Treść opublikowana przez qwojtas
-
E91 LCI Problem z otwarciem bagażnika....
Kolega ma racje sprawdz dokładnie wiazke w miejscu gdzie kable pracuja bo wielokrotnie sie zdarzalo ze oslona kabla wyglada ok a kabelek w srodku przerwany co prawda nie bylo to BMW ale jednak :D
-
Trzaski z podszybia/slupka/drzwi
U mnie skrzypi osłona air bag w prawym przednim słupku ale nie wiem jak to sie rozbiera wiec nie chce cos urwac i skrzypiały uszczelki zewnetrzne drzwi - silikon pomogł
-
E90 320i(N46)Drgania na pasku wielorowkowym
Nie bardzo rozumiem co i jak sprawdzic, jesli chodzi o rolke alternatora to na 100% jest zwykła bez sprzegła a pytam czy w naszych dwulitrowych dieslach macie rolki ze sprzegłem czy zwykłe?
-
E90 320i(N46)Drgania na pasku wielorowkowym
Po wymianie napinacza jakiegos zamiennika mam ten sam objaw bucznie na wolnych obrotach pod obciazeniem i napinacz skacze jak dziecioł. Pierwsze co to pomyslałem ze mam zatarta rolke alternatora ale tam jest niestety zwykła wiec odpada no chyba ze ktos zmienił na taką. Mozecie potwierdzic ze macie rolke alternatora ze sprzegłem i ktos jeszcze pisał ze napinacz jest dobierany do mocy alternatora? Wczoraj byłem w sklepie zeby kupic paski i pan polecił mi zmierzyc stary poniewaz ma dwie dlugosci 1836 i 1817 moze zła długosc paska?
-
Dyferencjał / Tylny most pocenie
Cofam, że umęczone gdzyż ogladalem to zdjecie na fonie pierwszy raz i zupełnie innaczej wygladalo niż na kompie, sorry za zamęt panowie :duh: Uszczelniacz do wymiany tylko :cool2:
-
Dyferencjał / Tylny most pocenie
Niestety to nie wygląda jak przelany dif nikt tam nie powinien zaglądać przez cale zycie auta, a tym bardziej dolewac olej bez powodu szczególnie w kilku letnim aucie. Zmień uszczelniacz i po sprawie. Z drugiej strony to auto ma troche umeczone podwozie jak na ten wiek.
-
Spalanie zima
A ja polecam absolutnie diesle na krotkich odcinkach pod warunkiem ze nie jest to bmw(jesli ktos oczywiscie liczy kazdy grosz) :P
-
Spalanie zima
Mój e91 automatic 2.0d pali podobnie jakies 16l również dojeżdżam do pracy 5km w cyklu miejskim. Podłaczałem już rożne diagnostyki nie ma błędów. Na trasie pokazuje 7l. Nie ma błędów nie wiadomo czego sie uczepić!
-
Bluetooth
Sprawdz to http://allegro.pl/nawigacja-bmw-e90-dynavin-e9x-car-dvd-gps-wroclaw-i2115350071.html
-
Nawigacjo-DVD-itd
Witam Zastanawiam sie czy jest to warte zachodu. Ma ktos moze jakies doświadczenie z tą chińszczyzną? http://allegro.pl/nawigacja-bmw-e90-dynavin-e9x-car-dvd-gps-wroclaw-i2115350071.html
-
spalanie e90 320 xd
E 91 automat 2.0 d 15litrow :norty:
-
Nowe świece i dalej źle pali 2.0 d
Przed wymianą tego przekaznika proponuje sprawdzic czy jest rzeczywiscie uszkodzony tzn czy świece dostaja napięcie :)
-
Olej pod turbo!
Numer częsci tego uszczelniacza mozna znalezc na http://bmwfans.info/parts/catalog/ w sekcji "fuel preparation system" pod numerem 6(w moim przypadku)
-
e 90 25l
Tu taka sugestia z angielskiego forum. Gosciu pisze o nadmiernym zuzyciu i testach jakie przeprowadzał w serwisach i ostatecznie zmienili mu czujnk temperatury zasysanego powietrza( prawdopodobnie zintegrowany z przepływosciomierzem) i ponoć pomogło. Moze to warto sprawdzic.? Bo te termostaty na krotkich dystansach raczej wiele nie pomoga. http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/2006-e91-320d-m-sport-touring-fuel-consumption-t8332/index4.html
-
Olej pod turbo!
Kupilem to w angli i poprostu wytlumaczylem, niestety nie mam faktury zeby przeczytac numer z tego :(
-
Olej pod turbo!
Tak to ta tulejka gumowa pomiedzy wezem doprowadzajacym a wejsciem do turbo.
-
Olej pod turbo!
Temat stary, nic sie nie dzieje wszystkie tak maja, ja osobiscie nie spotkałem jeszcze silnka diesla, zeby nie mial oleju z odpowietrzenia silnika, jedynie co to moze wywolywac to bardzo zapchany filter powietrza albo pierscienie tłokowe i proponuje tam nie zaglądac bo tam zawsze jest olej, ja tylko tą gumke wymienilem bo byla za twarda i też kapało.Aha i w intercoolerze też masz pewnie hektolitry oleju :D
-
Spalanie zima
To sie pochwale moim rezultatem. E91, automat 2.0d około 6km do pracy caly czas w korkach i nie chce zejsc poniżej 14l kazde mrugniecie oka to wskazowka nizej aha i juz ostrozniej jezdzic sie nie da, to czyj pali wiecej? :D
-
Alternatywny bluetooth
No panowie dorzucie jeszcze jakieś propozycje,proszę z delikatnymi opisami. Dzięki
-
Alternatywny bluetooth
Witam Jestem swieżym użytkownikiem 320d. Przesiadlem sie z innych marek i próbuje ogarnąc to wszystko trochę.Wiem, że mam w schowku jack i przyciski do telefonu na kierownicy i radiu. Wiem, że nie mam modułu bluetooth w bagażniku ani żadnych kabli, w radiu nie ma opciji bluetooth. Co musiałbym kupić żeby te przyciski stały sie aktywne albo jakiś alternatywny odbiornik. Przeglądłem wiele wątków na forum ale większość linkow już jest nieaktywna. Dzięki
-
E91, w dolocie powietrza do turbo zbiera się olej??
Ja zmienilem w zeszłym tygodniu tylko tą gumke uszczelniajacą, i już nie kapie, a wogole to nie znam silnika diesla z turbospreżarka, żeby olej nie stał w dopływie powietrza turbospreżarki nawet te paroletnie. A to spowalnianie turbiny przez olej- a to dobre :D