Treść opublikowana przez tresor
-
Czym grozi za duża ilość oleju w silniku M52 ??
W sumie to nie wiem ale to chyba nie popychacze. Popychacze to chyba by głośniej terkotały. To przypomin araczej dźwięk węża grzechotnika albo mruczenie zachrypiałego kota;) A ja dalej ma na bagnecie o jakieś 1,5mm za dużo oleju, ostro przelałem.. musze jutro spuścić jakieś 300ml. (płynu chłodniczego nie ubywa) A co się generalnie uszkadza w silnikach po przelaniu oleju..?? Ponoć uszczeliki i katalizator.. Pozdro!
-
Czym grozi za duża ilość oleju w silniku M52 ??
Witam. Kilka dni temu wymieniłem olej, wlałem mobil półsyntetyk. Na moje w sumie życzenie przelano olej o jakieś 0,7 litra.:/ Generalnie na drugi dzień po wymianie, auto zaczeło jakoś cicho gwiżdżeć-terkotać. (Tego samego dnia przyszła też odwilż.?*) Po jakichś 80km zrozumiałem, że ma za dużo oleju, i spuściłem ponad 0,6litra. Ale dalej terkocze od 1000obr/min w dół. Powyżej 1000obr/min jest idealnie. (Do silnika wchodzi 6-6,5l oleju) Skąd sie bierze to terkotanko?? Pozdro!!!
-
silnik od E36 do E46???
Do dzieciak- będzie pasował. odczujesz lepsze przyspieszenie, większy moment obr. ale jak już sie bawić w swapa to na 2,8.
-
Lekko skrzypi mi kierownica. Wystarczy naoliwić? :)
Witam, miesiąc temu po raz pierwszy wyczułem lekkie skrzypienie podczas obracania kierownicy. Ostatnio sie to nasila. Czy wystarczy nasmarować / naoliwić jakąś część? (w kabinie) Jeśli tak to jaką?? :wink:
-
Wjechałem w wielką dziure:( będe ubiegał sie o odszkodowanie
a odnośnie notatki policyjnej z miejsca zdarzenia to musi taka być, ale oni ją zabierają na komende a ubezpieczalnia sama ją bierze z policji.
-
Wjechałem w wielką dziure:( będe ubiegał sie o odszkodowanie
Witam Wszystkich po dłuższej przerwie.. Sprawa odszkodowania zakończyła sie pomyślnie. Kilka dni temu Hestia przelała pieniądze na moje konto. Razem z fakturą za geometrie w aso bmw, wypłacili 860zł. Miało to być za skrzywienie wachacza i rozregulowanie geometrii. Generalnie wszystko Ok. Pozdrawiam. Ps. mojej e36 nic sie poważnego nie stało, już jest wszystko z nią dobrze, całkiem odporne autko:) opony profil: 65, 15 cali 195 cm szerokość.
-
ASC+T - Czy mozna zamontować ?
Ok, dzięki za wyjaśnienie.
-
ASC+T - Czy mozna zamontować ?
U mnie na przycisku jest samo ASC i OPRÓCZ zmniejszania obrotów silnika, działa to również na tylne koła, czuć to bardzo wyraźnie, jakby jakieś silniczki sie włączały przy każdym z tylnych kół. Teraz na śniegu włącza sie to bardzo często.
-
[328] ile wchodzi płynu chłodniczego?
Dzięki Panowie. :roll2:
- [328] ile wchodzi płynu chłodniczego?
-
BMW E36
Skąd jesteś code ?
-
BMW E36
bierz 2,8 , jest szybsze i mniej pali.
-
120d w sporcie
białe są super!!! Tak naprawde to wszystkie wyścigowe bmw są białe. I to one wprowadziły wyścigowy image dla bmw. A przecioeż to tworzy ten extra klimacik wokół tej marki w odróżnieniu np do mercedesów. Czarne też są ok, chociaż w e36 i e30 wyglądają, że tak powiem troche "gangstersko-złomowato". Oczywiście wypolerowana zadbana czarna jest też piękna. Pozdrawiam!!!
-
ile wam pali autko przy takich mrozach?ZIMOWE PROBLEMY
jak był mróz ale nie było śniegu to łykała mi 11-12l na mieście, krótkie odcinki po 7km na zimnym silniku. Na śniegu to pewnie z 14l pali ale to jest wduszanie na dwójce i trójce dla poślizgów, więc to nie jest miarodajne.
-
Wjechałem w wielką dziure:( będe ubiegał sie o odszkodowanie
Zaczynają sie pewne schody... Generalnie mam czekać na decyzje, więc moja radość byla przedwczesna. Bede informowal jak coś sie posunie na przód.
-
Nagradzajmy za rzeczowe podpowiedzi!
Świetny plan!!! Peet miałbyś już kilka PLUSÓW:)
-
Wjechałem w wielką dziure:( będe ubiegał sie o odszkodowanie
Witam, no więc byłem dziś w Urzędzie Miejskim, bo "Miasto" jest zarządcą tamtej ulicy i obsłużono mnie całkiem profesjonalnie - po europejsku, (chociaż to dopiero 1 krok). Dostałem tel. do Hestii, która ubezpiecza miasto od takich przypadków. Mam do nich zadzwonić, przyjedzie do mnie likwidator-rzeczoznawca. A do Urzędu Miejskiego jutro mam zanieść podanie na piśmie opisujące całą sprawe. Napisze więcej jak skontaktuje sie z Hestią. Pozdrawiam! ps. ciekawe jak likwidator będzie oceniał stan auta..
-
Wjechałem w wielką dziure:( będe ubiegał sie o odszkodowanie
dziura wyglądała tak: http://img393.imageshack.us/my.php?image=dsc018874kz.jpg Czy wie ktoś co mogło sie przekrzywić? wachacz? czy można go naprostować czy musze kupić nowy? Napisze we wtorek co powiedzieli.
-
Wjechałem w wielką dziure:( będe ubiegał sie o odszkodowanie
Witam, wjechałem dziś w zaje.... dziure w mieście. I teraz jak jade na trasie na wprost to musi być kierownica skręcona w lewo,(jakieś 15%). Co sie stało? wachacz?? Policje wezwałem, wszystko zgłoszone, we wtorek ide do zarządcy drogi, po odszkodowanie na naprawe auta. Miał ktoś już takie doświadczenia?
-
Olej Schell półsynetetyk, czy warto lać do 328?
Witam, mam punkty na schellu i moge wymienić je na olej schella. Teraz mam mobila półsyntetyka, nie wiem czy schell robi dobre oleje do bmw.. Gdzieś czytałem, że schell zniszczył silnik w e36 320. Prosze o rady znających sie na tym temacie. Dzięki!
-
nie palisz.... mozesz pic? - było coś takiego?
w e36 są miejsca na puszki czy kubki od wewnątrz drzwiczek od schowka przed pasażerem
-
328 E36 pytanie.
aha spalanie: miasto normalna jazda- 12l trasa 90kmh - 6,5l 120kmh - 7,7l 150kmh - 8,5l auto model 97.
-
328 E36 pytanie.
Miałem w ciągu ostatnich 6-7lat kilka aut, bardzo różnych, teraz mam e36 328, przed nią miałem golfa IV 1,6 i szczerze mówiąc na mieście te auta palą podobnie, bejka łyka może 1l więcej, ale jak wiesz, że masz 200ps pod nogą to ten litr paliwa więcej nie ma żadnego znaczenia. Swoją krówke kupiłem sobie w Niemczech, szukałem 2 miesiące. Moja rada dla kupujących jakiekolwiek auta to nie spieszyć sie i podstawa to nie kupować żadnych tunningów.. bo są ludzie, którzy swoich krówek nie lubią męczyć a inni jakieś kur..a bąki kręcą itp. a tego żadne auto nie lubi, a beja to już wogóle przecież kleji sie do drogi, wogóle to są słodkie samochody i szkoda je męczyć :) pozdr.
-
Zakup BMW TDS a spalanie
a czy robił ktoś próby tds em jazdy na oleje roślinne?? stare tdi sprawują się bez zarzutu:)
-
Olej roślinny zamiast ON...
Witam!!:)) A jak sie by sprawowała e36 318tds na olejku roślinnym??:) Czy ta konstrukcja silnika sie do tego paliwa nadaje?? Bo w sumie to by była zajebi...cie miłe tak sobie na biopaliwo śmigać.:)