Treść opublikowana przez maniur
-
dezaktywacja alarmu po uruchomieniu silnika e39 520d
Security code - tak zapewne się to nazywa. Alarm wygląda na fabryczny ( wszystko działa zgodnie z instrukcją obsługi samochodu). Mam tzw. mały BC z sybolem auta w zegarach bez navi dlatego kod nie jest numeryczny tylko kombinacją klawiszy. Muszę go wystukać po odpaleniu auta inaczej po pewnym czasie (raz szybciej innym razem później) zaczyna mi piszczeć przypominacz i miga dioda przy prawej nodze pasażera, a potem zaczyna wyć alarm i odcina zapłon. Czasem mam wielką ochotę to wyłączyć. Jak ktoś wie jak, niech pisze.
-
dezaktywacja alarmu po uruchomieniu silnika e39 520d
Witam. Mam fabryczny alarm (tak myślę) z diodą pod lusterkiem i za każdym razem po odpaleniu auta muszę dezaktywować alarm pewną kombinacją przycisków. Moje pytanie brzmi: czy można to jakoś wyłączyć jakimś przyciskiem (lub kombinacją klawiszy)? Na wypadek np. oddania samochodu w ręce mechanika. Pozdrawiam.
-
Test webasto w inpie
Super, o to mi chodziło. Wielkie dzięki. Pozdrawiam.
-
Test webasto w inpie
Witam. Proszę o podpowiedź jak przetestować webasto inpą.
-
znikające podświetlenie komputera
Witam. Sprecyzuj o co ci chodzi, czy o podświetlenie zegarów czy o znikające piksele ( obstawiam raczej to drugie). Podświetlenie zegarów to (tak mi się wydaje) diody SMD, które raczej się nie przepalają, ale jeśli już to potrzebny ci nie warsztat tylko jakiś elektronik co ci je przelutuje. Znikające piksele to temat wałkowany wielokrotnie na forum użyj :search: to na pewno będziesz miał co czytać. Pozdrawiam.
-
(520D) błąd AIRBAG - klema pirotechniczna
...zwłaszcza, że to naprawa na odległość. Dlatego spróbuje cosik poszukać u siebie, a może ktoś podpowie, kto w Białym lub okolicach może podjąć się naprawy poduch.
-
(520D) błąd AIRBAG - klema pirotechniczna
Dokładnie treść błędu wygląda tak: 11 Batterie Plustrennung 240 11 Batterie Plustrennung 80 - Single diagnosis completed! Nie wiem co to te 240 i 80 (liczby bez opisu). Dochodzę do wniosku, że chyba sam nie dam rady i wynalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/item436365901_sterownik_airbag_bmw_mini_naprawa.html Wolałbym oczywiście wykonać taką usługę w moim mieście, ale niestety nie znalazłem jeszcze żadnego zakładu specjalizującego się w grzebaniu w poduchach. Myślałem tylko o podpięciu opornika tuż przy samym module, żeby wyeliminować np. przetarty kabelek (to chyba mało możliwe).
-
(520D) błąd AIRBAG - klema pirotechniczna
Podłączyłem do ostatniej wtyczki 2 kohm następnie 3 kohm, w końcu szeregowo czyli 5 kohm i nic z tego. Nadal mam błąd klemy. Terez nie wiem już co robić. Dobrać się do modułu i przy nim połączyć ten opornik? Podejżewam, że jak kupę klemę to też będzie to samo.
-
(520D) błąd AIRBAG - klema pirotechniczna
Witam. Próbowałem zastąpić wystrzeloną klemę pirotechniczną opornikiem zgodnie z instrukcją, którą znalazłem na forum. Najpierw podłączyłem opornik 1,5 kohm, a później 2 ohm (widziałem obie opcje w dwóch różnych tematach). Niestety błąd cały czas powraca (sprawdzam carsoftem 6.5). Czy kabelki od klemy podłączone są oddzielną wtyczką do modułu AIRBAG?. Kiedyś sprawdzałem czy ten moduł jest wogóle połączony (brak komunikacji z modułem stwierdzili spece w ASO jednocześnie odczytując błąd klemy) i widziałem tam jedną prostokątną wtyczkę, kabelki od klemy wpięte są do tej wtyczki? Co jeszcze może powodować błąd klemy?-padnięty moduł. Za wszelakie sugestie z góry dzieki. Pozdrawiam Maniur.
-
Komputer wyswietla błąd!
Wydaje mi się że dotyczy on WEBASTO. Na forum było kilka tematów co może się tam popsuć.
-
520d Touring `01
wydaje mi się, że w e39 nie montowali silników 2.0d na CR
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
Nie jestem eksprtem w dzedzinie AIRBAG-ów ale myślę, że jakby tak było jak pisze Ozyrys to analogicznie montowali by matę również w fotelu kierowcy, bo kierujący również może być "drobniejszy" (lżejszy).
-
kontrolka poduszki
thenygoos napisał: To ja poproszę o zdjęcie bo u minie nie ma żadnego kabelka. Może jakieś instrukcje jak go ewentualnie dorobić.
-
problem z wentylatorem klimy
thenygoos napisał: Może akurat mieli takie na magazynie... :mrgreen:
-
problem z wentylatorem klimy
Oporników nie zmieniałem. U mnie zaraz po włączeniu klimy wiatrak startuje na pierwszym biegu dopiero jak się zagrzeje to załącza się drugi bieg, trzeciego biegu jeszcze nie słyszałem (auto mam od stycznia). Poszukaj na forum jest dużo postów na temat sprawdzania czteropinowego wiatraka, nawet z rozpiską kabli widziałem.
-
problem z wentylatorem klimy
thenygoos napisał: Ja mam auto z 2002 i wentylator też na opornikach.
-
wymiana webasto
Witam. Dołaczę się do tematu z zapytaniem gdzie jest pompa paliwowa od webasto? Czy po odłączeniu przewodu paliwowego od webasto bedzie leciała ropa? Chciałbym je po prostu wymontować i popołudniami naprawiać. Dzięki za podpowiedzi.
-
gdzie jest moduł AIRBAG
Podłączałem się do kompa w ASO z innego powodu i wtedy nie miałem ani czasu ani kaski żeby tym się zająć. Wiem, że bunia jest po lekkiej stłuczce (wywalona klema pirotechniczna, poduchy całe). Jest to chba ostatni niesprawny element i tak zbtyt długo zwlekałem z naprawą. Podejrzewam, że poprzedni właciciel po prostu odłączył moduł, żeby kontrolka nie kuła w oczy lub moduł jest do wymiany może też wydłubał żarówę z zegarów (podłość ludzka nie ma granic :mad2: ). Pewnie najprościej było by go spytać co jest grane ale częściej jest za granicą niż w kraju. Wielkie dzięki za zainteresowanie :modlitwa: .
-
gdzie jest moduł AIRBAG
Dzięki za podpowiedz. :modlitwa: Pod podłokietnikiem jak wyjmę schowek ten z roletką widzę tunel do nawiewu na tył, moduł jest pod tunelem? Nie bardzo wiem jak się dobrać do tej środkowej konsolki :mad2: . Podłokietnik mam otwierany ze schowiem bez telefonu, siedzi na "wcisk"?
-
gdzie jest moduł AIRBAG
Zapomniałem dopisać o braku komunikacji na kompie. sebos76 z tą kontrolką to pewnie masz rację
-
gdzie jest moduł AIRBAG
Witam. Mam pytanie gdzie znajdę moduł AIRBAG. Na forum znalazłem tylko gdzie się znajduje w e34 u mnie niestety pod tylną kanapą go nie ma. Kontrolka poduch wogule się nie zpala i najpierw chciałym sprawdzić czy moduł nie jest odłączony. Pozdrawiam.
-
Temperatura silnika 530D
Witam, o tym drugim termostacie poczytasz tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=69073&postdays=0&postorder=asc&highlight=termostat+agr&start=45