Treść opublikowana przez flash
-
[E34] Parownik zamarza
albo odpalaj na benzynie albo przez pierwsze pare minut (zanim sie nie ogrzeje woda) jezdzij delikatnie, prawie jak dziadek w kapeluszu (pomijam oczywiscie braki w plynie i zapowietrzenie ukladu - ktore sie nie bierze znikad)
-
Moc z Vanosem i bez....
z zalozenia vanos (ogolnie zmienne fazy rozzadu) powinny zmniejszac spalanie, np wtedy gdy nie wykozystuje sie pelnej mocy a jedynie jezdzi np do 3000 obr. jesli sa zmienne fazy to producent moze zastosowac bardziej ostre ustawienia przy wyzszych obrotach. dzieki temu np honda uzyskuje bez problemu 100koni ( i wiecej) z 1lpojemnosci. gdyby na stale bylo ustawione na ostro to auto nie mialo by wolnych obrotow i ciezko bylo by jezdzic nim po miescie w korkach. tak sie wlasnie zachowuja samochody rajdowe lub takie w ktorych zmienia sie walki na sportowe.
-
Oświetlenie
zielony modul wielkosci kasety wideo pod siedzeniem (kanapa z tylu)
-
Alarm czy blokada skrzyni? Co lepsze?
http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/index.php - zerknij tu
-
Immobilizer - czy można przełożyć z drugiej E34
kd2006, BSI, terminator lub exterminator napewno bedzie lepszy. http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/index.php kupuj polskie produkty. maja lepsza jakosc i lepiej sa dostosowane do naszego zlodziejskiego rynku. p.s. jestem elektronikiem, montazem zabezpieczen zajmuje sie na razie hobbystycznie. daleko mi do zlodzieja a juz nie mowie do super zlodzieja :-)
-
cudo z allegro! czy ktoś to już zakładał?
caly myk polega na tym ze zalacza sie grzanie swiec nawet na cieplym silniku, tak samo jak odpiecie czujnika.
-
Alarm czy blokada skrzyni? Co lepsze?
twoje pytanie mozna porownac do takiego : co lepsze pepsi czy jajko na miekko. to sa 2 rozne i uzupelniajace sie rzeczy. najlepiej jesli mozesz sobie pozwolic na alarm i blokade mechaniczna. tylko zwroc uwage czy blokuje naped skrzyni ktory np u mnie jest za pomoca linki czy sama wajche w kabinie, wystarczy wejsc pod auto, przeciac ciegna i reka wbic np D.mysle ze jak by sie uparl to od gory tez to zrobi. pamietaj, to co najlepsze na rynku dla fiata punto nie zawsze moze sie sprawdzic w twoim aucie. pozatym zapomniales o urzadzeniach zwanych immobilaizerami. prawidlowo zamontowany bedzie rowniez uniemozliwi odjazd auta. p.s. nie oszczedzaj na zabezpieczeniach. znam przypadek (w mojej pracy) kolega kupil golfa 4, montaz zabezpieczen odkladal co miesiac, za to kupil sobie radio za 1200zl. efekt jest taki, ze auto po 4 miesiacach zniknelo a on za radio nadal placi raty.
-
przeogromne spalanie 1,6 pomocy
obejrzyj parownik (no bo prawidlowa regulacje napewno zrobiles) moze masz dziurawa membrame i gaz ucieka ? nie smierdzi gazem jak postoisz troche np na swiatlach i zaraz pomalu ruszasz??, a masz wystarczajaco plynu chlodzacego? czy parownik jest cieply po np 10 minutach jazdy???
-
Immobilizer - czy można przełożyć z drugiej E34
mozesz ale szczerze ci to odradze. w mojej zgubilem to co trzeba przytknac i po rozebraniu kokpitu nad nogami pod kierownica , wydlubaniu czarnej skrzynki z napisem bmw, rozkreceniu , odpalenie auta zajelo mi 1 munte, a musialem isc do garazu po lutownice :-) fabryczne zabezpieczenia sa dobre dla ubezpieczyciela , ktory wymaga np 2 zabezpieczen. olej to i zamontuj lepsze zabezpieczenie.
-
xenony i przetwornice
jak dobrze poszukasz na allegro to powinienes zakupic przetwornice w cenie do 200zl za sztuke. a zamienialiscie miejscami przetwornice? maja zasilanie 12V???
-
olej w gniazdach świec. skąd????????????????
ale ty masz zupelnie inny silnik. m50 2.0 jest 6 cylindrowy.
-
Brak kierunków na desce E39
nie nabijam postow, to ty nabijasz, popatrz wyzej. ja napisalem 1 post a ty kilka po sobie. przy takim poziomie kultury jaki reprezentujesz napewno ci ktos pomoze. ja nic o zarowkach nie pisalem, wpominal o tym inny kolega, ja jedynie zwrocilem ci uwage ze ktos chce pomoc. to ze masz trudne dni nie znaczy ze musisz naskakiwac na innych. a o testach teraz piszesz a nie w 1 poscie. p.s. jest to ostatni moj post pod twoja wypowiedzia, uwiez mi ze jak bedziesz miala pytanie kiedys a ja bede znal odpowiedz nie dowiesz sie ode mnie nic. ja chamstwa nie toleruje. :hand:
-
Brak kierunków na desce E39
Witam, auto mi nie odpala, pomozcie, no pomozcie dodano za 2 minuty: czemu mi nie pomagacie dodano za 7 minut : widze ze mi nie pomozecie, dupiate to forum, pan stasiu przyszedl i nalal mi benzyny. pozwolilem sobie na male przejaskrawienie tego so piszesz, jest weekend majowy, wiele ludzi wyjechalo i nie ma czasu siedziec przed monitorem jak ty. poczekaj moze ktos pomoze , a nie od razu walisz fochy. klolega podaje ci pomysl z wymiana zarowek w zegarach a ty nawet nie przeczytasz a juz foch. pozatym chyba nie wierzysz w to ze ktos na odleglosc naprawi ci samochod skoro podajesz tak malo danych.
-
czy mozna polerowac swiatla przednie,jak tak to czym
jesli przednia szyba jest gladka i ja chcecie szlifowac (polerowac) (jak np w e36) to wiele nie popsujecie, gorzej jak jest ona zebrowana to mozna sobie bardzo pogorszyc. grubosc i ksztalt jest specjalnie policzona i jesli za wiele zeszlifujecie to moze byc problem, a nie da sie kupic samego szkla? moze jakis niedrogi zamiennik??
-
DODATKOWE ZABEZPIECZENIE
jeden z lepszych patentow ciezkich do obejscia to zamiana przekaznikami impulsow sterujacych cewkami WN. nie do zrealizowania niestety w autach z kopulka. ale np w M50 mozna. patent polega na tym ze w niewidocznym miejscu (lub w komputerze) montujemy trzy podwojne przekazniki ktore zamieniaja kolejnosc iskier (impulsy sterujace cewkami)i tak paliwo jest wtryskiwane, iskra jest a auto nie pali, bo iskra jest, ale nie wtedy kiedy trzeba, na oko nie do wykrycia. super sprawuje sie w autach ktore maja np 2 podwojne cewki. np kiedys testowalem ten patent i dalem znajomemu mechanikowi poloneza na wtrysku na warsztat i meczyl sie prawie 8h, a ze auto mi bylo potrzebne to zabralem uswiadamiajac go o mojej pullapce :-) super jesli to wspolpracuje z bezstykowa identyfikacja np KD2006 firmy amt, bo mozna wsadzic cala elektronike gdzies gleboko bez sladu.
-
Zestaw alarmowy do 200zl
montazyste szukaj pytajac o opiniach, nie na podstawie ceny, to wlasnie od tego zalezy efekt finalny, na nic super alarm jak montaz spaprany i odwrotnie, nawet chinskie dziadostwo potrafi narobic problemu zlodziejowi jak jest sprytnie uktyte. z doswiadczenia powiem ze im wieksza firma i im wiecej ma pracownikow to montaz jest robiony niestarannnie i wedlog scisle okreslonych regol, nie zawsze lepiej. lepiej oddac auto na dobe, czasem 2 zeby 1 osoba spokojnie sie tym zajela i zrobila tak ja ma byc.
-
Zestaw alarmowy do 200zl
moj blad, to sie nazywalo bsi a teraz kontrola dostepu :-) http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/product_info.php/cPath/5/products_id/42 problem w tym ze unia zabrania zgaszenia pracujacego silnika, a to urzadzenie wlasnie takie cos robilo, ogolnie ma 2 zadania (ktore sa nieaktywne aby dostali homologacje) w instrukcji jest opisane jak to zrobic. 1) jak ci ktos gwizdnie kluczyki z pilotem do alarmu, lub po prostu w bloku na klatce schodowej kaze ci oddac to oddajesz, oddalasz sie i dzwonisz po policje. auto po kilkudziesieciu sek gasnie. 2) jesli jedziesz sam, na swiatlach podlazi koles i cie z auta wysadza to tak samo odchodzisz dzwonisz po policje, a auto zgasnie po kilkudziesieciu sekundach. (to samo jak dziadek zostawia pracujace auto z otwartymi drzwiami i otwiera sobie brame wjazdowa na posesje, ktos wskakuje, odjezdza i auto gasnie. jedyna rzecza ktora musisz robic to noszenie identyfikatora nie przy kluczykach od auta bo to nie ma sensu wtedy, tylko np w portfelu, przy kluczach od mieszkania i miec go przy sobie, a nie w aucie. jeszcze jedna moja porada : jak juz zamontujesz i skonfigurujesz urzadzenie to odetnij glosniczek (pika przypominajac o uzbrojeniu) niestety w ten sposob pokazujesz zlodziejowi co jest w aucie, moze sie domyslec. diode migajaca najlepiej zmienic na zolta i podlaczyc pod rezerwe. tobie jak zacznie migac dioda to sie domyslisz o co chodzi, a zlodziej dzialajacy w stresie , gdzie przed chwila buchnal auto, miga rezerwa, potem sie zapala i auto gasnie bedzie mial jedno do wyboru.uciekac.pomysli ze braklo ci paliwa. ------------------------------------- na koniec dodat moja antyutopijna wypowiedz, kupuj polskie , daj zarobic rodakom, oni dadza zarobic mi a ja tobie. jesli dasz zarobic chinczykom, to ten lancuch sie przerywa i ciebie dotknie bezrobocie. w brew pozorom polskie alarmy sa najlepsze, kto inny bedzie znal nasz rynek lepiej niz my sami? ta firme polecam bo nie ma problemu ze sprzetem, a nawet jak sie cos stanie po 3 latach to niejednokrotnie usuwaja problem za darmo.
-
Zestaw alarmowy do 200zl
forteca wspolpracuje z identyfikatorami bezstykowymi, wiec dokup nie sam identyfikator (50zl) tylko cale urzadzenie BSI (bezstykowy system identyfikacji) i bedziesz mial 1 nadajnik i 2 odbiorniki (alarm i bsi), nie polaczone ze soba (mozna odciac 2 niezaleznie obwody. przy znalezieniu alarmu, bsi nadal unierychamia auto (i odwrotnie). jesli nie bedziesz mial identyfikatora przy sobie lub cie ktos z auta wysadzi to samochod zgasnie po kilkudziesieciu sekundach. polecam. ogolnie kazdy modul, czujnik itd pasuje do kazdego alarmu.
-
podlaczenie awaryjnych pod ostre hamowanie
katapulta :-) jesli za mocno nacisniesz, elektronika rozpoznaje to jako panike i stwierdza ze juz sie wyhamowac nie da. otwiera sie szyberdach i pod fotelem kierowcy odpalane sa rakiety :-) p.s. nie moglem sie powstrzymac
-
CO MAM ZROBIC Z MOIM E28 PO WYPADKU :( ?
a ty ja chciales zlomowac. gratuluje ze sie nie poddales !
-
delikatne drgania samochodu -może coś więcej bo jak na razie
mialem to samo, zalozylem 17" z e39 i okazalo sie ze maja inny otwor, zamowilem pierscienie centrujace i zupelnie inaczej sie jezdzi. wkoncu nie ma wibracji.
-
Mozna nie placic mandatu??
flash odpowiedział(a) na BOSS881123 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnejesli w urzedzie skarbowym znaja twoj bank w ktorym masz konto, komornik moze je zablokowac, ja mialem taka sytuacje ze na koncie bylo 600zl a mandatow 200zl. nie sciagneli sobie 200zl, bo nie moga, wyslali do banku pismo ze maja mi zablokowac konto i tak kasy z konta wyplacic nie moglem. trzeba bylo ruchac kase i zaniesc w zabkach komornikowi. w niektorych wojewodztwach zatrzymuja samochod kierowcy jesli podczas kontroli okaze sie ze zalega z mandatami. systematycznie wprowadzany jest CEPIK wiec pewnie predzej czy pozniej tak bedzie wszedzie (np w angli tak jest, ze komornik przyjezdza i zabiera auto z prywatnego parkingu, do odebrania po wplaceniu kasy) moze to i dobrze, bo przeciez sciagalnosc mandatow jest bardzo mala, a wplywy z tego tytulu moga mocno zmniejszyc dziure w finansach kraju ;-) nie bierzcie ostatniego zdania zbyt doslownie, ale o to chodzi rzadzacym. sam sie wnerwiam jak przy pomocy fotoradarow lataja braki kasy. p.s. na szczescie moj urzad skarbowy dziala bardzo szybko, i nie pozwala na to abym mial do zaplaty kilka mandatow. 200-300zl jakos idzie przebolec, ale 1300 to juz za duzo jak dla mnie.
-
Podłaczenie Alarmu do centralny zamek
przeczytaj dokladnie moj post. w niektorych modelach jest zolta, u ciebie biala wtyczka. impulsy sa w pustych pinach, czyli tam gdzie nie ma kabli.
-
Podłaczenie Alarmu do centralny zamek
po prawej stronie za schowkiem , czarne plastikowe pudelko z zolta wtyczka, zasloniete jakims komputerkiem w aluminiowej obudowie, wiec trzeba odkrecic. sterowanie plusami przewaznie na niepodpietych pinach, ktorych - sprawdzisz kontrolka (zarowka miedzy + a piny), wiec musisz sie dolutowac wewnatrz, lub dorobic piny (nie polecam). nie daj sie wrobic w podlaczanie sie pod drzwi, trzeba rozcinac kable, a z punktu widzenia elektroniki to polsrodek. jesli masz w aucie funkcje komfort, domykanie drzwi przy trzymaniu kluczuka to po prostu wydluz impuls (mowie o wpieciu sie w modul za schowkiem)
-
Zestaw alarmowy do 200zl
jesli poczekasz do wekendu to podam ci dokladne kolory kabli. w sobote bede modernizowal moj alarm i bede mial rozebrane pol auta :-)