić czy jest?
Dzieki, ale przy tej pogodzie jakoś nie bardzo chce mi sie bawić z podnośnikiem, myślałem raczej o mniej "fizycznej" metodzie. Najchętniej wpisałbym gdzieś Vin i niech się okaże
-
Szpera - jak sprawdzić czy jest?
Przy kupnie auta wmowiono mi, ze ma blokade mechanizmu roznicowego. Po dzisiejszych problemach z wyjazdem z zasniezonego parkingu zaczynam w to watpic. Jak najprosciej sprawdzic jak jest naprawde?
-
[E34] Rasowanie bryczki 520i 24v - jak zwiększyć jej moc ?!
Przesadziłeś i to grubo z tym 4-6mm, moze sa auta w ktorych da sie tak splanowac, ale lepiej don't try this at home A 10mm w maluchu to juz :lol:
-
[E30] nie ma mocy
Czyli wszystko o.k. to wina taniej instalacji. Mam to samo wrazenie, ze auto ledwo sie rusza. Trzeba pomyslec o wtrysku
-
[E36] Problem z zegarkiem analogowym
Przynajmniej 6 osob. Dobry pomysl.
-
[E36] Problem z zegarkiem analogowym
Nie pamietam jaki jest zegarek w E36, ale w E34 jest rozbieralny (1 sruba od tylu) Kumpel tez mial niedzialajacy, poprawil luty i dziala. Ew. jedz na cieszynska, w tamtych "dziuplach" napewno znajdziesz :wink:
-
"Ryglowanie drzwi" o co tak naprawdę chodzi?
A czekasz wystarczajaco dlugo? U mnie jest najpierw ryglowanie, a dopiero kilka sekund pozniej domykanie (caly czas trzymam kluczyk w poz. "zamkniete")