Treść opublikowana przez swayze
-
E36 2,0 Czasami się "przydławia"
Witam Panowie ponownie:) Przed wymiana swiec mialem nastepujacy objaw.Otóż przy ostrzejszej jezdzie to znaczy na 2 biegu ponad 5 tys obrotow zmiana szybka na 3 bieg pedal w podloge i tuta jodczuwalne bylo moze sekundowe przydlawienie.Nie wiem jak to okreslic ale autko w wyzej wymienionym wypadku nie ciagnelo przez krotki okres czasu.Co moze byc przyczyna?Dodam ze wczoraj wymienilem wszystkie 6 swiec na nowe ngk.
-
Stalowe felgi
Kolego bedą pasowaly i nie musisz sie martwic.Sam mam takie same opony przod 185/55 r15 tyl 195/65 r15.Nicnie wystaje.Wszystko jest tak jak nalezy pozdrawiam
-
318, 93r bez klimy, sedan
U mnie elektrozawor pukal i nie lecialo powietrze cieple,powiedzialbym bylo ono "letnie":) Elektrozawor wymienilem i w kabinie mam teraz saune.
-
E36 2,0 wymiana świec na inne ma jakies znaczenie?
Witam Panowie.Dzisiaj postanowilem wymienic swiece poniewaz auto czasami potrafilo "przerwac".W sklepie zakupilem swiece ngk.Kiedy wykrecilem pierwsza swiece okazalo sie ze tez jest ngk jednak z 4 elektrodami.Ja natomiast kupilem z 2 elektrodami.Moje pytanie brzmi czy to ma jakies znaczenie?Czy po jakims czasie musze te swiece dokrecic,dzisiaj kilka znajomych osob narzucilo mi taka sugestie,wydaje mi sie to niepotrzebne,lecz wolalem Was zapytac:) Dzieki z gory za odpowiedz.Pzdr
-
316 i compact czujnik abs
JA kupilem czujnik uzywany i jest ok.Pojechalem na zlom znalazlem e36 wykrecilem, zaplacilem wkrecilem dosiebie i jak narazie dziala od czerwca:)
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Dzieki za pomoc
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
A jakie jest Twoje zdanie darku?:) Teraz zalalem texaco i lipa;/ Chce zeby teraz bylo raz a porzadnie.Niektorzy cos pisza o zamiennikach castrola?
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Ten tez znalazlem drogo:/ ALe jak bedzie trzeba to sie zakupi.A nie ma jakiegos odpowiednika tego oleju?
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Panowie ja dalej walcze z tym olejem dzisiaj przelukalem cala skrzynie i naklejki brak;/Cos mnie skusilo zajrzec w papiery od auta i znalazlem naklejke ze skrzyni biegow lecz tam wyraznie napisane MTF wklejcie jakis link jaki zalac olej.Dzieki z gory.
-
czy zmienic syntetyk na polsyntetyk?bmw 320i
Opinie sa podzielone niestety.Jedni mowia ze bmw ma jezdzic na syntetyku inni zalecaja zmiane na pol syntetyk.Mój znajomy np mial zalanego castrola 5w40 i oleju ubywalo zmienil na motula i oleju podobno od wymiany do wymiany prawie jest tyle samo,prawie to znaczy ze moze ubywa ale ilosci sa naprawde niewielkie.Koledzy z forum napewno wypowiedza sie na ten temat.pzdr
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Dzieki wielkie jutro wymieniam:)
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
I dzieki za link Darek
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Nie znam sie za bardzo na tych olejach ale to nie przeszkadza ze to do automatow? Slyszalem ze tez synchronizatory rdzewieja przez to w manualach.Czy zgadzacie sie z ta opinia?
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Wklejcie panowie jakis link z allegro jaki olej konkretnie zalac.
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Właśnie u mnie zadnej naklejki na skrzyni nie ma;/ Zalałem Texaco 75W90. Dzisiaj jezdzilem po idealnie prostej nawierzchnii i zaobserwowalem nastepujace objawy: -auto kiedy jest zimne 2 bieg ciezko wchodzi lecz bez zgrzytów,slyszalne lekkie szumienie nawet na zapietymbiegu i wcisnietym sprzegle. Dopiero kiedy wrzuce luz szum ustepuje\ -Kiedy silnik jest juz cieply zadnych z powyzszych objawow nie ma Czy mam sie niepokoic?:)
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Nie wiem jaki mialem wczesniej wedlug katalogu zalewalem. ATF do automatow?
-
320 wymienilem olej w skrzyni i teraz szumi;/
Witam. Panowie ostatnio wymienilem olej w skrzyni biegow na texaco 75w90.Od tego momentu kiedy autko jest zimne ciezko wchodzi 2 bieg a pozniej jest dobrze.ALe to nie jest problem, od momentu wymiany oleju cos zaczelo lekko huczec, kiedy jade na 3,4,5 biegu slysze lekkie huczenie w aucie, dodam ze kiedy wcisne sprzeglo huczenie znika.Co to moze byc?
-
320 Można założyć ksenony?
Witam, panowie przeczytalem chyba wszystko o ksenonach w e36 oczywiscie pozycje w dziale szukaj rowniez odwiedzilem.Ale nadal mam kilka pytań i prosilbymo pomoc. 1.Jak to z tym ksenonem w e36?Mam lampy na soczewce 2.Jakie wybrac.Podajcie jakis link? 3.I to wtedy tylko mijania bedą ksenon tak? 4.Oczywiscie chce aby bylo lepsze swiatlo, nie chce oslepiac innych ani sie lansowac.Czy to naprawde dobry efekt daje? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
-
E36 320 Coupe Jakie głośniki?
Dodam, że zakupiłem nową skrzynie RockfordFoosgate P1 12' Konkret:)
-
E36 320 Coupe Jakie głośniki?
Montowalem kolo nog tam sa oryginalne 13' i takie tez zamontowalem, w drzwiach sa cykacze i tez zmienilem na hertz Ponizej masz link (komplet glosniki+cykacze) Pzdr http://allegro.pl/hertz-dsk-130-dsk130-super-cena-auto-hi-fi-w-wa-i1251000454.html
-
E36 320 Coupe Jakie głośniki?
Ja wybralem glosniki na przod Hertz DSK 130 i jestem z nich bardzo zadowolony. Za komplet glosniki plus wysokotonowki wyszlo 250 zeta z przesylka. Narazie podpiete tylko pod radio ale z czasem bedzie pod wzmaka tylko musze go wymienic na jakis lepszy. Slyszalem ze te stare blaupunkty 4100 sa dobre.Jakie macie opinie?
-
1.8 is tylne zawieszenie.
Ja do swojej E36 Coupe zakupilem w lipcu oryginalne felgi 16' z BMW e46 opony mam przod i tyl 225/50 i nie ma zadnych problemow.Wizualnie tez nie najgorzej tylne kola sa az prawie schowane troszke w nadkole ale to minimalnie, mimo to nie ma zadnych problemow nawet przy maxymalnym obciazeniu 5 osob.Pzdr
-
rozstaw szpilek
Ja mialem dystanse Mozesz zalozyc felgi z Vw Do BMW. Z rozstawu 5x100 na 5x120 potrzebne Ci do tego dystanse. Licz sie z tym (w zaleznosci od ET felgi) ze po zalozeniu dystansow felgi moga wystawac,choc nie musza zalezy jakie ET no i jaki gruby dystans:)
-
m50b25 jaki most?
Ja mam 320 Coupe i max na 3biegu to 130
-
320i dolewanie płynu chłodzącego M52
JA swoja Barbare odpowietrzalem jakies 40 minutek. Odkrecilem odpowietrznik i caly czas lecialo powietrze plyn byl na poziomie maksimum.Zakrecilem odpowietrznik caly czas nadmuch na maksa i wdroge.Po przejechaniu sie odtieram maske a plyn na minimum wtedy dopiero uklad pociagnal plyn w obieg. Odpowietrznik odkrecam leci powietrze a plyn z powrotem do zbiorniczka i znowu maks.Wiec znowu sie przejechalem plynu znowu prawie nie bylo,odkrecalem odpowietrznik powoli az wykrecilem go calego wtedy plyn zostal pociagniety do ukladu.Zakrecilem odpowietrznik dolalem plynu i jest gitarra:)