Treść opublikowana przez oktawian
-
e36 318is b+g problem z odpalaniem
tylko ze to ty w swoim pierwszym poscie rzuciles na stol ze to wtryskiwacze. jutro rozkrece pompe podlacze ja na krotko i zobacze co sie stanie. pozdrawiam
-
e36 318is b+g problem z odpalaniem
być może sam sobie odpowiedzialem ale niejestem pewien caly czas poniewaz teraz nagle samochod odpalil!!! pierw bez krecenia, przekrecilem tylko kluczyk i przytknalem ucho do tej blachy pod tylnia kanapa. Nic nie slyszalem :( . Ale po tym jak zaczalem krecic po jakis 3-4 s samochod odpalil i zaczal normalnie chodzic!!! rozgrzalem na beznzynie i przez ten czas tylko raz zgasl ale odrazu znow odpalil. pochodzil tak z 25min i teraz wrocilem do domu. Po drodze spotkalem kolege ktory troche zna sie na samochodach i powiedzial ze niekoniecznie zawsze jest slychac pompe (w obecnej chwili mam okolo 15l benzyny w baku). Powiedzial mi tez ze nieraz jak pojdzie sonda lambda to sa problemy z odpaleniem ale stwierdzil ze najlepiej podpiac bemke pod komuter i zdiagnozowac. Powiedzcie mi czy na wykazie komputerowym mozna stwierdzic ze np popsula sie listwa z wtryskiwaczami, pompa paliwa czy ewentualnie wspomniana wyzej sonda lambda ?? Pozdrawiam p.s. nieopisalem tego dokladniej wczesniej w postach ale czasami jak jade na benzynie to wystepuje efekt jakby zabraklo nagle benzyny, samochod zaczyna zwalniac, nciskanie pedalu gazu nic niedaje i nagle znow jakby dostal dawke beznzyny i jedzie dalej. Trwa to zazwyczaj chwilke i wyglada jakby jakis korek zatkal doplyw paliwa i po sekundzie sie odblokowal.
-
e36 318is b+g problem z odpalaniem
wrocilem teraz z pracy i profilaktycznie wsiadlem do samochodu zobaczyc co sie stanie jak przekrece kluczyc, po jakis 5 sekundach krecenia samochod odpalil na jakies 5 sekund i zgasl, powtornie nieudalo mi sie juz go odpalic, co zauwazylem po przekreceniu kluczyka kompletnie nic nieslychac, z tego co pamietam wczesniej bylo slychac ciche buczenie
-
e36 318is b+g problem z odpalaniem
p.s. w jaki sposob sprawdzic czy to wtryski a moze pompa?
-
e36 318is b+g problem z odpalaniem
powiem szczerze ze niewiem co to moze byc. tak jak mowie zaczelo to sie jak duzo jezdzilem na rezerwie. swoja droga jak wszystko bylo ok to po odpaleniu wyraznie slyszalem pompe paliwa (buczenie) natomiast teraz juz jej nieslysze
-
e36 318is b+g problem z odpalaniem
Witam. Mam do was pytanie w sprawie problemu z odpalaniem. Od jakis 2 ms coraz gorzej odpala mi auto. Potrafi odpalic odrazu pochodzic kilka-kilkadziesiat sekud poczym gasnie. Pozniej dlugo musz krecic aby znow odpalil. Czasam tylko sa klka razy podrygi jakby chcial odpalic, czasem bardzo dlugo krece. W koncu odpala ale potrafi sie podczas jazdy lekko dlawic zanim przelaczy sie na gaz. Czasami odrazu odpali i nawet pojade spokojnie lecz problemy z odpaleniem sie poglebiaja. Dzis jak wybieralem sie do pracy po odpaleniu zgasl mi po przejechaniu 50metrow i juz nie odpalil. Zaczelo to sie jak zaczalem jezdzi na rezerwie benzyny. Potrafilem zalac z 10 L wahy (sluzacej do rozgrzania silnika poniewaz jezdze na gazie-sekwencja) i jezdzic tyle dni az wskazowka prawie lezala na plasko, poczym znow z 10 L i jazda az do oparow w baku. Odrazu chcialbym zauwazyc ze jak przelaczy sie na gaz to wszystko jest ok. Efekty gasniecia, problemu z odpalaniem itp sa tylko na benzynie. Jak uda mi sie rozgrzac silnik to po zgaszeniu i opaleniu odrazu przelacza na gaz i jest ok wiec problem wystepuje od strony benzyny przy zimnym silniku. Wiem ze nie wolno jezdzic na palacej sie rezerwie ale niestety popelnialem dosc czesto ten blad i to dlugotrwale. Czy to moze byc zepsuta pompa paliwa pod tylnia kanapa czy moze cos innego? Pozdrawiam
-
E36 IS 1.8 czy dobry termostat?
Witam, już kupiłem wkład Wahlera i zamontowałem. Stary pamięta jeszcze czasy hitlera hehe. W każdym razie nie miałem uszczelki do obudowy więc zastosowałem starą PRLowską metodę i wyciąłem ją z tektury ;) . Odpowietrzanie okazało się dość łatwe. Zalałem płynu po korek nie zakręcając go, odkręciłem również mały koreczek usadzony obok dużego służący do odpowietrzania. Odpaliłem samochód, odkręciłem ogrzewanie na fulla i czekałem aż się nagrzeje silnik. Z małego koreczka co chwile wylatywały bąbelki i co jakiś czas dolewałem płynu do dużego korka oraz lekko przygazowywałem . Powtarzałem tą operację aż z małego koreczka przestały lecieć bąbelki oraz zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Trwało to około 20 min. Po tym przejechałem się z 5 km i temperatura nawet na chwile nie odchyliła się od normy ( CZYLI WSKAZÓWKA CAŁY CZAS W PIONIE ). Na razie wygląda że jest ok. Pozdrawiam
-
E36 IS 1.8 czy dobry termostat?
Dokladnie tak jak piszesz Paweł, właśnie skontaktowałem się ze sprzedawcą tego termostatu i powiedział mi to samo, że do mojego auto jest sam wkład. p.s. http://allegro.pl/termostat-bmw-e36-e39-e34-e38-325tds-525tds-725tds-i2832549863.html a taki wkład będzie pasował?
-
E36 IS 1.8 czy dobry termostat?
Witam, prawdopodobnie mam do wymiany termostat. Rok temu w zimę oraz w lato wszystko było ok. Teraz zauważam że silnik wolno się grzeje, a jak już to zrobi to na długi czas staje na 3/4. Dopiero jak stoję w jakimś korku to wskazówka staje w pionie ale jak znów zacznę jechać to po chwili spada ponownie na 3/4. Natomiast jak włączę ogrzewanie to potrafi spaść poniżej 3/4. Mam znajomego mechanika i obejrzał auto i też stwierdził że na 95% termostat. Nie mam teraz kasy na jakieś super oryginalne termostaty oraz za jakiś rok chcę sprzedać samochód więc dlatego chcę kupić jakiś tani zamiennik aby przetrwać zimę. Powiedzcie mi czy do mojego modelu to będzie dobry egzemplarz oraz co do niego ewentualnie dokupić http://allegro.pl/termostat-bmw-e36-e-36-e34-e-34-z3-316-318-lodz-i2766396191.html ?? Mój model BMW to e36 coupe Is, poj. 1.8 140 Km. rocznik 1992 . Pozdrawiam
-
205 lub 215 na 225
Witam, posiadam felgi 16" szer.225 w BME e36 is coupe. Mam oferte kupic bardzo tanio 4 opony zimowe 16" tylko ze jeden komplet 205 a drugi 215. Czy rozmiary te wejdą na 225? Pozdrawiam
-
[E36 318 IS] - końcówka drążka kierowniczego - rozróżnianie
Witam, ostatnio po przegladzie mechanik powiedzial mi ze musze wymienic koncowke drazka kierowniczego poniewaz przednie kolo od strony pasazera troszecze za bardzo lata i sek w tym ze niewiem jaka ta koncowke kupic, a mianowicie niewiem czy lewa czy prawa??? Czy np to jest dobra strona do przedniego kola od pasazera http://allegro.pl/nowa-koncowka-drazka-bmw-e36-z3-e-36-prawa-i2058125588.html ??? pozdrawiam
-
318is felgi od e39
a z e46 i e90 pasuja do e36??
-
318is felgi od e39
to w takim razie od jakiego modelu bmw pasuja do e36 coupe??
-
318is felgi od e39
Witam rozwazam kupno tych felg 16" http://allegro.pl/show_item.php?item=2033981942 (prawdopodobnie szerokosc 225) od e39 tylko niewiem czy beda pasowaly do mojej e36 IS Coupe?? Obecnie posiadam 17 calowe 225 felig Dezenta i jezdzi sie w maire ok ale nie na polskich drogach wiec chce zmiejszyc o jeden cal rozmiar.
-
[E36 318 IS] - felgi od E46
felgi mocno zblizone do takich http://allegro.pl/felgi-bmw-e46-bmw-3-oryginal-opony-225-50-16-i1785693976.html to czyli jet roznica miedzy felgami od e 36 a 46??
-
[E36 318 IS] - felgi od E46
Witam, mam okazje kupic w miare tanio felgi 16" z oponami ale oryginalne od modelu E46, czy beda one pasowaly do mojej E36?? pozdrawiam
-
320is Dziwny problem ze światłami
czyli mam sprobowac odlaczyc kable swiatel od centralnego??
-
320is Dziwny problem ze światłami
Witam, mam dziwną przypadlosc ze swiatlami przeciw-mgielnymi (tylnimi) po poprzednim wlascicielu. Na poczatku jak kupowalem auto niezauwazylem tego, ale pozniej dopatrzylem sie ze po wlaczeniu ogolnie switalem mijania musze miec wcisniety przycisk od swiatel przeciw mgielnych. Chodzi o to ze jak wlacze swiatla, a nie mam wcisnietego przycisku od swiatel przeciwmgielnych (jak niepali sie ikonka na desce rozdzielczej) to swieca mi sie tylko swiatla przednie i tylnie po prawej stronie!!!! Natomiast jak uruchomie przecimgielne to pala sie wszystkie ( czyli mijania i postojowe ) natomiast tylnie przeciwmgielne jakby wogole byly odlaczone , NIE MA ICH . Z tylu mam zalozone swiatla ala lexus. Patrzylem czy wszystkie kabelki dochodza i czy zarowki ok ale na pierwszy rzut oka wszystko gra. Podsumowujac bez wlaczonych przeciwmielnych nie mam aktywnych swiatel po lewej stronie. MA ktos jakis pomysl?? Pozdrawiam
-
[E36 318 IS] - niedziała wskaźnik paliwa
Dzieki bardzo za pomoc ale niewczytuja sie zdjecia jak wyciagnac licznik bez zdejmowania kierownicy :(
-
[E36 318 IS] - niedziała wskaźnik paliwa
a istnieje mozliwosc wygiecia jakiegos pinu od gniazda?? wtyczka wchodzi raczej gladko, nieczuje zadnych oporow.
-
[E36 318 IS] - niedziała wskaźnik paliwa
Witam. Dzis wymienialem zarowke od zegara w desce rozdzielczej i by sobie ulatwic odpiolem wszystkie wtyczki z tylu zegarow. Nie udalo mi sie calkowicie wyciagnac konsoli poniewaz nie mam regulowanej kierownicy przez co robilem wszystko troche poomacku. Po wlozeniu wszystkich wtyczek okazalo sie ze wskazowka od poziomu paliwa calkowicie opadla i pali sie rezerwa. Wyjalem i wlozylem wtyczke ponownie ale to tez nie pomoglo. W baku mam zalane tyle paliwa ze akurat nie pali sie rezerwa wiec wskazowka powinna przynajmniej troche sie pozniesc ,a u mnie lezy :(. Czy moglem uszkodzic jakos gnazdo od kotrolki paliwa??
-
Kasowanie servisu oleju
juz znalazlem odpowiedni pin, jest od drugiej strony. Niestety ale laczenie pinu 7 z 19 i 7 z masa nic niedaje czekam po 30 s i kicha :(
-
Kasowanie servisu oleju
Witam posiadam BMW E36 IS Coupe i niemoge skasowac kontroli i servisu. Na wszelkich rysunkach pokazane jest aby polaczyc pin 7 z masa tylko ze zawsze pokazany jest zestaw pinow z "pakmanem" na srodku, a ja mam na srodku taki plstikowy trojkacik i u mnie wystajace piny nie sa w tej wtyczce tylko juz w tej kopulce do ktorej przykreca sie wtyczke. Wkladalem miernik do pinu 7 i nic sie niepalilo. Stykalem rowniez za pomoca kabla pin7 z masa i tez nic :(. Bardzo prosze o pomoc
-
318is Wymiana gumy od wahacza tył.
najbardziej meczy mnie to czy trzeba robic geometrie tylnich kol??
-
318is Wymiana gumy od wahacza tył.
Witam mam pytanie jak wymienic gume przy mocowaniu tylniego prawego wahacza. Zauwazylem ze na nierownosciach slysze pukanie i jak wszedlem na kanal zobaczylem ze wahacz tam styka sie bezposrednio z reszta samochodu, nie ma juz tej gumy. Gdy podnioslem samochod i zaczalem ruszac kolem na wszystkie strony ewidentnie bylo widac i slychac jak wahacz udeza w miejsce mocowania. Na bank nie sa to amortyzatory. Z lewej strony miedzy wahaczem a mocowaniem jest guma i podczas trzesenia wszystko jest sztywne, w przeciwienstwie do prawej strony. Chodzi mniej wiecej o ten element http://i44.tinypic.com/1t1kz4.jpg _______ Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss