Treść opublikowana przez karzeu765
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Z f10 184km to niby najwydajniejsza... Dlatego dopłaciłem i taką wziąłem. No i wyszło jak zawsze. Mam nadzieję że ktoś w logiczny sposób pokaże co trzeba zrobić żeby to ruszyło... Nie może być zbyt łatwo :mad2:
-
Wymiana turbiny n47 z d20a na d20c, potrzebuje pomocy z wiąz
Siema. Próbuje założyć turbinę z BMW F10 520d 184km do mojej 118d (2007, 143km d20a). Starej turbiny jeszcze nie wyjąłem, ale podpiąłem nastawnik z nowej. Wtyczka oczywiście pasuje, ale jest błąd nastawnika. (0041A2 DDE nastawnik ciśnienia doładowania lub przepustnica regulacyjna turbiny) Wie ktoś może jak trzeba zamienić piny aby to chodziło? Ostatnio szukalem był taki wątek na forum, ale bez konkretnej odpowiedzi.
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Trochę rozebrałem beemke, podpiąłem nowy nastawnik bez wyjmowania starej turbiny... I jest błąd nastawnika... Może ktoś wie jak trzeba zamienić piny? Przy włączonym dsc nie da się latać bokiem ani nic, komp pilnuje jak wcześniej. Po kliknięciu albo przytrzymaniu i dodaniu gazu do dechy np na skrzyżowaniu, ciasnym zakręcie i niskim biegu czuć jak od razu chce jechać bokiem. Oczywiście na mokrym bo to tylko 118d po sofcie. Od czasu jak z tym jeżdżę ani raz nie zamieliła mi do odciny mieląc jednym kołem i nie ruszając. Zawsze czuć że drugie jakoś przeskoczy i walczy.
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Byłem zdecydowanie sceptycznie nastawiony. Ale jednak w dzień black line robią robotę. Wyglądają inaczej niż oryginalne oklejone folią :8) W weekend wymieniłem amorki z wysłużonego Bilsteina B8 na AP. I to trochę downgrade... B8 miało lagę USD jak w motorku, AP ma lage cienką jak ori amorek. Jeździ się dobrze, ale chyba wolałem b8. Tłumiły dobrze, ale przy manewrowaniu było słychać dziwne stuki. I NAJDZIWNIEJSZE! Po zmianie z b8 na AP, na tej samej sprężynie Eibach Sportline -40... Auto się podniosło 1-1.5cm do góry :duh: teraz jest japa, muszę chyba założyć niższe poduchy amora...
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Mam n47d20a więc szczerze to nie mam pojęcia jak będzie z montażem turbo... Pewnie trzeba będzie zamienić kabelki, ale nie wiem jak :duh: Turbina jest z f10, nr 724779 A co do kodowania dsc to ciężko ocenić, wydaje mi się że teraz chętniej leci bokiem... Ale najprościej byłoby to sprawdzić na śniegu i pustym placu z zakodowaną "szperą" i bez (u mnie nie ma do tego żadnego miejsca... A mandaty teraz wysokie). Cos ogarnę :D
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Udało się dorwać oryginalne lampy Black Line. Rok temu okleiłem oryginalne ledowe folią i szczerze efekt bardzo podobny... :? Ale wygląda to znośnie, porównajcie sami :D
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Jakoś mnie naszło na jesienną sesję...
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Pompa z B47 i turbinka z n47d20c (184km) czekają na montaż... Tak samo jak cooler 335d (tylko gdzieś w domu go zgubiłem :roll: ) Turbinę jakoś pewnie zmienię samemu, nad pompą muszę pomyśleć czy się za to brać czy odpuścić i dać majstrom... (Termin za miesiąc i koszt 500zl) Pomyśle jeszcze nad wtryskami z n47d20c 184km. Mam plan na 220km, jakby było więcej to super ale na cud nie liczę :lol:
-
E87 118d+ 2006 by Zakuss
M pakiet zdecydowanie :D 1M jest trochę za "dziki"
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Powinno działać na każdym trybie. Ale dopiero będzie wyczuwalne po wciśnięciu albo przytrzymaniu DSC :)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Tak, zakodowane w DSC. Podobno 123d, 135i itp zazwyczaj to miały. Różnica w 123d była chyba samego przełożenia, a e-lsd tylko zakodowane :) A ja dłuższy czas szukałem dyfra z 123d... Niepotrzebnie :duh: Są filmiki z tym bajerem w e90 i f20. Ja przetestuje to dokładniej, może coś nagram i dam znać :D No i z tego co wyczytałem działa to na podstawie czujników ABS, widzi że jedno koło się ślizga a drugie stoi. Sprawdzałem jednym kołem na mokrej trawie, ale różnica jak już była to delikatna. Czekam na kolejny deszcz
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Dodatkowo testuje teraz "elektroniczną szpere". Zmienione na vert 2 czyli z e-lsd. Jak będzie to jako tako działać to może wstawię coś na YT żeby to pokazać. Pogoda już coraz lepsza do takich testów :8)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Tak też raczej coś polepszy. Wiadomo że lepiej dać maty z jak największych kawałków :) Nie byłem pewny czy zakleić te wzmocnienia, ale jak widać zostawiłem je bez wygłuszenia... W necie różnie piszą :D
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Nie mogło być zbyt dobrze. Beemki jedynki i trójki mają głośniki w boczku... Dlatego musiałem wyciąć dziurę w wygłuszeniu i założyłem na to wszystko oryginalne wygłuszenie. Bez tej dziury nie wchodził głośnik :)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Efekty nudy... Wygłuszyłem przednie drzwi matami butylowymi 2mm :)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Jeździ, wszystko sprawne, to na siłę szukam czegoś żeby zmienić :roll: Turbinka ma drobny luz, a podejrzewałem że już jest słaba... Także dobra informacja :D Ale i tak już czeka inne turbo i ic. Wtryski sprawdzone ISTĄ, a korekty minimalne. Może czas chociaż ruszyć rozrząd. Rano nawet przy odpalaniu w mrozy nie grzechocze, jedynie przy dodawaniu gazu, przy ok 2 tys obr słychać delikatny metaliczny świst. (Nie jestem pewny czy to łańcuch czy co, ciężko stwierdzić)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Tak tak, pomyliłem się. Tył to faktycznie 9.5j ale 40 et. Przód ET 35 i 8.5j
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Zaczyna mi się to podobać .. ale jeszcze dużo zostało do roboty :roll: Byłem też dzis na zbieżności i oczywiście nie mogło być idealnie... Przednich drążków nie szło ruszyć i dalej mnie ściąga, cóż za nowość. :mad2:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Właśnie udało się bez dystansu xD Przód 8.5j szerokość, tył chyba 9.5j... ciężko odczytać z felgi. Przód et 40, tył 25. I siadło na równo :D
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
No i BBSy wpadły. Całkiem fajnie to wygląda :8)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Teraz dużo lepiej... Wnętrze przeprane bo była masa zabrudzeń. No i jedynka po dłuższym czasie umyta na myjni. Troszkę cieszy oko, ale tylko troszkę bo jest jeszcze sporo do zmiany :) Wymieniony został również wózek zawieszenia, wahacze tuleje itp. Teraz koła są równo, zostało jeszcze jechać na dobra geometrię 3d. Przy okazji zmienione poduchy skrzyni, silnika bo buda lekko wibrowała. Jeździ się dużo lepiej :D No i jeszcze bbsy czekają na założenie :roll:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
No i kółka gotowe. Pomalowane proszkowo Motorsporty wyglądają elegancko :)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
No jest lepiej, nie ma co gadać :) Dobrze wyczyścić, jeden z nich oddać do tapicera i będzie igła. No i podłączyć pompowanie :roll:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Przyszedł czas zmienić szmaciane stołki na wnętrze M pakietowe w pół skórach. Poprzednie szmaciane odziwo było bardzo wygodne i w super stanie jak na ten przebieg. Jakby ktoś chciał kupić to zapraszam do kontaktu! Oddam naprawdę za grosze :D
-
N47 układ wtryskowy B47. Pasuje, nie pasuje? Warto czy nie?
Miałem tyle problemów z dpf że postanowiłem usunąć... Sam jestem tego przeciwnikiem i nie byłem przekonany czy to robić. Odziwo po usunięciu dpfa kopci mniej :) Nie zaglądałem do panewek ani rozrządu. Oleje zmieniane co 10tys jak poprzedni właściciel, a rozrząd jest cichy nawet przy odpalaniu w mrozy. Może niedługo oddam na zmianę, chociaz wolałbym już zmienić auto... :roll: