Skocz do zawartości

karzeu765

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez karzeu765

  1. Po ponownym podpięciu nagle pojawiło się kombi. Po kliknięciu detect caf for swe i wyborze, wywala błąd przy próbie kodowania. Według jednego z poradników przy kodowaniu licznika trzeba zaznaczyć 4 opcje, ja nie mogę znaczyć ibaDeploy. Po kliknięciu check mam missing swes in psdzdata directory c201
  2. Sprawdziłem i po podpięciu starego licznika jest BKOMBI, jak podepnę nowy nie ma nic
  3. Siemka. Próbuję dołożyć 6wa do mojej f20. Prod 03.2012. Oryginalnie był zwykły licznik z małym wyświetlaczem i radio hu_entry champ2. Bez światłowodu. Zmieniłem radio na na hu_entrynav i dokupiłem światłowód do połączenia radia z licznikiem. Oryginalnie brak światłowodu. Radio zakodowane, wszystko gra. Chciałem zakodować 6WA do modułu KOMBI, ale nie ma żadnego modułu związanego z licznikiem... Licznik jeszcze nie jest wyzerowany i nie robiłem nic z vinem. To może być przyczyną? Czy gdzie szukać problemu?
  4. Trochę o tym temacie zapomniałem... Nie mam mikrofonu. Dałem sobie na razie spokój z BT. Prędzej pewnie dołożę NBT albo Androida bo szkoda za robotę.
  5. Maglownica zregenerowana, zrobiłem 300km... I awaria Miał ktoś takie błędy? Przy próbie skręcenia wywala błąd wspomy. Przy bardzo powolnym kręceniu nie wywala.
  6. Właśnie wszystko jest zakodowane. Problem jest w dostępności tego kabla, nie mogłem znaleźć nic na sprzedaż. A to co kupiłem kosztowało 9zł + wysyłka dlatego zaryzykowałem 🤣
  7. A kupiłem to, bo znalazłem w internecie coś takiego. I miało to odpowiadać za BT
  8. Jest takie gniazdo bo zmieniałem stacje radia. Kupiłem coś takiego, wzmacniacz sygnałowy. Słyszałem że to obsłuży BT, kabelek obrany z izolacji i włożony do radia ale nie szuka. Czyli nie tędy droga 🙂
  9. Przy radiu Business zawsze są osobne głośniki do PDC. Radio Professional będzie wykorzystywać normalne głośniki od audio do dźwięków czujników. Jak dobrze trafiłeś i kupiłeś radio Professional z auta które miało PDC to wygrałeś i nie musisz w sumie nic robić 😄 A kierka multi musi działać tak czy inaczej.
  10. Jak masz już te radio to po prostu podłącz i będzie działać. Jak nie masz w aucie czujników parkowania i takich rzeczy to kodowanie pewnie nawet nie będzie potrzebne. Wszystko będzie grało jak należy 🙂 A co do kodowania, jest dużo instrukcji na Youtube, nawet po Polsku. Koduje się programem NCS expert za pomocą kabla K-DCAN... Albo znaleźć kogoś w okolicy kto to zrobi za niedużą kasę
  11. Zadziałać musi bez kodowania. Jedynie może nie mieć funkcji np. PDC. Ja wszystko samemu robiłem, kodowane NCSem. Chyba wystarczy przekodować radio pustym plikiem MAN żeby było pasujące do naszego auta.
  12. To nie stuki tylko ostre napierdzielanie xD Po dokręceniu śruby kasującej luz przestała wracać do środka i stuka dalej, również na nierównościach... Właśnie idę ją wykręcać i oddaję do regeneracji 🙂
  13. Kupiłem już radio z naklejką jak wyżej. Szukając części na BMW Store widzę że w wyposażeniu S6NH jest jeszcze inna antena dachowa (65 20 9 226 896) i wzmacniacz antenowy (65 20 9 230 911) . Czyli wymiana samego radia raczej nic nie da... Nie mogę jednak znaleźć wiązki do tych rzeczy. Tu pojawia się problem.
  14. Siemka. Tym razem post bardziej informacyjny, może komuś pomoże... Ile można pisać o awariach 🙂 Post był na grupie BMW serii 1, ale nie każdy jest to wstawię również tu. Tematem będzie zmiana kierownic, doposażanie w multifunkcję oraz tempomat. AIRBAG - Najważniejsze, poduszka od kierownic Sport (przedlift, polift obojętnie) pasuje do M Pakietowej i odwrotnie. BLENDA - Na grupie widziałem że ktoś pisał o zmianie samej blendy Sport na M... Da się, ale widać kawałek kierownicy spod blendy. ( zdj niżej ) Kiera sport, to ta z chromowanym dekorem i ta z szarym ze zdjęcia. Mają lekko inny kształt obręczy i dekora, bardziej zaokrąglony. BRAK MULTIFUNKCJI - Jak ktoś ma kiere sport lub M bez multifunkcji to wystarczy kupić blendę z przyciskami. No i upewnić się czy zwijak ma dodatkowe piny jak na jednym ze zdjęć poniżej. Powinno działać nawet bez kodowania. Jeśli jednak macie tą najbiedniejszą kierownicę bez multifunkcji to trzeba kupić poduszkę powietrzną oraz obręcz... DOPOSAŻANIE W TEMPOMAT, ZMIANA PAJĄKA I ZWIJAKA - A co jeśli nie macie odpowiednich pinów w zwijaku? Najprościej dokupić kompletny pająk od razu z tempomatem (wtedy trzeba kupić również dolną osłonę kierownicy) i zwijak z pinami multifunkcji. Warto dołożyć od razu jedno i drugie Wtyczki wszystkie będą pasować! Po zmianie pająka i zwijaka trzeba zakodować czujnik kąta skrętu (najprościej w tool32, opcja dsc e87) i zakodować tempomat (zazwyczaj działa nawet bez kodowania). Przy szukaniu pająka warto kupić z e87/e81/e91 ponieważ mają tylną wycieraczkę i można od razu zakładać bez zbędnej zabawy, a np e90 sedan nie ma. W ncs tempomat jest jako kod $540 natomiast multifunkcja jako $249. Dodam jeszcze że wyświetlanie prędkości tempomatu działa tylko w polifcie po zakodowaniu odpowiedniej funkcji, w serii 3 ze zwykłymi zegarami analogicznie. W serii 3 w zegarach HIGH była ramka wokół prędkościomierza wskazująca zadaną prędkość ( jak w e60, f10 itp) W serii 1 i serii 3 robi się to dokładnie tak samo, kierownice zwijaki oraz pająki można brać również od serii 3. Poniżej przykładowe zdjęcia aut po zmianie kiery Jak coś nie jasne to można pytać. #doposażanie #retrofit #kierownice #multifunkcja #tempomat #cruise_control #multifunction
  15. I jak, coś się udało? To samo chcę zrobić w F20 😆
  16. Cześć, niedawno kupiłem F20 po małej stłuczce. Poprzedni właściciel zmieniał maglownicę, mam starą do wglądu. Obydwie to ZF, z nakrętką na 17stkę. Do maglownicy ThyssenKrupp są zestawy naprawcze, do ZF nie. Podobno wystarczy kręcić śrubą 17, ustawić i skasować luz. Kręciłem i nic to nie dało, kierownica dalej stuka jak opętana. Chciałem rozkręcić stary magiel, jednak obrobiła mi się ta nakrętka na 17stkę... (jakiś mega słaby materiał, w maglu założonym w aucie już też się obrabia mimo dobrze dobrze dociśniętej nasadki...) Udało się komuś skasować luz na maglownicy ZF, da się coś z tym zrobić czy zostaje mi wymiana na inny magiel lub regeneracja?
  17. Znalazłem coś takiego, radio professional z naklejką BT. Jak się domyślam sama stacja nie ma w sobie anteny bluetooth. Jest z tyłu więcej wyjść na przewody. Znalazłem również taki "przewód bluetooth", jedna to raczej wtyczka do radia, z drugiej strony nie wiem... To byłaby antena, której nigdzie się nie wpina, tylko daje w odpowiednie miejsce?
  18. Sprzedam to co zostało mi po aucie... Zestaw do zwiększenia mocy w 116d/118d, oraz również 316d i 318d n47. 😅 Wtryskiwacze kpl 4 szt, z f10 184km z papierem z regeneracji, 900zł. Listwa wtryskowa, z rurkami n47, 184km, 150zł. Pompa b47 190km niski przebieg, 350zl. Cooler 335d nowy, z rurą n57. 320zł. Miałem wszystko montować w mojej, ale plany się zmieniły. (Odechciało mi się i sprzedałem auto) 🤷‍♀️ Mogę wystawić na olx, wysłać, ceny do nego. I tak mi to zawala.
  19. Produkcja kwiecień 2012. Menu i stacja wygląda tak. W f20 combox chyba powinien być pod podłoga bagażnika, tam obok bezpieczników. U mnie pusto, nie ma nic 😕
  20. Siemka. Chcę założyć BT w mojej f20. Fabrycznie jest radyjko professional : S663Radio BMW Professional S698Area-Code 2 For DVD Mój kumpel miał f20, radio wyglądało identycznie jednak miał bt, do puszczania muzyki. Jego kody wyposażenia wyglądały tak : S663Radio BMW Professional S698Area-Code 2 For DVD S6NH Hands-Free System With USB Interface Czego brakuje w moim aucie żeby BT zadziałało? Widziałem stacje jak moja, jednak z naklejką BT na niej. Moja tego nie posiada. Widziałem również że ma stacja z BT ma dodatkowe 2 wejścia obok głównej wtyczki radia. Od czego są i czy muszę podłączać żeby ruszyło? W poprzednim aucie (e81) dokładałem adapter BT i było elegancko, ale w F20 ze chcę zrobić tak jakby było oryginalnie 🙂
  21. A spróbujmy... https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-e81-118d-m-pakiet-bbs-gleba-ringi-led-chip-174km-400nm-CID5-IDWCgJ9.html
  22. Trudno, już zamówiona listwa z przewodami z f10 184km. Uda się to spoko, nie to nie. I tak mam już w planach zmianę auta, ale chciałbym jeszcze wycisnąć z tego trochę mocy. Dla zaspokojenia własnych potrzeb... 😆
  23. Wtryski z f10 184km tak jak cooler z 335d... nie wiem jak komuś to pasuje bez przeróbek 🙂 inna średnica rurek od listwy... Jak tak dalej pójdzie z tymi modyfikacjami to prościej będzie zmienić auto.
  24. Nerki na żywo wyglądają lepiej niż na fotach, a co do dokładki to zobaczymy jak długo z nią pojeżdżę... 😅

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.