Treść opublikowana przez Wojtasgda
-
M57T2 235KM ODMA a pobieranie oleju
Przerabiałeś już to? 235km i 218 mają różne odmy? Nie będzie problemu z podmianką?
-
M57T2 235KM ODMA a pobieranie oleju
Witam, przeczytałem pół internetów pod kątem odmy w silniku 3.0d a zużyciem oleju ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi potwierdzonej przez co najmniej 2 źródła, więc zadam pytanie tu-znawcom marki i silnika M57T2. Do dzieła. Mam e60 z w/w motorem od niedawna (2 miesiące), zaraz po zakupie wymieniłem w nim olej (5W30) przy przebiegu 320 tysięcy km. Myślę że marka smarowidła nie ma tu znaczenia. Zrobiłem od wymiany jakieś dwa tysiące kilometrów. Poziom oleju jest ok ale specjalnie zrobiłem foto zaraz po wymianie i okazuje się że do stanu poprzedniego musiałem dolać około 2 setki oleju. Jeżdżę głównie po mieście a silnik prowokuje do pełnego sandała od świateł do świateł więc go nie oszczędzam :) Z serwisu wiem że odma była wymieniana razem z kolektorem i jakimiś przewodami w 2014 roku przy przebiegu 171 tys km. Czy w tym silniku zużycie oleju może być spowodowane odmą? Wyczytałem że filtr separatora oleju powinien być wymieniany co 50 tys km a cała odma co 100 kkm. Ile w tym prawdy? Nie pytam czy dzieje się coś u mnie bo wlałem tyle czy tyle oleju po takim przebiegu ale ogólnie o samą odmę i jej wymianę przy określonych przebiegach.
-
Wymiana popmpy Dynamic Drive
Zalejesz płynem i samo się odpowietrzy. Nie ma do tego specjalnej procedury. Pokręcisz kierownicą ze 3x lewo prawo, dolejesz płynu do stanu jaki powinien być i finito. Tylko płyn ma być odpowiedni do tego-szukaj oznaczeń na zbiorniczku.
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
W necie ceny wahają się od 4500 do 6900. I to są silniki po generalnym remoncie z nowymi rozrządami. Stary trzeba oczywiście oddać.
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
Trzeba było od razu napisać pełną i wyczerpującą odpowiedź. A nie że nie chce mi się. A co do samej treści. Nie chodzi mi o pieniądze tylko mój czas. Być może stracony. Faktycznie planowania głowicy i nowych wałków nie policzyłem. To napiszę tak. Drugi motor to 4-5tysi.
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
Piszesz tylko żeby posty nabijać to czegoś się spodziewał? Oklasków?
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
To zamknij paszczu i wracaj prostować lemiesz w pługu :D Znawca i tłumacz się znalazł
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
Nie no holowanie BMW to trochę obciach, ale na drodze wszystko się może zepsuć, nie koniecznie rozrząd. Równie dobrze może rozpaść się alternator, rozrusznik albo pompa wysokiego ciśnienia. Samochód ma miliony części które cię uziemią w przypadku awarii. A zdjęcie w tym przypadku pokrywy rozrządu bez zdejmowania głowicy i miski jest dla mnie rzeźbą w gunwie. Bulisz półtora koła a składane masz na starych uszczelkach..tam posmaruje się silikonem. Nie no ok. Sobie w garażu żeby nie mieć zmaz nocnych-SPOKO.Klientowi z gwarancją. Ni uja.
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
Czytałem to już kiedyś ale nie znajduję odpowiedzi na moje pytanie. Nie przemawia jakoś do mnie twierdzenie że nie ma reguły, że łańcucha rozrządu przed śmiercią nie słychać. Po pierwsze rozrząd ma większą trwałość w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów. Po drugie, każdy łańcuch przed strzeleniem wydaje charakterystyczne terkotanie na rozgrzanym silniku-po prostu silnik chodzi głośno. Po trzecie, przypuszczam że tak rasowy pojazd marki premium przed zerwaniem łańcucha raczy poinformować użytkownika o jego znacznym rozciągnięciu kontrolką checkengine, co spowodowane jest zwyczajnie rozjechaniem się synchronizacji wału korbowego z wałkami rozrządu. Skoro ma takie zabezpieczenie grupa VAG to czemu miałoby nie mieć BMW? Pomijam tu oczywiście zwyczajne przypadki felernych rozrządów już wypuszczonych z fabryki. Jak wiadomo powszechnie każdy łańcuch ma swoje najsłabsze ogniwo :D To tak tylko w temacie linku. A wracając do mnie, to u mnie jest jeszcze taki problem że wydech mam pełen przelot co potęguje szum i ciężko stwierdzić skąd on się tak naprawdę wydobywa.. Sprawdzałem dziś wychylenie napinacza rozrządu i na oko będzie ze 1,5-1,7 cm co oznacza że łańcuch prawie nówka (silnik ma 330kkm!) więc jedyne co biorę pod uwagę to nie trzymanie oleju w napinaczu i poranny strzał na klatę bierze w nim sprężyna. Po głębszych przemyśleniach stwierdzam co następuje: Pierodle nie robię rozrządu. Używana głowica kosztuje jakieś śmieszne pieniądze a rozrząd żeby zrobić porządnie i bez wycieków trzeba i tak głowicę zdjąć. Czemu? Bo zachodzi ona na pokrywę rozrządu która jest na kołkach i bardzo łatwo uszkodzić przy montażu uszczelkę pod głowicą-to tak dla ciekawskich czemu warsztaty chcą przy rozrządzie rwać głowicę. Słowem. Jedyny koszt jaki dochodzi w razie kolizji zaworów z tłokami to głowica~500-1000pln. Jestem w stanie wziąć to ryzyko na klatę zanim wydam 2 tysiące na części-bo oczywiście zrobię sobie silnik sam.
-
Standardowe audio e60
Wydaje mnie się że w tej gumie między drzwiami a słupkiem jest kostka i ciężko będzie puścić tam kable. Lepiej uciąć je gdzieś w okolicy słupka-będą na tzw skrętkę. Nie powinno być problemów z ich znalezieniem.
-
E60 3.0d 235km zużyty łańcuch rozrządu?
Witam, jako że w serwisie dowiedziałem się że w/w pojazd nie posiada określonego interwału wymiany rozrządu przez producenta, mam pewną zagwostkę. Otóż mój silnik ma 330 tys km przebiegu, jestem pierwszym właścicielem w kraju i znam pełną historię serwisową. Rozrząd nie był wymieniany. Póki temperatura na dworzu była powyżej 10 stopni C z silnika przy odpalaniu żadne niepokojące odgłosy nie dochodziły. Teraz jak mamy około zera rano, zaraz po odpaleniu silnika przez dosłownie sekundę słychać jakby metaliczny szum. Nic nie klepie ani nie strzela po prostu przez chwilę zaszumi i jest cisza. Czy w tych silnikach to norma, czy zacząć się rozglądać za gratami do rozrządu? :D A może to po prostu słychać przez chwilę hydraulikę w popychaczach zaworowych?
-
Standardowe audio e60
Dokładnie. Z kablami nie ma najmniejszego problemu. Wykładzina jest łączona przy samym subie więc pociagniecie kabla w stronę progu to żaden kłopot. Potem wciskasz kabel pod plastiki i finito. Jedyna skomplikowana operacja to demontaż foteli, ale z pomocą kompletu torxów to jest moment.
-
Standardowe audio e60
Dokładnie tak jest u mnie. Pewnie jaka wersja takie okablowanie. U mnie jest na 100% zwrotnica na kablach-teraz nie dam sobie kutanga uciąć ale wydawało mnie się że jest też na kablu przed głośnikiem średniotonowym- i ze 2 dodatkowe kostki-pewnie do rozbudowy audio. Po VIN mam standardowe stereo z możliwością rozbudowy a głośniki zamontowane od wersji HiFi-srebrne membrany i tweetery Alpine. W bagażniku brak ori wzmacniacza.
-
Standardowe audio e60
Jak zdejmiesz boczek z drzwi to tam jest główna kość łącząca głośniki. Jest tam też zwrotnica więc jak mniemam tnie pasmo z subów na średnio i wysokotonowy.
-
Standardowe audio e60
Jestem świeżo po zabawie z audio. Nie sprawdzałem czy podbicie jest ustawione na aktiv ale za to podłączyłem dwa wzmacniacze po 500W. Jeden na suby pod fotelami normalnie pod dwa kanały jednego wzmacniacza a drugi zmostkowałem na skrzynię basową w bagażniku. Sygnał z subów puściłem przez konwerter i JEST MOC! Teraz zostało mi tylko uporządkować kable i wymyślić jakiś sensowny sposób na rozszczelnienie bagażnika bo strasznie tłumi bas po zamknięciu klapy..
-
INSTRUKCJA KODOWANIA NCS EXPERT / NCS DUMMY
Siemka, potrzebuję informacji na temat kodowania radia CCC. Ktoś coś? Konkretnie chodzi mi o jakość dźwięku-włączenie loudness ,ustawienie podbicia basu-jeśli jest to możliwe itp.
-
Zmienna geometria turba? 530d
Tzn same sprężarki są ale muszle wyglądają jakby nie miały kierownic spalin. Chyba że na pierwszy rzut oka tego nie widać.
-
Standardowe audio e60
Hmm, podpowiesz gdzie tych ustawień szukać? NCS dummy też da radę?
-
Zmienna geometria turba? 530d
Wersja 235 koni ma to ustrojstwo? Ewentualnie po czym poznać że ma?
-
Zmienna geometria turba? 530d
Witam, wszystkie trzy litrowe diesle mają zmienną geometrię? Szukałem w necie i nie widzę żadnej spręźarki do 3.0d 235km ze zmienną geometrią.
-
E63 brak basu po zmianie z CCC na CIC.
Kupiłem głośniki z alegro najtańsze jakie znalazłem z poliuretanową membraną. Voice kraft 200 mm ale spokojnie w oryginalne obudowy pod fotelami wejdą większej średnicy. Do tego wzmacniacz crunch 500w i bas jest lepszy niż przy logic7. Wiem co mówię bo na warsztacie mamy e90 z top hifi.
-
E63 brak basu po zmianie z CCC na CIC.
Słabo tak samemu sobie odpowiadać ale może ktoś to kiedyś przeczyta i uniknie niepotrzebnego rozbierania foteli 10 razy. Wstawiłem pod fotele nieoryginalne suby za 35 ziko sztuka, podłączyłem je do wzmacniacza i jest petarda! O takie audio właśnie chodziło. Logic7 może się schować.
-
Doposażenie USB przy CIC BT iPod
Witam, odświeżam nieco temat. Chciałbym też mieć u siebie usb. Mam radio ccc i wejście aux w konsoli z zapalniczkami z tyłu u pasażerów. Da się tam podpiąć usb zamiast aux czy to nie zagra?
-
E63 brak basu po zmianie z CCC na CIC.
Ok. Zrobiłem taki manewr. Wydlubalem fotel i podłączyłem się do kabla suba. W bagażnik wrzuciłem skrzynkę z głośnikiem 40cm. Lipa totalna. W kabinie nie słychać basu z bagażnika pomimo prawie wyrywania klapy od cisnienia powodowanego przez subwoofer. W weekend realizuję plan B. Mam zapasowe ori suby spod foteli i zrobię prowizorkę rzucając na szybko kable i glosniki w nogi pasażera podpiete pod wzmacniacz. Jak ta operacja nie przyniesie zamierzonego efektu to poddaję się.
-
Aktualizacja softu w e60!!!
Witam, odświeżam temat. Szukam kogoś do wgrania polskiego menu z okolic Gdańska.