Treść opublikowana przez upuaut
-
Naprawa wyswietlacza radia (ginace piksele łodz)POMOCY
Niestety nie znam takiego speca z Łodzi :( Pozdro.
-
Naprawa wyswietlacza radia (ginace piksele łodz)POMOCY
Ja też z Łodzi i też z padającymi pikselami w radyjku... Już 1,5 roku i się przyzwyczaiłem, ale fajnie by było mieć wszystko cacy. Zastanawiam się za ile można wyrwać radio z dobrymi pikselami....? Pozdro
-
530d awaria brak ładowania i wspomagania
martino281 dokładnie tyle. Razem z robocizną skasowali 140pln (to jeszcze nie tragedia). Ciekawe, czy ci fachowcy nic nie popsuli przy okazji... Teraz jak mam znowu wspomaganie, to tak mi kiera lekko chodzi, że prawie ją urywam :lol: Człowiek na co dzień zapomina jakie komfortowe są nasze bunie... Dzięki za odzew panowie. Pozdrawiam PS. Część na szczęście była dostępna w serwisie BMW Tłokiński inaczej czekałbym do piątku :evil:
-
530d awaria brak ładowania i wspomagania
Dokładnie tak jak piszesz Grzegorz. Miałem wymieniany alternator i przy okazji pasek. Jeśli nawet ci partacze coś spiep*****, to co ja im mogę teraz zrobić? Nie chce mi się szarpać nerwów. Auto przejechało 2 m-ce po "naprawie" i "dobrze", że stało się to kilka km od domu a nie w trasie... Ostatnio latałem do Wrocka na lotnisko z rodzinką i moją 3 letnią chrześnicą i nie chcę nawet myśleć co by było.... Zwyczajnie już więcej do nich nie pojadę i będę odradzał znajomym. Teraz bardziej interesuje mnie skąd mogę te części szybko skołować i ile będzie mnie to kosztowało...? Może ktoś z Łodzi poda namiary? Dzięki i pozdrawiam
-
530d awaria brak ładowania i wspomagania
Witam Dzisiaj jak odpalalem auto na stcji uslyszalem bum i po podniesieniu maski zobaczylem ze spadl pasek z alternatora i widać nowe pekniecie gdzieś pod nim jakby sie cos urwalo. Domyslam sie ze mogl to byc napinacz. Teraz moje pytanie. Jak to sie da naprawic? Czy to jest oddzielny element czy czesc alternatora? Objawy to brak ladowania i wspomagania. Dodam ze mialem Świetami wymieniany alternator na uzywany. Moze ktos z kolegow z Łodzi pomoże albo doradzi? Dzieki i pozdrawiam. Nie mam juz sił...
-
czujnik temperatury e39
To super. A może teraz się podzielisz co było nie tak i jak to naprawiłeś? Może się to kiedyś komuś przydać. Pozdrawiam
-
jak włączyć komputer
W/g mnie to są dwa wyjścia. Albo nie masz BC chociaż w E39 to dziwne, ale chyba coś mi się kiedyś obiło o uszy, albo poprzedni właściciel coś pozmieniał np. lewą manetkę na taką bez przycisku BC lub zmieniał radio... Dziwne Pozdr.
-
Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL
Kupowałem na Allegro. Kupując żarnik za 32 pln nie spodziewałem się cudów (wieloletnia praca, idealne świecenie itp.). Chciałem tylko żeby działały. Może ten problem występuje tylko w mojej beci, że nie trawi szajsu. Z drugiej strony kupiła je tam masa ludzi na tej aukcji. Może im działały. Na razie zobaczę jak rozpatrzy reklamację. A po moich doświadczeniach DORADZAM omijać wszystko co jest 10x tańsze. Pozdr.
-
Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL
Witam No właśnie o to chodzi, że żadnej firmy. Pewnie jakieś chińskie truchło. Po poprawnym montażu ksenon mruga 2, 3 razy i się wyłącza. Stary, ten który się nie przepalił po włożeniu w to samo miejsce świeci jak ta lala. Wygląda to tak jakby komputer sprawdzał te ksenony i nie pozwalał na ich świecenie, albo one nie dają mu odpowiednich parametrów, bo żarniki nie przepalone i po kilku mrugnięciach wyłączają się. jkar dzięki za link. Trochę mi rozjaśnił. Ale co gorsza widzę, że Philips ma swoje podróbki (na moje oko nie do odróżnienia)! Moje HIDy już po rozpakowaniu wyglądały jak idź z tą... Tymczasem reklamuje do sprzedawcy to badziewie i rozglądam się dalej. Może ktoś z kolegów z forum ma jakieś sprawdzone źródło i poratuje? Dzięki Pozdrawiam
-
Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL
Witam Kupiłem niestety jakieś badziewie, Niby D2S ale w porównaniu do mojego oryginalnego/spalonego Philipsa brakuje tym nowym żarnikom takiego koszyczka z blaszek w podstawie i jakby trzymające bańkę szklaną u dołu. Ciężko wytłumaczyć, mam fotkę, tylko nie wiem jak tu wstawić. Mogę wysłać na maila. Teraz do rzeczy. Po założeniu tych zamienników ksenon świeci kilka sekund, potem gaśnie (tak z trzy razy) i wyłącza się zupełnie a komp wyświetla błąd spalonej żarówki. Teraz co jest problemem? Czy komuś działają te HID' y? I jeszcze jaka jest różnica między żarnikiem 85122 takie mam a 85123 mogę kupić? Proszę o pilne odpowiedzi. Ciężko się jeździ... Pozdrawiam
-
Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL
Już sam znalazłem. Całkiem ładny opis ze zdjęciami. Może jeszcze się komuś przyda. Dzisiaj zabieram się za wymianę :cool2: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=352818 Pozdrawiam
-
Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL
Witam I tak, po 1,5 roku użytkowania mojej buni spalił się lewy żarnik. Kupiłem już dwie sztuki D2S i teraz moja prośba do Was. Wiem, że to nie jest jakaś super skomplikowana operacja, ale nie jest też banalnie prosta (może jak zrobie pierwszy raz, to potem będzie ;) ). Więc zwracam się z prośbą do kolegów którzy to robili u siebie o wskazówki. Jak i co zrobić, żeby nic nie urwać i nie połamać? 1. Jak odpinamy ten przewód z wtyczką pod kątem 90*? Odkręcamy (w którą stronę) czy wyciągamy? 2. Osłona gumowa. Jak ją ściągnąć bez uszkodzenia? 3. Sam żarnik jak widzę będzie na wcisk i w lewo/prawo. Najlepiej jak ktoś podepnie link do jakiegoś DIY ze zdjęciami, lub łopatologicznie mi to wytłumaczy. Chciałbym to dzisiaj wymienić i cieszyć się dwoma "oczkami" :D Dzięki z góry i Pozdrawiam
-
problem z jezem czy klimatronikiem? zagadka
Jak chcesz mieć wszystko tip-top, to tylko wymiana na NOWY. Po pierwsze będziesz miał 100% pewności, że pozbyłeś się dokuczliwego problemu, po drugie jak kupisz nowy, to będzie już ten poprawiony (cieńsze i gęstsze "igły"). Naprawdę wydatek ok. 200 pln nie zabija a rozwiąże kilka problemów (prawidłowa praca dmuchawy i brak pożerania prądu na postoju). Sam zrobisz to w 10-15 min. Pozdrawiam
- RINGI
-
Nie ładuje akumulatora
Chyba ślepnę na starość ;) Jednak można zadać sobie pytanie na jaki model opornicy zmieniła? Jeśli nowy, to pewnie już ten poprawiony, ale jeśli to była używka, to może znowu na ten stary... awaryjny... Jeśli to nie jeż, to pozostaje tylko wstawić do dobrego elektryka na 24h. Podłączy autko i może uda się znaleźć złodzieja prądu :mad2: Wiem jakie to może być frustrujące, kiedy wsiadasz do autka a tu "ciemno wszędzie..." Pozdrawiam
-
Nie ładuje akumulatora
Jeśli ładowanie będzie OK i nie palą Ci się jakieś niepotrzebne żarówki, to ja osobiście stawiam na "jeża" rezystor dmuchawy. U mnie to on okazał się złodziejem prądu. Koszt około 230 pln, wymiana samodzielna, jakieś 10-15 min. Pozdrawiam
-
E39 530D (kombi) na co zwracac uwage w momencie zakupu.
Ciężko tak stwierdzić, na co zwracać uwagę. Najlepiej na wszystko :norty: Napiszę może jak ja do tego podchodzę. 1. Sprawdzić, czy bezwypadkowy. Szczeliny, blachy pod wygłuszeniami, odcień koloru (miernik powłoki wskazany), czy wszystko ma ręce i nogi. Tak jak spryskiwacze do ksenonów itp. Najlepiej po nr. vin i porównać jak się ma do fabrycznego wyposażenia. 2. Następnie silnik. Popatrzeć, posłuchać. Wszystkie niepokojące wycieki, hałasy, nierówna praca, to potencjalnie poważne lub b. poważne problemy w przyszłości. TURBO!!! ciężko tak na oko, ale już w czasie jazdy lepiej (dymienie, dynamika, głośna praca). Zerknij na stan płynów eksploatacyjnych. Jeśli ma być z ASB, to tutaj też bądź b. podejrzliwy i posprawdzaj jak tylko umiesz w czasie jazdy. Spytaj się czy wymieniał olej. 3. Każde dodatkowe wyposażenie sprawdź czy działa. Szyber, klima, grzanie foteli, czujnik temp. zewnętrznej, lusterka, PDC itp. a nawet wycieraczki (a zwłaszcza tylną) w Touringach często uwalona przez kable idące do klapy. Ogólnie wszystko powinno działać. Czy świecą wszystkie piksela OBC, klima, radio. 4. Zwróć uwagę na kontrolki czy wszystko wyświetla jak powinno, czy nie ma żadnych zgłoszeń o problemach. Zobacz jak zachowuje się wskazanie temperatury. 5. Stan tarcz hamulcowych, opon (to w tym modelu też nie mały wydatek). 6. Na koniec koniecznie podpiąć kompa i sprawdzić, również jak się da pod obciążeniem. W ASO możesz spróbować poszukać historii auta jak ma takową i przebieg, ale to też nie na 100%. Tak na szybko to tyle, jak coś, to pytaj. Pozdrawiam
-
E39 540iA 2001 Co to jest?
Spoko Jerry :cool2: Niemniej jednak nadal interesuje mnie co za koncentrat kupował kolega DarioKa? Chyba jednak nie ten do intensywnego spryskiwania... Pozdrawiam
-
E39 540iA 2001 Co to jest?
A gdzie to ja napisałem, że ten płyn LECI na reflektory. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że płyn do intensywnego spryskiwania kosztuje 23/litr. W nawiasie dodałem, że jest konieczny/dobry też do ksenonów. Ja osobiście dodaje też trochę tego koncentratu do normalnego płynu. Jerry mniej się spinaj, a dokładnie czytaj i wyciągaj wnioski. EOD. Pozdr.
-
E39 540iA 2001 Co to jest?
Żadnych bzdur kolega nie pisze. Sam kupowałem w ASO. 23 pln za litrowe opakowanie. Płyn do intensywnego spryskiwania (zwłaszcza konieczny do ksenonów). Pozdrawiam
-
Jaki olej silnik i skrzynia 530d 2001r 193000km
Najlepiej IMHO 5W-30lub 0W-30 ważne, żeby miał normę BMW LL-04 To że 10W-40, to nic. No problem. Ja u siebie 162k km mam 0W-30 Castrol Edge, ale moje odczucia są takie, że wcześniej (u poprzedniego właściciela, przed moją wymianą) na Mobilu chyba S1 5W-30 chodził "ciszej" ale to tylko odczucie. AD 2 - nie mam wiedzy, ale pewnie szukajka coś by znalazła. Pozdr.
-
BMW E39 530 D AUTOMAT CZY MANUAL
I to jest najważniejsze :cool2: Szukaj. Mi się udało, ale całkiem przypadkiem. Ale to droga przez mękę i zwątpienie... ale NAGRODA jest WIELKA :mrgreen: Pozdr.
-
E39 530d po FL - odstająca pokrywa poduszki pasażera
Witam Właśnie wróciłem z parkingu. Już wszystko gra. Leży równiuteńko jak w fabryce. bewan dzięki za wskazówki. Masz u mnie małe piwo z dużą pianką :cool2: Jednak są pewnego rodzaju zatrzaski. Wyprofilowane z tego samego materiału co pokrywa więc bez strachu - nie można ich połamać (są elastyczne) :mrgreen: Znajduą się w dolnej części obu boków. Najlepiej podważać z boku nad dolnymi rogami. Wychodzi bez problemu. Przyczyna odstawania. Kawałeczek gumy z izolacji, czy coś takiego - usunięte i pięknie jest :cool2: Pozdrawiam
-
E39 530d po FL - odstająca pokrywa poduszki pasażera
Dzięki. Napisz jeszcze w których miejscach podważać - jak to na wcisk? No i czy odpinać aku itp. jak się zabezpieczyć przed :mad2: . Jak widzę siebie grzebiącego prze poduszce, to mam od razu obraz jak mi ta poducha wali w facjatę :norty: A i jak można wyłączyć poduche pasażera bez druciarstwa? Mam dwóch berbeci. Jeden 2 lata - jeździ z tyłu w foteliku i drugi 5 m-cy i jeździ z tyłu na środku kanapy w "leżącym" foteliku. Oczywiście wygodniej byłoby małego wozić z przodu - gdyby nie airbag. Ale tu i tak dochodzi jeszcze boczna poduszka... Sam nie wiem :| Pozdrawiam
-
E39 530d po FL - odstająca pokrywa poduszki pasażera
Witam Od razu napiszę, że szukałem i nic nie znalazłem (same posty o diodach i macie pasażera :mad2: ) A u mnie chodzi o coś innego. Otóż moja poducha pasażera w okolicach lewego/górnego narożnika odstaje tak na 2-3mm od linii deski rozdzielczej. Nie jest to dramat ale mnie irytuje. Teraz najważniejsze. Jak ta pokrywa jest mocowana? Jak się tam dostać i czy może lepiej tego nie ruszać? Najchętniej bym tam zajrzał i zobaczył. Jak się nic nie da zrobić, to trudno - przeżyję, ale może to jakiś zaczep czy coś takiego i da się poprawić. Ale lubię jak wszystko jest i wygląda jak z fabryki. Może później wrzucę fotkę. Dzięki z góry za wszelkie pomysły, linki lub sugestie. Pozdrawiam