Treść opublikowana przez rafalbazar
-
m40. czy auto odpali gdy pasek rozrzadu jest załozony o
jak dobrze ustawić rozrząd ? Na trybie od walka rozrządu jest strzałką ale na tym drugim nie zauważyłem żeby była. A i czy na bloku są znaki jeśli tak to w którym dokładnie miejscu ? Z góry dzięki bo to dla mnie bardzo ważne informacje Pierwsza kwestia jest taka - czy zablokowałeś układ (bolec w koło zamachowe)?? Musisz go zablokować - wtedy masz GMP na pierwszym cylindrze. Wałek musi być tak założony aby oba zawory na cylindrze nr 1 były zamknięte a krzywki wałka ustawione symetrycznie wzgl, mostka. Pzdr, P.S. na bloku nie masz żadnych znaków. a co to jest gmp .?
-
M 40 jaki olej ?
Witam jaki olej powinien być do m 40. Czytałem że 5w40 więc go kupiłem. Ale teraz na dzień przed zalaniem znajomy powiedział mi żebym go nie lał bo to syntetyk i on jest do nowych silników i wymyje mi uszczelki i simmeringi. Czy to prawda ? Czy spokojnie mogę go zająć. ?
-
m40. czy auto odpali gdy pasek rozrzadu jest załozony o
jak dobrze ustawić rozrząd ? Na trybie od walka rozrządu jest strzałką ale na tym drugim nie zauważyłem żeby była. A i czy na bloku są znaki jeśli tak to w którym dokładnie miejscu ? Z góry dzięki bo to dla mnie bardzo ważne informacje
-
m40. czy auto odpali gdy pasek rozrzadu jest załozony o
jeden zabek nie tak ?
-
m40 skad sie bierze olej do sprzegła .
ok dzieki
-
m40 skad sie bierze olej do sprzegła .
w którym miejscu dolac po zmianie silnika bo troszke wyciekło
-
kontrolka od oleju
kolektory chyba zawsze moge dac od tarego chyba nie ?
-
kontrolka od oleju
a taki sam silnik 1.8 m40 to chyba wszystko to samo. ale co z gazem łatwo go przełożyć ?
-
kontrolka od oleju
a gdybym na przykład taki 2.o chciał załozyc to cały osprzet i komputer przewody tez musiałbym zmienic czy te rzeczy pasuja |? a co z instalacja gazowa ?
-
kontrolka od oleju
ok am ja rozważam kupno innego silnika co o tym myslicie ?
-
kontrolka od oleju
sam raczej tego nie zrobie ale zapytam jak to zrobic ?
-
kontrolka od oleju
lotos 10w40. raz juz naprawiałem wyciek ale chyba znów zimmering poszedł po ok 7tys km. a co z wałkiem łatwo go samemu wymienić jaki to koszt ?
-
kontrolka od oleju
witam mam taki problem gdyz ostatnio wyjmowałem komputer i w czesniej wszystko było ok a teraz zauważyłem ze czasem na wolnych obrotach zapala mi sie kontrolka od oleju . dolałem oleju ale nadal to samo. gdy przegazuje silnik kontrolka gaśnie . ale czy komputer ma cos do tego ???? silnik ma przejechne 265 000 km , lekko ucieka olej z simmeringu i ma wytarty wałek rozrządu tak że do odcinki nigdy nie dochodzi bo przy 5,5 tys obrotów zaczyna przerywać czy te rzeczy maja cos wspólnego z kontrolka oleju ? czy silnik nadaje sie do wymiany ?
-
wydarty gwint
dzieki a co z nagrzana głowica ? spaw nie puści pod wpływem temp ?
-
wydarty gwint
witam mam taki problem ze ktos tak podokrecal sruby mocujace dekiel od klawiatury w e36 92r m40 ze z jednej strony sa pourywane gwinty w głowicy w 4 srubach i gdy jade slychac pierdzenie i wycieka olej jak to naprawic ? ktos juz tak miał ?
-
czyszczenie silniczka krokowego
ok ale jak to dokładnie przeczyscic ? zanuzyc w tej benzynie czy jak ?
-
czyszczenie silniczka krokowego
witam kolegow z forum. wyczytalem ze za wolne obroty ich falowanie jest winny silniczek krokowy. czy w 318i 1992r mozna go wyczyscic i czy cos pomoze ? jesli tak to prosze o podpowiedz jak najlepiej go przeczyscic
-
dziwne skrzypienie podczas skrecania
witam mam taki problem ze gdy w swoim e36 skrecam manewrójac na parkingu slychac z lewej sprezyny ja\kies takie skrzypienie. nie zawsze tak sie dzieje lecz niepokoi mnie to od czego to ?> czy to cos w zawieszeniu czy we wspomaganiu ?
-
problem z zamknieciem dzrzwi
ale da rade go jakos naprawic ?
-
problem z zamknieciem dzrzwi
witam mam taki problem ze gdy zamykam drzwi w moim bmw to one sie wszystkie zamykaja ale za chile otwieraja i tak czasem trzeba powtarzac nawet i 5 razy , ale czasem jak tylko sie bardzo mocno klapnie drzwiami to zamykaja sie za pierwszym razem ale nie zawssze co to moze byc ?
-
szarpanie kierownica podczas hamowania
witam . jak w temacie ....co moze byc przyczyna mocnego drzenia na boki kierownica podczas hamowania ? podczas jazdy bez hamowania nic sie nie dzieje..... :?
-
dziwne zachowanie po odcieciu zapłonu
nie nie rzadnych wystrzałow
-
dziwne zachowanie po odcieciu zapłonu
ok niedługo tez wymieniam cały rozrzad ..... zobaczymy czy pomoze ...
-
dziwne zachowanie po odcieciu zapłonu
nie nie oczywiscie ze na ciepłym silniku. objawy i moc przed i po takie same . e36 rok 1992. na benzynie i na gazie tak mam
-
dziwne zachowanie po odcieciu zapłonu
witam mam taki problem jak w temacie ... mianowicie gdy na luzie dodam gazu az do odciecia zapłonuczyli 6-7 .000 obr obroty spadaja mi szybko w dół. :cry2: czasem nawet silnik zgasnie i ciezko go od razu odpalic . gdy nie zgasnie mocno sie dławi przy 500-1000 obr i przez jakies 7 sekund zadne nacisniecie na pedal gazu nie daje zadnej reakcji :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: co to moze byc ????