Treść opublikowana przez Wujek22
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
żadnych odgłosów nie słyszałem. Najpierw spadła moc i po kilkunastu sekundach silnik się wyłączył.
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Co się wiąże z tym jeśli to przegrzanie? Rozrusznik kręci. Sprawdź czy nie masz oleju w płynie chłodniczym. Być może doszło do mikropekniecia bloku silnika. Tak jak wyżej kolega napisał. Nie jeździ się długo z predkosciami bliskimi maksymalnej. To niszczy każdy silnik. Mógł też paść rozrząd, to już raczej bez związku z prędkością. Oleju w płynie nie ma. Rozrząd hałasował już dłuższy czas, więc może to jest to..
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Byłem tam dziś. Bardzo nieprzyjemny typ otworzył mi drzwi. Jednym słowem powiedział żebym spadał, bo mają remont. Szkoda, bo fatygowałem tam kierowcę pomocy drogowej z moim samochodem na lawecie..
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Co się wiąże z tym jeśli to przegrzanie? Rozrusznik kręci.
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Napisz choć co to za silnik. 122KM czy 143KM. Oba były w 2007 wsadzane a typowe usterki są rożne. 143 KM
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Pewnie zostanę w Poznaniu do jutra. Czy polecacie jakiś dobry zakład?
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Witam, Jadąc autostradą dłuższy czas ok. 200 km/h silnik stracił moc i po minucie zgasł i pojawił się pomarańczowy silnik na wyświetlaczu. Nie można go uruchomić. Samochód ma 200 tys. przebiegu. Bardzo proszę o info, gdzie w Poznaniu ktoś mógłby pomóc? Dodam że jestem w trasie, więc sprawa jest pilna :(
-
Trudności przy zmianie biegów
Jak to sprawdzić?
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
Ktoś zna jakiś zakład w Wawie, który zna się na tych rzeczach i mógłby przeprowadzić operację wymontowania i wyczyszczenia tej kolumny?
-
Trudności przy zmianie biegów
Wymieniłem ten olej w skrzyni na oryginalny. Niestety nie poprawiło to włączania biegów. W niskich temperaturach dopóki silnik się nie rozgrzeje biegi włączają się ciężko. Czy jest na to jakiś sprawdzony sposób? Czy muszę się przyzwyczaić do tego, aby włączyć jedynkę bez zgrzytów, to muszę wcisnąć sprzęgło i odczekać 1-2 sek. i dopiero przesunąć dźwignię?
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
Wyciągnij kolumnę..rozbierz blokadę..przeczyść styki i reset cas i powinno być po kłopocie. Ja tak zrobiłem rok temu i jak narazie odpukać spokój Gdzie mogę znaleźć schemat jak się to rozbiera?
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
Witam, Niestety po miesiącu od wykasowania błędu - pojawił się on znowu (czerwona kierownica z kłódką). Na szczęście tak, jak wcześniej samochód odpala. Co radzicie w takiej sytuacji? Zastanawiam się na czyszczeniem tego mechanizmu blokady + wykasowanie błędu.
-
Trudności przy zmianie biegów
W moście jest inny olej. Czy wiadomo jaki? Czy to zależy od modelu samochodu i typu mostu?
-
Trudności przy zmianie biegów
Czy w moście jest taki sam olej jak w skrzyni?
-
Błąd ciśnienia w oponach
Done :) Pojechałem do wulkanizatora i uzupełniłem ciśnienie we wszystkich oponach (we wszystkich brakowało ok. 0,2), następnie zresetowałem czujnik i jest OK :) Prawdopodobnie był to jakiś chwilowy błąd czujnika, gdyż ciśnienie nie było na tyle niskie żeby `krzyczał` ;)
-
Błąd ciśnienia w oponach
Witam, Od kilku dni trochę posypało śniegiem w Wawie, no i wczoraj przejeżdżając przez jedną z takich mocno nieodśnieżonych ulic pojawił mi się na czerwono błąd ciśnienia w oponach. Dodam, że opony mam nowe, niedawno założone zimówki (nie run-flat). Po ok. dobie ciśnienie w oponach `na oko` wydaje się być w porządku. Próbowałem resetować to ciśnienie w komputerze ale za chwilę komunikat błędu pojawia się znowu. Co może być przyczyną? Nie bez powodu napisałem o tym śniegu, gdyż samochodem jeżdżę od półtora roku i nie miałem wcześniej takich problemów.
-
Wymiana świecy żarowej
Jakie były montowane do 318d (143KM)? W ASO chcą za jedną 166 zł.
-
Wymiana świecy żarowej
Witam, Przy kasowaniu błędów wyszło, że mam 1 świecę żarową do wymiany (pierwszą). W związku z tym mam pytanie, czy wymienia się tylko jedną czy lepiej wymienić wszystkie 4 sztuki?
-
Podnoszenie auta - lewarek / podnośnik
Witam, Chcę kupić podnośnik do mojej e91 i mam pytanie, gdyż na Allegro widzę aukcję oryginalnego podnośnika z informacją, że pochodzi od e46 ale pasuje również do e90. Czy to prawda, że te podnośniki pasują do obu wersji trójki?
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
Witam ponownie. Kilka dni temu pojechałem z tą usterką do BMW Auto Fus, gdyż tam gdy dzwoniłem - wycena naprawy była najtańsza. Efekt po naprawie - jak najbardziej zadowalający :) Niestety sposób obsługi w serwisie pozostawia wiele do życzenia (dużo opowiadania lecz w skrócie m.in. zostałem bardzo niemiło wyproszony z hali napraw pomimo wcześniejszej deklaracji, że mogę się przyglądać naprawie). Podsumowując, wykasowano błąd wraz z wyciągnięciem informacji o innych błędach. W sumie wszystko kosztowało 205zł. Poza tym za darmo otrzymałem kosztorys ew. napraw po dokładnej weryfikacji stanu całego samochodu. Jeżdżę od kilku dni i błąd się nie pojawia lecz gdy oddawano mi samochód informowano mnie, że kolumna kierownicy jest do wymiany!? Koszt wraz z robocizną: 2600zł.. Mam wrażenie, że próbowano mnie naciągnąć na wymianę tej kolumny..
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
W Inchape powiedzieli mi, że upadate całego oprogramowania, które proponują zrobić moim przypadku (405zł) może spowodować uszkodzenie któregoś ze sterowników, a za to to nie biorą odpowiedzialności... Orientujecie się czy jest duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie?
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
Tak Stolica, więc może dlatego te ceny to taki kosmos :shock: Podana powyżej cena dotyczy Inchape Motors. Wczoraj dzwoniłem również do BMW Fus i tam cena to 400zł za wszystko..
-
Błąd blokady kierownicy - jak naprawić?
Witam, Kilka dni temu podczas parkowania samochodu pojawił mi się błąd blokady kierownicy (czerwona kierownica wraz z kłódką). Błąd ten nie ustępuje po wyłączeniu silnika i wyświetlany jest cały czas. Dodam, że samochód odpala i jeździ normalnie. Dzwoniłem do ASO, gdzie twierdzą, że jest to prawdopodobnie błąd softu. Proponują wgranie nowego softu (diagnostyka: 405zł + wymiana softu: 250zł). Czy znany jest Wam ten problem? Czy można to naprawić tańszym kosztem?
-
Trudności przy zmianie biegów
Czy w tylnym moście też się wymienia olej? Przy okazji też i tam wymieniłbym.
-
Trudności przy zmianie biegów
Chciałbym wrócić do tematu wymiany oleju. Ile oleju mieści się w takiej 6 biegowej skrzyni?