Treść opublikowana przez FuXX
-
Świecąca się 3 s. po odpaleniu auta kontrolka oleju
Olej to pełny syntetyk mobil. Panowie ja naprawdę orientuję się że to jest usterka. Dlatego o tym napisałem bo szukam pomocy.
-
Świecąca się 3 s. po odpaleniu auta kontrolka oleju
Mi chodzi o kontrolkę oleju, po uruchomieniu silnika świeci się jeszcze prze jakieś 3 sekundy. Wiem, że to jest nie dobrze, bo wtedy układ praktycznie chodzi na sucho. Ja mam poważny problem a koleś mówi o pierdołach. Proszę o pomoc. :cry:
-
Świecąca się 3 s. po odpaleniu auta kontrolka oleju
Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Chodzi o świecąca się jeszcze przez jakieś 3 sekundy pod odpaleniu auta kontrolkę oleju. Zmieniłem pompę oleju z nowym zaworkiem i nic to nie pomogło już nie wiem, co robić. Mówili mi żeby wymienić zaworek w korpusie filtra, ale u mnie takie coś nie występuje, a może nie mogę znaleźć. Proszę mądre głowy o pomoc.
- oświetlenie wnętrz
-
Luzy w maglownicy
Ja miałem podobny problem też mi coś stukało na nierównościach podejrzewałem ze to właśnie luz na maglownicy, ale po sprawdzeniu przez mechanika okazało się ze to drążek stabilizatora. Oglądnij to dobrze.
-
Wadliwe Silniki M52 - Nikasil od kiedy został on wycofany
Więc może ja wtrącę swoje trzy grosze. W moim BMW jest silnik M52, miałem problem z dużym zużyciem oleju. Wymieniłem w silniku pierścienie i uszczelniacze zrobiłem głowicę, zalałem silnik pełnym syntetykiem. Po zrobieniu 4 tys. km nie mam problemu z poborem oleju.
-
Systemy DVD (DIVX) do autka?
Możecie podać jakieś linki do kupna takiego monitorka? Skąd wziąść oprogramowanie do tego wszystkiego?
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
jestescie pewni ze w E39 jest taki sam zaworek jak w E32?
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
tylko jest jeden problem zagladajac od gory ja tam nie widze zadnego zaworka.
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
moze i masz racje ale jak sprawdzic ten zaworek bo ja sie kompletnie nie orientuje ktora to czesc. Co do gumeczki to nie przypominam sobie zeby byla jakas w zestawie z filtrem, filtr mam zalozony firmy filtron.
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
nie tydzien tylko np po nocy lub kilku godzinnym postoju samochodu. Napewno nie jest ok bo odkrecilem rano pokrywe pojemnika na filtr i nie bylo w nim ani grama oleju. Olej to jakis Mobil ale jaki to nie za bardzo wiem (napewno pelnysyntetyk).
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
po dlugim postoju po odpaleniu gasnie dopiero po 3 sekundach
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
wczesniej jak jezdzilem na polsyntetyku to nie mialem tego problemu dopiero po przejsciu na pelnysyntetyk tak sie stalo.
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
a w tej przystawce jest jakis zaworek? nie orientuje sie nikt?
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
Potrzebuje pomocy, mianowicie chodzi o zaworek zwrotny w zbiorniku filtra oleju. Po dłuższym postoju spływa całkowicie olej z tego zbiornika, a ja nie mam pojęcia jak się zabrać za tą usterkę. Może ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć gdzie znajduję się ten zaworek i jak go naprawić?
-
Ciśnienie oleju ...
Mam ten sam problem w E39, nie ma oleju w puszcze z filtrem po dłuższym postoju. Czy to może być ten zaworek? Czy E39 jest taki sam? Jeśli tak jak zreperować samemu tą usterkę?
-
Ringi z allegro... Czy warto?
montował je ktoś z forumowiczów bo się zastanawiam nad kupnem
-
Składał ktoś pozew o zwrot pieniędzy...?
Składał ktoś pozew do sądu o zwrot pieniędzy za książkę pojazdu? Jeśli tak to prosiłbym o wyjaśnienie co i jak trzeba postępować, jakie pisma pisać.
-
Czy w BMW E39 występowały ...
Czy w BMW E39 występowały sportowe fotele welurowe? Jak ktoś by posiadał zdjęcia to prosił bym o umieszczenie.
-
Czy to wina uszczelniaczy???. M52 pali litr oleju na 1000km
Ja mam silnik 2.0 i miałem ten sam problem co ty - straszne zużycie oleju. Postanowiłem coś z tym zrobić, więc wymieniłem uszczelniacze, pierścienie i jeszcze kilka rzeczy, które wyszły przy rozkręcaniu silnika (robił to mechanik) koszt części bez robocizny 2000 zł.
-
na jalowym slychac dziwny dzwiek, po wcisnieciu sprzegla OK
może to jest koło dwumasowe?
-
problem z olejem - szybko znika...
albo uszczelniacze z gumowych zrobiły się plastikowe tak było u mnie
-
E-39 520i wyskakująca jedynka przy ruszaniu
Ja miałem ten sam problem. Skrzynie już mam naprawioną koszt to 600 zł, do tego jeszcze założenie skrzyni i zdjęcie 250 zł, wymiana oleju w skrzyni 100 zł. Przy okazji jak już zdjęta była skrzynia mechanik zaglądnął na tarcze sprzęgła, wymieniłem i tarczę i łożysko dociskowe sprzęgła coś koło 500 zł.
-
Ktoś się orientuje jak ustawić rozrząd???
typson a gdzie ja napisałem że sam się za to biorę? Ja tylko chciałem się dowiedzieć coś więcej na ten temat żeby zebrane informacje pokazać mechanikowi którym jest mój kuzyn. On sam (kuzyn) zorientował się że coś jest nie tak z ustawieniem rozrządu, wyszło to przy małym remoncie silnika (okazało się że ktoś w nim grzebał i nie umiejętnie poskładał zanim ja zostałem właścicielem tego samochodu), a ja chiałem mu pomóc zbierając pewne informacje na ten temat. Wielkie dzięki dla robertbmw za pomoc, twoje rady drukuje i pokazuje mechanikowi.
-
Ktoś się orientuje jak ustawić rozrząd???
Samochód jest z 96 roku z grudnia. Ja go przywiozłem z Niemiec i teraz wymieniałem uszczelniacze i pierścienie, po zdjęciu głowicy okazało się że już ktoś w nim grzebał, mechanik złożył samochód do znaków jakie były zrobione wcześniej (przez osobę co grzebała w silniku) ale mówi że coś nie bardzo to chodzi jak ma być.