Treść opublikowana przez gosekp143
-
Drżenie silnika po uruchomieniu!
Panowie! Potrzebuję pomocy. Tuż po uruchomieniu zimnego silnika i ruszenia na biegu wstecznym z tyłu auta słychać coś w stylu buczenia. Dodam, że mam też stuki przy zmianie biegów (mam do wymiany tuleje dyferencjału lub/i podporę wału i łącznik elastyczny wału). Czy te "buczenie" może być związane z tymi zużytymi częściami? A może przez wydech, bo drży jak silnik jest zimny.
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
Właśnie szukając na allegro w tej cenie ładnej 17 to faktycznie nic ładnego nie znajdę. Więc co polecalibyście z 16'' ?
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
Chciałbym prosić Was o poradę w wyborze alufelg do E46 320d. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 16", a 17". Wiem, że na polskie drogi były by lepsze 16" lecz na 17" lepiej się prezentuje, i jakie felgi (styling) by pasowały do mojego auta (mam na myśli tylko ori felgi, nie żadne chińskie podróbki z allegro). Mój budżet to ok 1000 zł. Z góry dzięki za pomoc.
-
[E46] zamiana oleju z 10w40 na 5w30/40
A jak myślicie, obowiązkowa jest płukanka silnika?
-
E46-320d- Nagly skok obrotow i spadek
Mam nadzieję, że te błędy ortograficzne to specjalnie, nie?
- Olej 320d
-
Olej 320d
Witam. Zbliża mi się wymiana oleju i mam pytanie odnośnie wyboru oleju. Od 2,5 roku posiadam bmw 320d 136km i zastanawiam się nad wyborem innego oleju. Dotąd za każdym razem wybierałem Castrol 10w-40 i wymieniam co 10 tys. km. Z tego co wyczytałem na forum to wielokrotnie zalecano olej w pełni syntetyczny. Czy zmienić na 5w-30 czy pozostać przy 10w-40? Dodam, że w ciągu tego okresu nie miałem większych problemów z autem.
-
BMW E46 przedlift vs polift
Dzięki kolego. Sprawdziłem, wszystko się zgadza.
-
BMW E46 przedlift vs polift
Koledzy mam nietypowe pytanie odnośnie różnic między przedliftem,a poliftem. Czy materiał, którym poszyta jest podsufitka wraz ze wszystkimi elementami (dokładnie chodzi mi osłony kurtyn) jest ten sam w obydwu wersjach auta?
-
Woda pod siedzeniem pasażera z tyłu.
Sprawdź czy nie odkleiła Ci się mata wygłuszająca pod tapicerką.
-
[E46] zamiana oleju z 10w40 na 5w30/40
Witam. Jestem posiadaczem bmw e46 320d 136KM. Otóż zbliża mi się wymiana oleju i mam pytanie odnośnie oleju silnikowego. Auto mam już ponad 2 lata, na wymianach lałem olej półsyntetyczny Castrol 10w40. Czy można zmienić olej na syntetyk? Dodam, że od wymiany do wymiany silnik nie pobiera ani grama oleju, turbina pracuje tak jak należy.
-
E46 320D problem z odpalaniem
Kolego Yoshimura01 jaki był koszt uszczelnienia pompy?
-
E46 320D problem z odpalaniem
Wielkie dzięki kolego. Przy nadwyżce wolnego czasu sprawdzę i dam znać jak wyszło :D
-
E46 320D problem z odpalaniem
Dodam tylko, że problem ten występuje tylko zgaszę silnik nierozgrzany (wskazówka temp nie wyjdzie z niebieskiego pola, bądź w ogóle nie drgnie) i odpalam po kilku godzinach.W innych przypadkach jest jak należy. Np. dzisiaj rano odpalił od strzała tak jak powinien po dłużej wczorajszej jeździe.
-
E46 320D problem z odpalaniem
I jeszcze jedno pytanko. Czy ten błąd podgrzewania świec ma coś wspólnego z kiepskim odpalaniem po króciutkich dystansach?
-
E46 320D problem z odpalaniem
Błąd "glow device" występuje za każdym razem bez względu na temp. czy prędkość obr silnika. Pojawia się również na włączonym tylko zapłonie. Czy są jakieś domowe sposoby odpowietrzenia pompy, czy trzeba się udać do fachowca? Jakie są przyczyny zapowietrzenia owej pompy?
-
E46 320D problem z odpalaniem
Witam wszystkich. Mam problem z odpalaniem auta. Chodzi głównie o odpalanie po przejechaniu bardzo krótkiego dystansu (gdy nie rozgrzeję silnika) np. 300 m. Wtedy to silnik bardzo długo kręci ok 8-10 sek i puszcza biały dymek. Dodam, że gdy zgaszę samochód z rozgrzanym silnikiem to tego problemu nie ma, pali na dotyk (również po tygodniu).Podłączałem auto pod komputer w inpie to wyskoczył mi błąd "glow device" oraz w odczycie wartości analogowych silnika przy opcji "początek wtrysku oczekiwany !-1.50" a "początek wtrysku zmierzony !-1.58". Nie wiem czy to są prawidłowe wartości. Proszę o pomoc, gdzie szukać usterki. Z góry dzięki! :D
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
nic więcej? 165?
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Witam. Ile kucy można by było wyciągnąć ze 136km tak aby chiptunning nie był szkodliwy dla silnika? Wiem, że do każdego auta jest indywidualny program. Chcę wiedzieć jakiego przyrostu można by było się spodziewać (+/-).
-
POSZUKUJĘ Interfejsu diagnostycznego do e46
Robiłem wszystko wg instrukcji kolegi Trandolfa i nic nie działa.
-
POSZUKUJĘ Interfejsu diagnostycznego do e46
Cześć. Mam problem z kablem, ponieważ żaden program go nie wykrywa. Komputer go widzi.
-
POSZUKUJĘ Interfejsu diagnostycznego do e46
Poszukuję interfejsu diagnostycznego do mojej e46. Mam na myśli taki "kabel" by podłączyć go do laptopa i skasować m.in błąd poduszki powietrznej, zrobić ogólną diagnostykę auta. Proszę o pomoc w wyborze, jakieś propozycję. Z góry wielkie dzięki :D
-
[E46] BMW 320d 2000r.
Dzięki kolego :D
-
[E46] BMW 320d 2000r.
Potrzebuję pomocy. Ostatnio wyjmowałem przednie fotele. Gdy je spowrotem "zainstalowałem" w aucie zaczęła się świecić kontrolka od poduszki. Sprawdzałem wielokrotnie podłączenie tych kabli po fotelami i wydaje się być wszystko OK. Co z tym robić ? :D
-
[E46] BMW 320d 2000r.
Wielkie dzięki Panowie :D