Treść opublikowana przez karzeu765
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Siadła dokładka 🙂
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Jakby ktoś był ciekawy, cooler z 335d nie pasuje do 118d za żadne skarby. Inna średnica rur, nie wchodzi przez pas przedni, wlot rury pod innym kątem... Ciekawe jak założyli Ci, co piszą że jest p&p 🙂 Jednak nie poddałem się, kupiłem jakieś rury z n57, szukam jeszcze jednej... Ale pewnie i tak skończy się na kawałku dolotu z silikonu lub zwykłych rurek aluminiowych...
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
I po majówce z BMW. Było troszkę roboty, szczególnie w 2 ostatnie dni przed samą majówką... Naprawa zamka kierowcy, malowanie zaślepki, malowanie jednego zacisku i ogarnięcie wycieku, zmiana opon przód i parę dupereli. Do tego oczywiście polerka całego auta żeby nie było wstydu, troszkę po tym odżyła i prezentuje się zdecydowanie lepiej. A na samej majóweczce pojawiłem się z ładniutką f20, czasem ktoś zwrócił uwagę na te autka, troszkę to cieszyło :D Teraz pora zająć się mocą... Przed majówką nie chciałem, bo czułem że zacznę robić i coś się spierdoli.... I nie pojadę nigdzie xD
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Powoli trzeba ją przygotować na majówkę z BMW..
-
E90 nie działa panel sterowania szybami
U mnie problem rozwiązany! Nie pomógł drugi przełącznik, ani moduł FRM. Zgnił jeden pin we wtyczce między drzwiami a budą. Zgnił i się urwał, nie stykało. Od razu przeczyściłem styki bo były trochę zaśniedziałe, a urwany pin wymieniłem. Wszystko działa elegancko. Może to komuś pomoże ;)
-
E81 Błędy CAN po założeniu modułu PDC, problem z PDC
Ista D raczej tego nie ma, nie wiem jak Ista P bo na niej można coś kodować (nigdy nie używałem, nie mieści się na dysku...). Ale jakoś nigdy nie słyszałem żeby dało się to ustawić. U mnie za to pdc piszczy stałym dźwiękiem jak już praktycznie w coś wjadę xD
-
E90 nie działa panel sterowania szybami
Bezpieczniki okej, wszystko sprawdzone. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wywalony moduł FRM... Może dlatego mam błędy K-CAN (chociaż po odpięciu PDC nie ma tego błędu). Kupiłem drugi za 40zł, warto spróbować ;)
-
E90 nie działa panel sterowania szybami
U mnie jednak nie działa nic, panel się podświetla ale nie reaguje na składanie lusterek, ustawianie lusterek i szyby... kompletnie nic, ale faktycznie mogłem zacząć od bezpieczników :D Będę próbował bo już mnie to denerwuje, szczególnie że opuszcza mi się lusterko przy wrzucaniu wstecznego, a po wrzuceniu jedynki podnosi się tak że widzę tylko niebo xd
-
E90 nie działa panel sterowania szybami
Mam podobnie w e81. Na starym panelu nie działało nic, ani szyby, ani lusterka. Zmieniłem panel i dalej nic. Błędy to 9cba, 9cc3 czyli błąd komunikacji lin z panelem i usterka komunikacji z panelem kierowcy. Mam rowniez kilka błędów komunikacji k-can, po odpięciu pdc znikają. Przed usterką panelu szyb też były błędy k-can ale wszystko działało jak należy...
-
E81 Błędy CAN po założeniu modułu PDC, problem z PDC
Taki mały update. Najpierw miałem radio business z którym kupiłem auto, później professional. Ale w prof nie było opcji dźwięku pdc... Zmieniłem na prof czeskiej produkcji i tu opcja jest. Wystarczyło przekodować poprzednie radio i pdc by ruszyło. Teraz już działa, jedynie mam błędy CAN. Ale myślę że dopisze VIN do modułu i wszystko będzie jak należy :) Dzięki za pomoc! :D
-
|BMW E82| 123d by piotrulooo
Ciekawe co na to przepływka :D Też myślałem o sportowej wkładce albo stożku, miałem w poprzednim aucie które było w benie... A w moim klekocie nie wiem czy to ma sens :roll:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Jedynka odżyła, świeży lakier, fajne hamulce. No i w końcu nie ma rozwalonej nakładki progowej po pękniętym lewarku, teraz są Mpakowe tak jak należy. Oceńcie sami :P Powoli wszystko ogarniam, niedługo przyjdzie czas żeby założyć graty do zwiększenia mocy...
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Jedynka wróciła od lakiernika, teraz odcienie wyglądają dużo lepiej. Od razu po powrocie wleciały hamulce 348mm z 335i, założone już są naprawione BBSy i zmieniony olej. Nic tylko jeździć :8) A no i w końcu są progi M pakietowe.
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Tak jak pisałem wcześniej, wleciały zaciski z 335i pod tarczę 348mm. Do tego tarcze Mikoda GT, nie za drogie, takie w sam raz :D Jeszcze odmalować zacisk i można zakładać, jest tylko jeden problem... Jeszcze nie mam auta :roll:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Powoli przywracam ją do żywych, aktualnie z tyłu pożyczone stalówki... xD Niestety BBS ma lekkie pęknięcie :| Oddaję do naprawy, kupiłem oponki Goodyear Eagle F1 SuperSport, używki ale jak nowe... 2021 rok. A i jutro będzie u lakiernika. NARESZCZIE! Do tego kupiłem zaciski na przód z 335i :8) Zrobię swapa hebli, ale najpierw skompletuje wszystko jak należy. A tył wleci pod tarcze 336mm. Fota na stali i kilka fotek jeszcze przed tragedią xd
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Sam chciałbym wiedzieć co się stało xD przejechałem przez remontowane Tory, nagle poczułem że przy dodawaniu gazu ściąga w lewo, jak puszcze to w prawo. I w aucie jakby głośniej i coś stukało. Wyszedłem sprawdzić czy to może łożysko w kole, czy sprężyna pękła, czy może jakiś wahacz... żadnych luzów nie zauważyłem, powietrze było... jedyne co zauważyłem że strona pasażera stoi dużo niżej niż strona kierowcy :/ Ujechalem kawałek i nagle zaczelo cos walić, nagle chyba pękła... a musiałem pojechać 500m żeby odstawić auto w bezpieczne miejsce. Może coś leżało i wjechałem, nie wiem. Gorsza zagadka to to, dlaczego niżej stoi... Dziwna zagadka, prawa strona leży, a opona rozwalona z lewej :?: Jutro pewnie się okaże, zostawiłem auto w Toruniu i po nie pojadę. Mam tylko nadzieję że nie zobaczę jedynki na pieńkach :roll:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Sam chciałbym wiedzieć co się stało xD przejechałem przez remontowane Tory, nagle poczułem że przy dodawaniu gazu ściąga w lewo, jak puszcze to w prawo. I w aucie jakby głośniej i coś stukało. Wyszedłem sprawdzić czy to może łożysko w kole, czy sprężyna pękła, czy może jakiś wahacz... żadnych luzów nie zauważyłem, powietrze było... jedyne co zauważyłem że strona pasażera stoi dużo niżej niż strona kierowcy :/ Ujechalem kawałek i nagle zaczelo cos walić, nagle chyba pękła... a musiałem pojechać 500m żeby odstawić auto w bezpieczne miejsce. Może coś leżało i wjechałem, nie wiem. Gorsza zagadka to to, dlaczego niżej stoi... Jutro pewnie się okaże, zostawiłem auto w Toruniu i po nie pojadę. Mam tylko nadzieję że nie zobaczę jedynki na pieńkach :roll:
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Zawsze coś...
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Ja mam zawalone pół bagażnika, ale i tak nie korzystam... Więc niczego nie żałuję :D
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Ja nie mam navi, dlatego zmiana radia jest bardzo łatwa, wszystko pasuje. A jak jest navi to niestety nic więcej z dźwiękiem się nie zdziała. Jedynie można założyć tubę ze wzmakiem do bagażnika, albo powymieniać seryjne głośniki na hifi lub l7.
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Dziś wpadło radio Professional, ale produkcji Czeskiej. Wcześniej było przedliftowe, produkcji węgierskiej jak każde. A wcześniej business. Po tym radiach stwierdzam że Business to wiadomo, szajs. Professional gra już akceptowalnie, tylko mają problemy z pikselami... A Professional z końca produkcji i produkcji czeskiej nie dość że nie ma problemu z pikselami to gra wyraźnie lepiej. Polecam taką zmianę każdemu. Najlepiej jak sprzedający nie wie, że Czeskie są droższe. Wtedy da się wyrwać radio za fajną kasę :)
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Zwiększam moc, a trzeba to jeszcze jakoś wyhamować... Oczywisty swap byłby na zaciski 57/30/348 z 335i ale ceny wysokie a dostępność słaba :/ Tania opcja to 57/24/330 ze zwykłej e90 3.0. Nawet znalazłem komplet używanych hamulców z m3 (zaciski tarcze klocki w fajnym stanie) średnica 368mm za 800zł. Ale jednak mam 2.0d to trochę bym przesadził w drugą stronę xD A czy montował ktoś hamulce na przód z e60, e65 lub f10? Zaciski 60/30/348 są w świetnych cenach, ale wolę się zapytać czy taki zestaw pasuje do zwrotnicy itp? Robił to ktoś?
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
No i ostatni element układanki... Wtryski od wersji 184km. Niby regenerowane i chodzą dobrze, kwit jest... Ale jak zawsze, wszystko się okaże. Turbo z f10 184km założone, pompa z b47 czeka, wtryski 184km czekają, większy IC też. Tylko wszystko założyć i stroić, jestem ciekawy czy coś z tego wyjdzie, czy rozwalę jeszcze przed zrobieniem mocy :P
-
BMW E81 118d E82 M Front, Depo Tuned by Karzeł
Wycieraczka out! Troszkę brudna... ciężko utrzymać przy takiej pogodzie. Nie ma lekko, trzeba jeździć. Jeszcze inny dyfuzor i tył będzie się prezentował jako tako :D
-
E81 Błędy CAN po założeniu modułu PDC, problem z PDC
Styki czyściłem, z jednym modułem dostałem razem wtyczki to ewentualnie mogę jeszcze uciąć i zmienić bo są w idealnym stanie. Ale na starych wtyczkach patrzylem miernikiem to przejścia były. Wszystkie moduły są na sam tył.. :/