Skocz do zawartości

Zodiac

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Zodiac

  1. Zodiac odpowiedział(a) na PawełK temat w F10, F11
    Jeśli chcesz kupić i ciągle martwić się o fakt, że cos padnie, to faktycznie jest to zakup bez sensu. Koledzy z DE mają teorię, że te silniki nie lubą jak jeździ sie nimi delikatnie (podczas spokojnej jazdy na comfort/comfort+ mam 800-1400 obrotów na motorze), twierdzą że trzeba je od czasu do czasu przycisnąć do redline na autobanie. Nie wiem ile w tym prawdy, sam tak robię, bo jazda tym autem w dynamiczny sposób to sama przyjemność. Więc nie przesiadłbym się na 2.0, aby spać spokojnie :D Olej wymieniać co 10 max 12 tys km, serwisować na bieżąco i nie oszczędzać, a będzie jeździć. W razie problemu wymiensilnik.pl ma już doświadczenie z tą jednostką i chyba nawet w promocji za 25k wymienia komplet, więc taka okazja, że można to zrobic zawsze 2x :mrgreen: Nie zmienia to faktu, że ten silnik lata, co prawda 4.7 do setki to nie jest dziś jakieś mega osiągnięcie kiedy nowa wersja ma 3.7, ale dla mnie wystarcza w zupełności. Jak chce jeździć wolno to przesiadam się do 535d ;)
  2. Znalezienie sensownego coupe z mocna benzyna na naszym rynku to jest ciężki temat. Wiekszosc aut wlasnie ma taka historie, nie zawsze oficjalnie: sprawdzałem w ASO niby bezwypadkowe F13, ktore okazało się mieć robioną całą stronę, ale sprzedający trzymał się historii, ze "do 250 mikornów to jest norma w BMW". Przyznał co się działo jak zrezygnowałem z zakupu. Z pomocą DRAYa znalazłem piękną sztukę, więc polecam, trzeba polować :cool2:
  3. Wygląda na to, że miałeś rację - okazuje się po weryfikacji w ASO, ze pękł króciec plastikowy i sączyła się woda. A więc wygląda na to, że nie jest to efekt ich prac nad EGR, a raczej nietypowy zbieg okoliczności.
  4. Zodiac odpowiedział(a) na PawełK temat w F10, F11
    Mam u siebie poprawioną wersję (N63TU, 450KM), ma jedną wadę, którą przerabiałem: pękają przewody (jeśli dobrze pamiętam) odpowietrzania silnika. Nowe są już lepiej zabezpieczone (zrobione z grubej gumy zamiast plastiku oraz zabezpieczone w kołnierzach tam, gdzie robi się ciepło od silnika). W temacie oleju: jaka ilość wchodzi do tego silnika pomiędzy min a max na bagnecie elektronicznym?
  5. Twierdzili że rozbierali układ żeby "sprawdzić endoskopem" stan chłodnicy. Juro zabiorą i jak twierdzą: zweryfikują czy to efekt ich ingerencji. Generalnie nie wydaje mi się, aby było inaczej, przez 13 miesięcy od kiedy auto użytkuję żadnych problemów, pierwsza trasa po sprawdzeniu EGR wywala płyn. Trochę za duża zbieżność czasowa. Ale chętnie sam się przekonam, co się stało. Na tą chwilę podejście ASO pełen profesjonalizm, jestem zaskoczony :cool2:
  6. Witam, Przymierzam się do zakupu G11, interesuje mnie raczej model po FL, bo w końcu wygląda jak na BMW przystało ;) Jeździłem kilka dni temu G11 w wersji 740xd i... d**y nie urywa. Chcę 7 a nie np. M-ke bo zależy mi na komforcie, a jednocześnie nie chcę szukać u innego producenta (tak Mercedes, myślę o Tobie, jakaś Panamera też pewnie mogłaby mi zawrócić w głowie). Auto miało "standardowe" pneumatyczne zawieszenie i zastanawiam się, czy to "bardziej wypasione" (executive drive pro?) jest warte zainteresowania? Generalnie spodziewałem się komfortowego krążownika w stosunku do mojej F10 - kto jeździł F10 wie, że nawet przy EDC na runflatach jest średnio wygodnie i czuć nierówności. W G11 było zdecydowanie wygodniej, ale nie czułem aż takiej różnicy w stosunku do mojej F10, która zrekompensowałaby mi znaczną różnicę w cenie. Jak żyć, panowie (i panie)? Szukać dealera z zawieszeniem wymaksowanym?
  7. Tak jak napisałem wyżej - odebrałem auto po akcji serwisowej EGR. Stwierdzili że nie ma problemu, można użytkować dalej, odebrałem i wróciłem. Do dziś dużo nie jeździłem, bo mam dwa auta, a 535d jest głownie na trasy z rodziną. Dziś wywaliło płyn. Odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy, susza w środku. Przewody do chłodnicy też wydają sie być puste, można je ścisnąć jakby w środku było tylko powietrze, dowolnie. Wygląda na to, że coś uszkodzono podczas sprawdzania EGRu, może czegoś nie dokręcono.
  8. Nie jestem mechanikiem, nie wiem czy jak pada ogrzewanie wnętrza, a silnik jest zawalony płynem to dobrze czy źle mu wróży. Wiem natomiast że ASO dało ciała i coś źle poskładało, bo z bezawaryjnego auta nagle po kilku dniach od wizyty w miejscu które sprawdzali jest wyciek.
  9. Mnie właśnie hemoglobina zalała - odebrałem auto kilka dni temu, dziś komunikat podczas przyśpieszania na autostradzie - dolej płyn chłodzący, za mało. Zwolniłem, sprawdziłem, komunikat nie mówił aby się zatrzymać, więc dojechałem do domu spokojnie (kilkadziesiąt km). Jakieś 3km od domu przestało działać ogrzewanie. Otwieram maskę w garazu a tam wszystko obryzgane płynem chłodniczym - wygląda tak, jakby ekipa speców z ASO czegoś nie poskładała. Martwi mnie, czy jazda z uciekającym płynem nie uszkodziła silnika.
  10. Też chciałem potwierdzenie w 535d i powiedziano mi, że mogę dostać ksero zlecenia. Dziwna sprawa, liczyłem na podpisanie się krwią, że auto nie spłonie, ale trudno ;)
  11. Mnie się podoba bardzo. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów mam ochotę iść do salonu i zamówić nowe BMW. Do G30 próbowałem się przekonać i dla mnie ciagle za bardzo jest nijakie, nowa 7mika ma właśnie to coś, czego tam mi brakowało. Szokujący design, który przypomina, że to nie żadne nudne Audi czy Mercedes.
  12. Zodiac odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Ja nie kumam dlaczego w tym konfiguratorze jest osobno G30 z automatem do wyboru na start, a potem za 10k skrzynia biegów automatyczna. Chyba to jakaś niedopracowana wersja testowa. Obsługa ich strony www od kiedy pamiętam woła o pomstę. Zdarzają się im ciągle fakapy z niedziałającym konfiguratorem, z brakiem plików, martwymi linkami. Straszna amatorszczyzna na jakby nie patrzeć poważną firmę.
  13. Zastanawia mnie jakie siły tam weszły w grę, że urwało koło w ten sposób. Raczej nie wygląda to na szkodę parkingową...
  14. Zodiac odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    https://www.youtube.com/watch?v=jzUFCQ-P1Zg :cool2: :cool2: :cool2:
  15. Zodiac odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Na Bimmerfest jest fajne porównanie F10 vs G30 - widać pięknie, że design F10 który jeszcze wczoraj był "na czasie", dziś jest już leciwy :cool2: Wnętrze G30 powala. Kiedy będą dostępne cenniki w PL?
  16. Zodiac odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Poza tym, że ta felga nie pasuje moim zdaniem do M-pakietu, jest pięknie :cool2: Jestem zaskoczony mpakiem dostępnym od razu.
  17. Kup raport u DRAYa to będziesz więcej wiedział :cool2:
  18. Zgadzam się, E65 zadbaną i w dobrym stanie kupić to dzis jak trafić w totka. Chciałem coś wygodnego dla żony, miała sentyment do E65 (wtedy jeszcze mieliśmy przedlifotwe 745i 2x). Wybór padł na 750i i od razu szukałem najdroższych ofert na Allegro - pomijając pułap 40-50k i od razu celując w 60+. Okazało się to kolosalną stratą czasu. W porównaniu do moich aut (sprzedałem jednak przy 110 tys przebiegu, drugie 170 tys) straszne kible, widać że oszczędzano nawet na dywanikach już nie mówiąc o eksploatacji, a jak widziałem na dzień dobry że rezerwa świeci i pokazuje max 20-30km przebiegu na paliwie to tylko pogłębiało przekonanie, że mogłem czas na dojazd+pogadankę o aucie przeznaczyć na cos bardziej wartościowego. Ładnych i zadbanych E65 nie ma juz na rynku albo kto takie ma, to trzyma i łatwo sie nie pozbywa, ew sprzedaje w dobre ręce. Dla żony będę musiał poszukać jakiegoś F30 ostatecznie :cry2:
  19. :cool2: ... tylko że akcyza (od samochodu, paliwa, prądu i pewnie niedługo powietrza, bo inaczej na 500+ kasy nikt nie znajdzie) to najłatwiej a więc najlepiej ściągalny podatek. Jeśli obniża powyżej 2l, to tylko dlatego, że podnosząc poniżej wyjdą na spory plus. Co najmniej tak spory, jak ten przy 500+ :wink:
  20. Unfall nie zawarł w swojej wypowiedzi rzeczy najważniejszej lub może napisał o tym wcześniej, a teraz już nie powtarza - prywatny sprzedawca może napisać wszystko i nie ma obowiązku nic zmieniać, bo on się oficjalnie nie zna. Z komisem, jako profesjonalnym sprzedawcą, jest już trochę inaczej i jak oglądałem wczoraj Turbo Kamere (można to zrobić online przez player tvn), to właśnie w tematach komisów były 2 akcje: 1. Przedstawiono dokumenty z rządowej agencji bodajże z Danii na przebieg auta, które było kręcone. 2. Poprzedni właściciel pokazał zdjęcia auta które sprzedał z przebiegiem 305 tys, komis wystawił z przebiegiem ok 200 tys mówiąc że to 100% oryginał. Mam tylko nadzieję, że dożyje dnia, gdy takich oszustów będzie się ścigać z urzędu i nakładać w 24h karę w postaci wartości samochodu. Szybko rynek zostałby wyprostowany :cool2:
  21. Niezależnie czy sprzedający zmieni, czy też nie zmieni przebiegu, wszyscy czytający wątek wiedzą, że auto jest ściemnione. Szkoda mnie i zapewne kolegom wyżej nabywcy, który będzie niezorientowany i da się naciąć. Unfall, Ty jesteś prawnikiem sprzedającego, że tak go bronisz? Dostał telefon, jeśli chciałby być uczciwy, to by przebieg sprawdził i nie wierzył na słowo ze słuchawki. Jeśli nie zmieni, nie sprawdzi, to dla mnie powinien iść pod kryminał i w normalnym kraju tak by się zadziało. W dzikim kraju możesz sprzedać cegłówkę zamiast towaru albo śmiać się kupującemu w twarz, kiedy pyta o rzeczywisty przebieg i jest spoko.
  22. Bo tak jest, jakbys mial swiadomosc ile walkow jest na autach za 100-200k to uzywka nigdy by Cie nie zainteresowala - z tego wlasnie powodu ludzie wolą salonowe, bo przynajmniej jest szansa, że będzie niewalone i bez wad prawnych czy technicznych.
  23. 520d bezawaryjnie dojechalem do 90 tys km, 0 problemów z silnikiem (tylko jakieś drobne tematy na gwarancji z elektroniką i "piszczącą" kierownicą). Do jazdy na codzień z 8 biegowym automatem również nie odczuwałem dyskomfortu związanego z brakiem mocy. Chcę tylko odpocząć od dźwięku diesla :)
  24. Większość 535i na Allegro to składaki z USA. Jakieś tam awarie mają (pompy wysokiego ciśnienia, turbo, etc) ale poza tym serwisy dobrze sie o nich wypowiadają. Przynajmniej jak rozmawiają ze mną :wink:
  25. Przymierzałem sie do zakupu kolejnego F10 właśnie z tym silnikiem - chcę benzynę, a dla żony nic mocniejszego niż 2.0 nie będzie potrzebne. Teraz się zastanawiam, czy warto - mam na oku auto z 80 tys przebiegiem i znośnym wyposażeniem, ale nie lubię chłopaków z ASO aż tak bardzo, żeby ich odwiedzać kilka razy w miesiącu... Druga opcja to F01 i 750i, jak żona będzie ostrożnie obchodziła się z gazem, to różnicy w spalaniu nie zauważy :D tylko też co 2gi ma zmieniony silnik i pytanie - na ktorej wymianie silnika się skonczy? Cięzko kupić w miarę bezawaryjną benzynę w BMW. Chyba że nową w salonie, ale na koniec produkcji F10 to nie wchodzi dla mnie w grę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.