Treść opublikowana przez MŁODY_lublin
-
Wymiana uszczelniaczy
wlasnie o to mi chodzilo, ja tez mam silnik m40, klekocze juz wiec chcialem to zrobic, walek u mnie jeszcze jest dobry, wiec tylko dzwigienki i popychacze bede wymienial i rozrzad tez przy okazji... u mnie na obroty wkreca sie dobrze ale strasznie halasuje, kumpel mi powiedzial ze chodzi jak polonez jego ojca :D !!! chcialem to zrobic bez zdejmowania glowicy, bo nie chce sie w koszty wpedzac.... dzieki, pozdrawiam! jakby cos to sie odezwe!!!
-
Dusi się i strzela lekko w dolot
to rozgrzej silnik odlacz sonde i odpal go, powinien chodzic normalnie, jesli to wina sondy. albo reset kompa moze.... chociaz nie wiem czy to cos pomoze! ale sprobuj odlaczyc ta sonde, bedziesz mial pewnosc czy to czy nie! na moje oko to wlasnie sonda jest powodem, mialem tak u siebie.
-
Wymiana uszczelniaczy
moze nie koniecznie tak to sie nazywa, ale cos sie wymienia, szklanki i chyba wlasnie uszczelniacze, czy sie myle?? bo slychac ze zawory juz dzwonia, wiec cos trzeba wymienic... i chodzi mi o to czy trzeba do wymiany tego zdejmowac glowice???
-
Wymiana uszczelniaczy
Witam. czy w 316i m40 mozna wymienic uszczelniacze hydropopychaczy bez zdejmowania glowicy??
-
Dusi się i strzela lekko w dolot
Odlacz sonde i zobacz czy bedze lepiej pracowal. u mnie sonda byla walnieta i silnik tez tak samo chodzil, po odlaczeni sondy bylo duzo lepiej, tylko ze duzo wiecej palil!
-
czy to łozysko sie konczy???
klocki powinny przylegac do tarczy, ale kolo powinno sie lekko obracac, wiec to jest ok! a co do lozyska, jesli bedzie sie konczylo to bedzie slychac przy wyzszych predkosciach szum, im glosniejszy szum tym bardziej zjechane lozysko!
-
Znowu problem-Tym razem Hamulce
jesli chodzi o podlaczenie czujnika to w lewym przednim nadkolu jest taki plastik, otwierasz go i tam znajduje sie podlaczenie do czujnika. a jesli pytasz co to moze byc ze gasnie ta kontrolka to nie wiem.... u mnie w e36 mam urwany czujnik i kontrolka sie swieci caly czas! ale zanim go urwalem byl owiniety na kolumnie i kontrolka normalnie gasla.
-
M40 rozrzad
ale Ty podales mi model e30 a w moim poscie jest e36, nie wiem czy to jest jakas roznica??
-
M40 rozrzad
To o co tu chodzi???? przeciez pokazywal mi gosc silnik m 40 jak to wyglada na chemacie i tam rozrzad napedza pompe, czy moze sa rozne rodzaje silnikow?? :?: nawet sa zestawy do rozrzadu (rolki pasek) do ktorych zalicza sie pompa wody!!!
-
M40 rozrzad
masz racje pompa jest napedzana z rozrzadu, a co kwalifikuje pompe do wymiany?? ciezko chodzi, przycina sie?? jesli chodzi lekko to moze zostac?
-
M40 rozrzad
Mam pytanie co do rozrzadu w m40, na forum nie znalazlem odpowiedzi, w tym silniku pompa wody jest napedzana z paska rozrzadu, wiec czy trzeba ja wymienic wraz z calym rozrzadem?? czy wystarczy wymienic tylko rolki i pasek?? pozdrawiam!
-
zła praca silnika
Panowie po co kupujecie sonde dedykowana specjalnie do BMW?? ja kupilem sonde Boscha uniwersalna, ale porozmawialem ze sprzedawca w sklepie, zeby pokazal mi sonde tylko do bmw, wiecie czym sie rozni?? tym ze uniwersalna ma gole kable a nie wtyczke... w uniwersalnej jest zestaw do zamontowania do wtyczki od bmw, zamontowanie calej sondy zajmuje ok 20 minut, wykrecic sonde, podczepic do wtyczki wkrecic podlaczyc i dziala... wiec po co placic ok 400 zl za sonde z wtyczka, jak za polowe ceny mamy to samo, tylko wtyczke trzeba przelozyc??
-
zła praca silnika
Na99,99% to sonda lambda, sprawdz ja, przegon fure, zeby zlapala temperature, jak zacznie rzucac silnikiem i beda falowac obroty to odlacz sonde, jesli bedzie dobrze pracowal bez sondy to znaczy ze sonda walnieta... koszt nowej 200zl Bosch przerabialem to u siebie! powodzenia!!!
-
Problem z obrotami
na 100% sonda, niedawno wymienialem u siebie! kupilem boscha za 198zl, po wymianie pali duzo mniej i chodzi jak rakieta!
-
ksiazka serwisowa
chodzi mi wlasnie o taka ksiazke, do samodzielnych napraw.
-
ksiazka serwisowa
regulamin przeczytalem bede sie stosowal :oops: dzieki :lol:
-
zmiana obrotomierza
ale to jest e36, myslisz ze i w tym modelu jest tak samo??
-
zmiana obrotomierza
mam 316i, ale w miejscu obrotomierza jest zegarek, chce wstawic obrotomierz, musze zmieniac cale zegary, czy wystarczy dokupic obrotomierz i wstawic go w miejsce zegarka? bede musial tez dokupic czujnik obrotow, czy podlaczenie juz jest??
-
ksiazka serwisowa
mam pytanie czy ktos wie skad mozna sciagnac ksiazke serwisowa do 316i e36??
-
316i klopoty z obrotami
teraz jeszcze cos innego z nim sie dzieje.... juz bylo dobrze, nawet jak sie nagrzal dobrze chodzil, postal nawet 1 minute z wylaczonym silnkiem i po odpaleniu glupial, po przejechaniu nawet tych 100 metrow wszystko wraca do normy, motor dobrze pracuje.... to sonda?? jakby sonda byla uszkodzona to chyba caly czas by wariowal, moze gdzies jakis kabel jest przetarty, albo cos. juz nie wiem co mam robic! :(
-
316i klopoty z obrotami
no bede kombinowal. dzieki za pomoc!
-
316i klopoty z obrotami
no tak, tylko ze juz bylem kiedys na kompie, ale wykrylo mi jakies bledy na sadzie, obrotach biegu jalowego i dawkowaniu powietrza, bledy wykasowali, przy drugim podlaczeniu zadnych bledow nie mial. ale wtedy ogolnie chodzil dobrze, tylko od czasu do czasu nachodzily go takie objawy, w chwili badania motor pracowal normalnie. a mozliwe jest ze jakis kadel od sondy jest przetarty i robi zware?? chodzi mi o sprawdzenie sondy "domowym sposobem"! bo to impreza drogo kosztuje komp, czesci....
-
316i klopoty z obrotami
jak ja sprawdzic?? i ile taka zabawka kosztuje??
-
stukanie, chodzi jak dizel
odkrec pokrywe zaworow i przekrecaj walem korbowym (nie rozrusznikiem tylko kluczem na srubie przy kole pasowym) i sprawdzaj po kolei wszystkie zawory, jesli beda miekkie to uszczelniacze sa do wymiany. powyzej 2 tys obrotow przestaje halasowac, bo rosnie cisnienie oleju i hydraulika na zaworach tez ma wieksze cisnienie i juz nie ma luzow.
-
316i klopoty z obrotami
ze spalaniem jest cos dziwnego, bo gdy byly mrozy do ok -30 to spalil mi 15 litrow na ok30 km... ale cos mi sie wydaje ze to raczej wskaznik gdzies przymarzl, albo czujnik paliwa. no i tylko raz mi sie cos takiego zdarzylo, pozatym spalanie nie wzroslo. cos jest napewno z dawkowaniem paliwa albo powietrza...