Skocz do zawartości

gosekp143

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gosekp143

  1. Panowie! Potrzebuję pomocy. Tuż po uruchomieniu zimnego silnika i ruszenia na biegu wstecznym z tyłu auta słychać coś w stylu buczenia. Dodam, że mam też stuki przy zmianie biegów (mam do wymiany tuleje dyferencjału lub/i podporę wału i łącznik elastyczny wału). Czy te "buczenie" może być związane z tymi zużytymi częściami? A może przez wydech, bo drży jak silnik jest zimny.
  2. Właśnie szukając na allegro w tej cenie ładnej 17 to faktycznie nic ładnego nie znajdę. Więc co polecalibyście z 16'' ?
  3. Chciałbym prosić Was o poradę w wyborze alufelg do E46 320d. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 16", a 17". Wiem, że na polskie drogi były by lepsze 16" lecz na 17" lepiej się prezentuje, i jakie felgi (styling) by pasowały do mojego auta (mam na myśli tylko ori felgi, nie żadne chińskie podróbki z allegro). Mój budżet to ok 1000 zł. Z góry dzięki za pomoc.
  4. A jak myślicie, obowiązkowa jest płukanka silnika?
  5. Mam nadzieję, że te błędy ortograficzne to specjalnie, nie?
  6. gosekp143 odpowiedział(a) na gosekp143 temat w E46
    Silnik nie przecieka. Pomiędzy wymianami dolewałem może 200ml.
  7. gosekp143 opublikował(a) temat w E46
    Witam. Zbliża mi się wymiana oleju i mam pytanie odnośnie wyboru oleju. Od 2,5 roku posiadam bmw 320d 136km i zastanawiam się nad wyborem innego oleju. Dotąd za każdym razem wybierałem Castrol 10w-40 i wymieniam co 10 tys. km. Z tego co wyczytałem na forum to wielokrotnie zalecano olej w pełni syntetyczny. Czy zmienić na 5w-30 czy pozostać przy 10w-40? Dodam, że w ciągu tego okresu nie miałem większych problemów z autem.
  8. gosekp143 odpowiedział(a) na gosekp143 temat w E46
    Dzięki kolego. Sprawdziłem, wszystko się zgadza.
  9. gosekp143 opublikował(a) temat w E46
    Koledzy mam nietypowe pytanie odnośnie różnic między przedliftem,a poliftem. Czy materiał, którym poszyta jest podsufitka wraz ze wszystkimi elementami (dokładnie chodzi mi osłony kurtyn) jest ten sam w obydwu wersjach auta?
  10. Sprawdź czy nie odkleiła Ci się mata wygłuszająca pod tapicerką.
  11. Witam. Jestem posiadaczem bmw e46 320d 136KM. Otóż zbliża mi się wymiana oleju i mam pytanie odnośnie oleju silnikowego. Auto mam już ponad 2 lata, na wymianach lałem olej półsyntetyczny Castrol 10w40. Czy można zmienić olej na syntetyk? Dodam, że od wymiany do wymiany silnik nie pobiera ani grama oleju, turbina pracuje tak jak należy.
  12. Kolego Yoshimura01 jaki był koszt uszczelnienia pompy?
  13. Wielkie dzięki kolego. Przy nadwyżce wolnego czasu sprawdzę i dam znać jak wyszło :D
  14. Dodam tylko, że problem ten występuje tylko zgaszę silnik nierozgrzany (wskazówka temp nie wyjdzie z niebieskiego pola, bądź w ogóle nie drgnie) i odpalam po kilku godzinach.W innych przypadkach jest jak należy. Np. dzisiaj rano odpalił od strzała tak jak powinien po dłużej wczorajszej jeździe.
  15. I jeszcze jedno pytanko. Czy ten błąd podgrzewania świec ma coś wspólnego z kiepskim odpalaniem po króciutkich dystansach?
  16. Błąd "glow device" występuje za każdym razem bez względu na temp. czy prędkość obr silnika. Pojawia się również na włączonym tylko zapłonie. Czy są jakieś domowe sposoby odpowietrzenia pompy, czy trzeba się udać do fachowca? Jakie są przyczyny zapowietrzenia owej pompy?
  17. gosekp143 opublikował(a) temat w E46
    Witam wszystkich. Mam problem z odpalaniem auta. Chodzi głównie o odpalanie po przejechaniu bardzo krótkiego dystansu (gdy nie rozgrzeję silnika) np. 300 m. Wtedy to silnik bardzo długo kręci ok 8-10 sek i puszcza biały dymek. Dodam, że gdy zgaszę samochód z rozgrzanym silnikiem to tego problemu nie ma, pali na dotyk (również po tygodniu).Podłączałem auto pod komputer w inpie to wyskoczył mi błąd "glow device" oraz w odczycie wartości analogowych silnika przy opcji "początek wtrysku oczekiwany !-1.50" a "początek wtrysku zmierzony !-1.58". Nie wiem czy to są prawidłowe wartości. Proszę o pomoc, gdzie szukać usterki. Z góry dzięki! :D
  18. nic więcej? 165?
  19. Witam. Ile kucy można by było wyciągnąć ze 136km tak aby chiptunning nie był szkodliwy dla silnika? Wiem, że do każdego auta jest indywidualny program. Chcę wiedzieć jakiego przyrostu można by było się spodziewać (+/-).
  20. Robiłem wszystko wg instrukcji kolegi Trandolfa i nic nie działa.
  21. Cześć. Mam problem z kablem, ponieważ żaden program go nie wykrywa. Komputer go widzi.
  22. Poszukuję interfejsu diagnostycznego do mojej e46. Mam na myśli taki "kabel" by podłączyć go do laptopa i skasować m.in błąd poduszki powietrznej, zrobić ogólną diagnostykę auta. Proszę o pomoc w wyborze, jakieś propozycję. Z góry wielkie dzięki :D
  23. Dzięki kolego :D
  24. Potrzebuję pomocy. Ostatnio wyjmowałem przednie fotele. Gdy je spowrotem "zainstalowałem" w aucie zaczęła się świecić kontrolka od poduszki. Sprawdzałem wielokrotnie podłączenie tych kabli po fotelami i wydaje się być wszystko OK. Co z tym robić ? :D
  25. Wielkie dzięki Panowie :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.