Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Nie czekaj do wiosny załóż odgromnik ( piorunochron ) :D Tak na serio nie Cibie pierwszego samochód kopie ,to Ty prawdopodobnie jesteś winowajcą - jesteś naelektryzowany , zmień ciuchy na takie co się nie elektryzują . Samochód też może się elektryzować , kiedyś starsi pamiętają ,był przykręcany do np.tylnego zderzaka taki modny gumowy pasek który odprowadzał ładunki do ziemi .
  2. To jet po prostu nieprawda. Jak byś mógł uzasadnić . Okłamali mnie ( minęli się z prawdą ) :nienie:
  3. Niestety, jest to "półprawda". Klapki masz tak wiec potencjalnie musisz się obawiać. Ośki są wzmocnione jednak pojawiają się informacje, że też potrafią się urwać. Tylko ponoć z tą zasadniczą różnicą że nawet jak klapka by się urwała nie narobi bałaganu bo jest plastikowa - również informacja z niewiarygodnego ASO.
  4. Napięcie ładowania mam około 14,8 V i skacze mniej więcej o jakieś 0,06V. Mierzone na akumulatorze czy z meni ukrytego?.
  5. W ASO odpowiedziano mi że nie dotyczy 520d po liftingu .
  6. Wiem że jest to kwestia indywidualna i ma na to wpływ multum czynników. Przy jakich przebiegach wymienialiście te tuleje , albo inaczej przy jakich przebiegach można stwierdzić ich zużycie , skontrolować je ?.
  7. Jeżeli masz rację ,to niejednemu zaoszczędzisz drapania po głowie i kasy. Kiedy Ty te wszystkie piwa wypijesz :mrgreen:
  8. Zanim przeczytałem ostatni post ,wydawało mi się mało prawdopodobne żeby luz tulei mógł powodować odkształcenie tarczy. A może jednak , ciekawe ? .Okazja do zweryfikowanie przez tych którym tarcze biją . Jeszcze jedno ,podczas hamowania koło prawdopodobnie ustawiało się pod innym kątem . nie powodowało to na dłuższą metę zdzieranie bieżnika opony z jednej strony ?.
  9. Jeżeli aku.nie jest bez obsługowy ,czyli można odkręcić korki od elektrolitu , sprawdziłeś przy okazji poziom elektrolitu - ewentualny niedobór uzupełnić , dolać wody destylowanej ? Pozdrawiam :cool2: Posta chyba niepotrzebnie pisałem . Autko idzie chyba pod "młotek"?.
  10. Zastanawiam się czy nie robisz sobie jaj tym pytaniem ? .Jaki możesz mieć problem z ściągnięciem klemy,tam nie występują wysokie temperatury żeby klema się zapiekła ,co najwyżej mogą być zasiarczone - szczotka druciana i WD 40.Chyba nie muszę pisać że musisz poluźnić nakrętki klem, powodzenia :cool2:
  11. Andrzej62 odpowiedział(a) na jabart77 temat w E60, E61
    Obawiam się że zbyt ogólnikowo zadałeś to pytanie ,doprecyzuj co konkretnie chciałbyś wiedzieć.
  12. Andrzej62 odpowiedział(a) na wiemarcel temat w E90, E91, E92, E93
    Kolega guzior2 nie udzielił Ci satysfakcjonującej odpowiedzi :shock:. Jak Ci nie dopowiada to forów to ...Nic więcej nie napiszę ,a mnie świerzbi ,bo nie chcę być niegrzeczny :nienie:
  13. Lekko brązowe - sugerowało by że skład mieszanki jest ko. Ja do pewności pojechał bym jeszcze na analizator splin ,żeby wykluczyć ( lub nie ) tą " drogę ".
  14. Stać go na BMW, a skąpi na dolewce :nienie: :wink:
  15. Co się będziesz przejmował jak tyle kabli ,odetnij gumówką :mrgreen: W E60 ponoć nie trzeba wyciągać aku..Pod maską silnika ,+ podłączasz pod złącze pod czerwoną zapadką ,- na kielich lewego amortyzatora . W tym przypadku napięcie ładowania nie może przekraczać 15,5 V- lepiej tego nie lekceważyć .
  16. Po takim czasie sprawdź poziom elektrolitu w akumulatorze :norty:
  17. 1-napisałam że nie "powinno"- jeżeli niema takiej konieczności ,oczywiście nie spowoduje to awarii silnika. 2- Jeżeli olej wymienia mechanik samochodowy to nie powinno to tyć normalne :nienie:
  18. Tak, powinieneś się dowiedzieć . Te nowe świece po wykręceniu jaki miały kolor ?. Sprawdzałeś po jakim czasie i do jakiej temperatury nagrzewa się silnik po wymianie termostatu ?.
  19. Przynajmniej przez jakiś czas częściej kontroluj . Mi też kiedyś mechanik dość znacznie przelał. Może nie którzy mechanicy szachstają olejem bo to nie ich :wink:
  20. Tak przy okazji . Gdzieś ,jakiś czas tamu czytałem że nie powinno się dolewać jednorazowo więcej niż ok 0,3 L, pomijając sytuację awaryjną .Nie pamiętam niestety ( metryka :D ) czym to było umotywowane.
  21. Andrzej62 bylem dzis u mechanika ktory olej zmienial i upuscil faktycznie ok 0,3 l. choc stwierdzil ze taki nadmiar w niczym nie szkodzi a upuscil bo ja sie upieralem :mrgreen: Sprawdziłeś ponownie poziom na bagnecie ?.
  22. Dolej do poziomu 3/4 miarki na bagnecie.Na pewno nie zaszkodzi.
  23. Gratuluję zdolności czytania tekstu ze zrozumieniem , ręce opadają :mad2: .Bez komentarza .
  24. Dzwoniłem do 4 ASO zalecaj w naszej strefie klimatycznej: 0W30 lub 5W30 oczywiście LL-04. Pół na pół,- 2 stacje 0w30, drugie 2 5W30. Wniosek- każdy z nich będzie odpowiedni w " naszej strefie klimatycznej" W dwóch ASO powiedziano mi że fabrycznie na kraj zalewane są 0W30 LL-04.
  25. Jeżeli pomiar będzie dokonany później niż po 5 min.to co jago wskazanie będzie błędne,nie właściwe czy za dokładne?. 5 min.to minimalny czas po którym można dokonać kontroli, w przypadku jeżeli wcześniej olej zdążył uzyskać właściwą temperaturą a co za tym idzie lepkość ( płynność ). Pomiar dokonany później niż po 5 czy 10 min niezależnie czy silnik będzie ciepły czy zimny ,na pewno będzie pomiarem właściwym i dokładnym jak nie dokładniejszym.Cała jago ilość zdąży spłynąć od miski olejowej. Niby czym miał by być uzasadniony ten pośpiech :shock: Inżynierowie z BMW na pewno będą zadowoleni :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.