Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
pawelgawel-czy byłoby możliwe by funkcja sprawdzania świeć żar. była również w serii F ? Po wymianie filtra paliwa przydatna byłaby możliwość załączenia pompy paliwowej w celu odpowietrzenia instalacji paliwowej.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Nie wiem czy jest tak faktycznie, gdzieś czytałem że podłączony interfejs może pomóc złodziejowi.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czy w aplikacji jest pomiar temp. oleju w AT skrzyni biegów ?
-
F30 316i szarpanie w ostatniej fazie ruszania - manual
Tak jak pisałem, w E61 te objawy pierwszy raz miałem przy ok. 90 tys. sprzedałem auto przy 230tys i sprzęgło nie było wymieniane, działało bez problemowo. Nie każdemu psu burek :wink: Jeżeli docisk byłby uszkodzony to owszem ale te objawy szarpania występowałyby w większym czy mniejszym stopniu zawsze w każdych warunkach a nie jak u damian_1623.
-
Parametry DPF
Przy tym przebiegu ponad 50g i kres jego żywota, jeżeli jest od nowości dziewiczy.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Na przełomie dziejów DPF-a inżynierowie z BMW usprawniają proces wypalania. Z tego powodu parametry przy których następuje aktywacja procesu wypalania mogą w jakimś stopniu się różnić.Nie każdemu psu burek. Np.w moim F30 23tys przebiegu, ostatnio wypalenie uruchomiło się przy 28g i zakończyło przy 1g.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Nie. Trzy dni temu na google play autor podawał informacją : psparrow11 listopada 2018 Przy około 25gram sadzy filtr powinien wypalić się sam. Jeśli jest pomiędzy 25 - 35 to można wymusić regenerację. Powyżej 35g zaczynają się problemy. W planach mam dodanie informacji o przekroczeniu dopuszczalnych wartości.
-
F30 316i szarpanie w ostatniej fazie ruszania - manual
Przy pierwszej okazji jak wyjedziesz z garażu.
-
F30 316i szarpanie w ostatniej fazie ruszania - manual
Mogą być to paradoksalnie objawy gdy kierowca umiejętnie obchodzi się z sprzęgłem nie obciąża go zbytnio.Tak jak kolego deen napisał zeszkliła się powierzchnia cierna tarczy sprzęgłowej co nie oznacza że tarcz sprzęgłowa jest zużyta, do wymiany.Osobiście miałem takie objawy w kilku samochodach nie tylko w poprzednim E 61. Trzeba pozbyć się tej cienkiej zeszklonej warstwy z tarczy. Zaciągnij mocno ręczny hamulec włącz pierwszy bieg gdy sprzęgło zacznie brać przed końcem nie puszczaj całkowicie dodaj śmiało gazu by nie zadusić silnika na ok.3 sek.Masz uzyskać taką sytuacją jakbyś chciał ruszyć pod górkę którą nie jesteś w stanie podjechać. Po takim zabiegu zawsze sprzęgło zaczęło działać płynnie bez szarpania .
-
[N47] Olej w gniazdach wtrysków
Sprawdziłeś,jesteś pewien że jest to olej silnikowy a nie ON ?
-
F31 problem z radiem
W trakcie ostatniej podróży radio samo się włączyło i dwa razy samo się rozgłośniło. Co może być powodem, miał ktoś taką sytuację ?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Sportowa skrzynia przełącza szybciej biegi o 0,.. sek. W praktyce nie zauważysz tej różnicy. Niektórzy pisali że po zakodowaniu mieli problemy z pracą skrzyni.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Tak. Musi upłynąć trochę czasu zanim osiągnie odpowiednią temp. i zacznie pracować. O ile dobrze pamiętam to min.300st.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Niestety, raczej kończy się DPF.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja mam aktywne ATWM i aplikacja też się zawieszała.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja mam wersję Expert.Jadąc po raz pierwszy w dłuższą trasę 6października miałem identyczną sytuację.Apka zawiesiła się trzy razy. Pisałem już o tym wcześniej.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jaki przebieg auta ? Jeżeli tak szybko zapycha się DPF zakładając że masz sprawny osprzęt to przyczyną może być agonia DPF-a (jego pojemność rzeczywista znacznie się zmniejszyła) lub zanieczyszczenie spalin olejem silnikowym który przedostaje się do komory spalania. Sprawdzałeś czy tym razem nadmiernie nie ubywa Ci oleju ?
-
Koła zimowe - Runflaty czy nie? na czym stoimy?
W tym pechu miałeś wyjątkowe szczęście.W takich okolicznościach to może i zwykła opona dałaby radę.W sytuacji gdy musimy pokonać znacznie więcej km. ekonomiczniej skorzystać z zestawu napr. za ok.100zł.niż kupować nową oponę i co istotne wątpliwe by przypadkowy najbliższy wulkanizator miał identyczną na stanie. W nowym samochodzie czyli na runflatach pierwszym zakupem było paliwo do baku a drugim zestaw napr. opon :wink:
-
Głowica E91 silnik M47N2
Na uszczelce gł.nie masz informacji z jakim momentem należy dokręcić ?
-
Koła zimowe - Runflaty czy nie? na czym stoimy?
Jak przebitego runflata nie chcesz zniszczyć to też musisz mieć zestaw naprawczy.
-
Łańcuch rozrządu N47
Prawdopodobnie zabrudzone wtryskiwacze, skorzystaj z wyszukiwarki. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=259519&hilit=cykaj%C4%85ce+wtryskiwacze 2-3 baki zalej najskuteczniejsze i bezpieczne Liqui Moly 2666 lub preparat ASO BMW następnie Liqui Moly 2663. Przegonić na dłuższej trasie-autostradzie.
-
F30 335xi bierze olej (i to jak!)
Tak. Sprawdzić czy nie są zapieczone, zużyte mierząc liz na zamku. Jak góra silnika jest naprawiona i nadal bierze tyle oleju zero wycieków, to pierścienie wymieniłbym bez zastanawiania się.Jak była robiona góra to od razu trzeba było wymienić pierścienie. Prawidłowe ciśnienia sprężania nie świadczą że pierścienie zgarniające są ok.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Cześć guzior. Czy olej EUROL SYNTHENCE FS 0W30 jest ogólnie lepszy do N47,B47 niż np.Valvoline SynPower MST C3 5W30 czy Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30 ? Parametry tech. według mnie ma super http://lejolej.pl/pl/p/EUROL-SYNTHENCE-FS-0W30-5l/349 .Zastanawiam się czy nie przejść na niego.
-
Tryb ECO PRO / Comfort / Sport
W instrukcji obsługi samochodu jest wszystko ładnie opisane.Nie wiem czy jest to nadal aktualne- jeżeli nie posiadasz takowej zadzwoń do BMW Polska darmowa wysyłka.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
pawelgawel czy do serii F można zainstalować w funkcjach serwisowych - zapamiętanie ostatniego ustawienia "start-stop" lub dezaktywacją ? Jeżeli byłaby taka możliwość to, zapamiętanie ostatniego ustawienia byłoby praktyczniejsze niż całkowite wyłączenia "start-stop". Byłaby to dla wielu bardzo przydatna funkcja.