Treść opublikowana przez e60_958
-
E60 wilgoć przy pedale gazu
Wróciłem z garażu. Zdjalem obudowę kierownicy i dostałem się do rurki wężyka od odprowadzenia AC. Zdjalem wężyk (trochę trzeba się nagimnastykowac) i wlałem trochę wody. Woda wypływała góra a dopiero po chwili coś zaczęło lekko bardzo kąpać pod autem. Wsadziłem przewód rj45 ale za dużo nie udało mi się tym zrobić. Natomiast na końcu kabla była taka maź. Wziąłem wąż ogrodowy. Obciąłem 1m i wsadziłem w ten wężyk. Dmuchałem i na początku wydaje mi się że powietrze leciało więcej z wejścia węża niż u dołu auta. Na koniec zacząłem wlewać wodę do węża i dmuchać. Na zakończenie przygody wlałem ponownie trochę wody i już od razu leciała pod autem. Myślę, że to rozwiązanie problemu. Na razie pojeżdżę bez osłony i poobserwuje. Innych śladów tam nie widzę.
-
E60 wilgoć przy pedale gazu
Mam, ale w przypadku zapchanych odpływów (które z resztą w ostatnich czasach czyscilem) pojawiają się zacieki: Odpływ przód (słupek a) Odpływ tylna (słupek c) Natomiast wilgoć jest tylko i wyłącznie koło pedału gazu. Nie ma żadnej wilgoci przy drzwiach, progu czy słupkach.
-
E60 wilgoć przy pedale gazu
Naprawdę nikt nie miał podobnego problemu?
-
E60 wilgoć przy pedale gazu
Ostatnio zauważyłem, że wykładzina przy pedale gazu jest wilgotna. Myślałem, że to może wyciek z nagrzewnicy ale: 1. Nie czuć płynu w kabinie 2. Nie parują szyby 3. Wilgoć to taka typowo zapachowa woda, nawet dywanik pachnie delikatną stęchlizną - starą wodą 4. Wysychający płyn robi białe zacieki. Nic takiego nie widać. Moje pytania: 1. Skąd ta woda się bierze? 2. Czy jest to spowodowane odpływami w podszybiu? Wczoraj sprawdzałem odpływ pod stronie kierowcy i wydaje się ok. Pod servo też woda wylatuje na zewnątrz. 3. Czy jest to spowodowane matą w drzwiach? Natomiast wtedy byłaby wilgoć koło progu przy drzwiach. Czy się mylę? Wilgoć jest wyczuwana jedynie koło pedału i trochę przy tym czarnym kwadracie. 4. Czy jest to spowodowane niedrożnym dopływem z klimatyzacji? Dziś nie padało a wydaje mi się że jest bardziej wilgotne. Kiedyś zauważyłem że plama wody z klimatyzacji na kostce jest taka niesymetryczna a z tego co wiem tam są dwa odpływy. Plama była po stronie pasażera a kierowcy nie. Może to jest jakiś trop? W związku z tym mam pytaniq: - czy da się udrożnić te kanaliki bez ściągania kokpitu? - czy miał ktoś problem z odpływami w e60? Widziałem na forum USA podobny problem ale w F30 - czy jeśli zdejmę obudowę pod kierownicą to będzie widać ślad wycieku odpływu AC lub ewentualnie nagrzewnicy? 5. Czy może być to spowodowane montażem szyby? Miałem robiona szybę czołowa w lipcu. Ale ją raczej wykluczam. Robiona była w bardzo dobry serwisie. Proszę o porady co z tym fantem zrobić. Mam jeszcze plan, wyłączyć klimę i pojeździć. Jeśli wilgoć zniknie to wina definitywnie AC. Czy się mylę i to nie zadziała i woda leci ciągle?
-
E60 M54 najczęstsze miejsca wycieku płynu chłodniczego
Jest wilgotne ale co zauważyłem, że pachnie to po prostu jak woda. Płyn ma specyficzny zapach i na pewno to nie płyn. W kabinie też nie pachnie, po włączeniu ogrzewania także nic nie śmierdzi. Skąd tam może dostawać się woda? Gdzieś przytkany odpływ przy podszybiu?
-
E60 M54 najczęstsze miejsca wycieku płynu chłodniczego
Wracam z tematem. W ostatnich czasach wymieniłem wąż odpowietrzający chłodnice ten cienki. Niestety ale od pewnego czasu przy pedale gazu czułem jakby delikatną wilgoć. Dziś sprzątałem auto i jak odkurzalem to odkurzacz zostawił takie jakby kropki wilgotne na plastiku. Przyłożyłem do tej wykładziny chusteczki i faktycznie jest coś wilgotnego. Znając moje szczęście to nagrzewnica? Proszę o pomoc jak się upewnić. Kto wymieniał u siebie nagrzewnice i czy mechanicy dają rade - sam tego nie będę wymieniał. Z tego co czytałem kiedyś to nagrzewnica często pada w e60. Natomiast dziwne jest to, że nie czuć płynu w kabinie. Nawet jak się włączy ogrzewanie na max. Szyby nie parują. A może wycieka z tych połączeń pod pompą hamulcową? Czy wtedy płyn wciekalby do kabiny w miejsce pedału gazu? A może to woda? Chociaż wątpię. Proszę o sugestie.
-
[E60 530i] Wentylator chłodnicy nie działa
Udało mi się dzisiaj sprawdzić INPA Przy temperaturze silnika 110 Temperatura na wyjściu z chłodnicy była 70 Przy zwiększeniu obrotów temperatura na wyjściu zaczęła rosnąć Domniemam ze pompa wody zaniemogła ?? Gdy ja trzymałem na obrotach żeby się rozgrzała wentylator się włączał normalnie a temperatury były w miarę stabilne Ale jeżeli temperatura wskazywała 110 to jest to za dużo. 94-98 norma. Oczywiście wahania do 105 nawet się zdążają ale raczej trzyma poniżej 100. Pompa wody lub termostat - tak obstawiam.
-
[E60 530i] Wentylator chłodnicy nie działa
Albo czujnik szwankuje. Ja miałem tak, że raz pokazywał dobra temperature a raz przekłamywał i działy się dziwne rzeczy z wentylatorem.
-
[E60][535D] Problem lokalizacją dziwnego dzwięku silnika
Ja polecam zrobić wszystko i mieć spokój, chociaż napinacz można pominąć ale nie wiem czy jest sens. Rolki i napinacze kupuj INA taki był na pierwszy montaż. Ja wyjąłem orginalne rolki i napinacze i było napisane INA a pod spodem znaczek BMW.
-
[E60][535D] Problem lokalizacją dziwnego dzwięku silnika
Słychać jakby któraś rolka. Miałem tak w benzynie. Z czasem coraz gorzej.
-
BMW 5 E61 2.0 2006 r. Kiedy wymienić koło dwumasowe , kiedy
Ale to tak działa w e60. Jak się wciska sprzęgło to obroty się podnoszą. To samo jest w benzynach.
-
Błedy: brak wspomagania, abs, czujnika trakcji, czujnikow pa
Ostatnio oglądałem na YouTube podobny przypadek. Okazało się koło pasowe. Może warto sprawdzić
-
E60 523i Problem z akumulatorem.
Przy takim ładowaniu to można podejrzewać ,że akumulator się kończy. Dokładnie. Takie ładowanie miałem jak Aku był na końcówce. Potem auto na podnośniku i błędy na idrive dot. akumulatora. Zmieniłem na nowy i problem od 2 lat nie występuje.
-
E60 non stop ciepłe powietrze na przednia szybe
A to nie jest przypadkiem tak, że ciepłe powietrze na szybę leci bo tak zostało to zaprojektowane? Chodzi o suchość powietrza podczas korzystania z klimatyzacji. Nawet w serii f i g tak samo to działa. Jest mnóstwo tematów. Może nie warto szukać problemu jak go nie ma? Czytam kiedyś, że tak to ma właśnie działać. Wystarczy ustawić maksymalna temperaturę chłodzenia i na idrive ustawić tylko szybę. Wtedy leci zimne ale tylko wtedy. Po włączeniu auto wszystko wraca to stanu początkowego czyli ciepłe powietrze na szybę.
-
E60 520d koszty utrzymania
Śledzę koszty w aplikacji. Dokładnie taki wynik mi pokazuje. Serwis ok. 350 zł miesiąc + paliwo swoją drogą. Dużo jeżdżę więc miesięcznie wychodzi koło 1100-1200 zł. Ale ja mam m54.
-
[E60] M54B25 rolka prowadząca
A nie ubywa Ci też przypadkiem płynu chłodniczego? Ja na zdjęciu widzę kropeczki na obudowie termostatu. Takie kropki nie biorą się znikąd. Pompa wody do wymiany. Sam plastik przekladasz do nowej pompy (jeśli jest w dobrym stanie). Zmęczona pompa lata na boki plus pojawiają się wycieki płynu chłodzącego. Temat pilny do zrobienia. Przy okazji zobacz w jakim stanie są rolki napinające plus osprzęt chłodnicy czyli wąż górny, dolny i termostat. Plus co to za rurka ze śrubą która naciska na wąż od chłodnicy (przy obudowie filtra oleju)?
-
Drgania kierownicy
Przecież od początku pisałem o tym, żeby skupić się na kołach. Wcale mnie to nie dziwi. Fajnie, że problem udało się rozwiązać.
-
E61 523i 2006 r. Nie mogę zlokalizować dodatkowej pompki wod
To, że nie słyszałeś to nie znaczy, że nie ma. Ta pompka wspomaga obieg płynu w układzie nagrzewnicy. W skrócie - jeśli na wolnych obrotach silnika podczas zimy zaczyna lecieć chłodniejsze powietrze niż podczas wyższych obrotów silnika to na 99 procent padnięta jest dodatkowa pompka wody. Pompka wspomaga także proces odpowietrzania silnika m.in. m54 - procedura opisana w książce serwisu BMW. Sam wymieniałem ją rok temu w zimę. Pompka znajduje się pod filtrem powietrza. Trzeba zdemontować filtr i jego obudowę i zobaczymy pompkę.
-
Klimatywazja nie działa.
9C6B IHKA: Solar sensor, right ihka60 Automatic heating/air conditioning 9C6B IHKA: Auxiliary-water pump ihka60_2 automatic heating and air conditioning 9C6B IHKA: Pressure sensor, supply ihkarr
-
E60 520i znikający plyn chłodniczy
Węże nie mają prawa spaść. One mają metalowe fabryczne opaski. Węże spadają gdy układ chłodzenia ma już swoje lata i plastik się kruszy. Jak Ci spada wąż to go wymień bo narobisz sobie problemów. Ja bym się nie odważył jeździć autem gdy wiem, że wąż może mi spaść. Wymieniaj to co Ci spada czy cieknie plus nowy korek i tyle w temacie.
-
E60 520i znikający plyn chłodniczy
To jak Ci ubywa 5l płynu na 50km to nie widzisz skąd leci? U mnie ubywalo 1l na jakieś 5.000km i znalazłem przyczynę. Wyciek może być np. spod obudowy termostatu. Wszystkie problemy z układem chłodzenia w BMW najczęściej pojawiają się w zimę. U mnie też w zimę było najgorzej. Prawdopodobnie zmęczenie materiału lub zasyfiony zawór upustowy korka na zbiorniczku wyrównawczym. Kiedyś znalazłem speca na YouTube od BMW w Australii i pokazywał jak czyścić w zimę ten korek. Oczywiście jeśli nie był dłuższy czas wymieniany. Korek zachodzi mazią i nie przepuszcza nadmiaru ciśnienia. Korek tylko z ASO. Ale na początku sprawdź skąd to leci bo jak czuć płyn to musi być wyciek.
-
E60 520i znikający plyn chłodniczy
Włączyłem ukryte menu rozgrzałem auto i najwyższa temperatura to była 100. Teraz na postoju balansuje między 97 a 99. Ogólnie gdzieś czytałem coś o wężach że jeden musi być zimny a drugi gorący no i u mnie górny jest gorący a dolny zimny. Czyli termostat ok? Sorki wąż dolny jednak też jest gorący. Letni był po jeździe. Na postoju się nagrzal Jeżeli maksymalna temperatura to 100 to nie powinno być problemu z termostatem - moim zdaniem. U mnie na nowym jest między 96-99 ale to bywa różnie. Jak miałem wyciek płynu to faktycznie w zimę dobijał do nawet 105 i wentylator szybko pracował. Po naprawie wycieków temperatura się uspokoiła. Jeśli Ci znika płyn chłodniczy to szukaj wycieku dokładnie gdzie leci. Wszystkie węże, termostat, pompa wody, zbiorniczek wyrównawczy. Szukaj i znajdziesz. Wymień część i wymień też korek zbiorniczka a jeśli nie ustąpi to wtedy się martw i szukaj dalej.
-
E60 520i znikający plyn chłodniczy
Dokładnie do wspomagania ogrzewania na postoju przy wolnych obrotach. W książce serwisu technicznego BMW jest opisana procedura a także informacja o dodatkowej pompce wody. Po włączeniu zapłonu, ustawieniu max temperatury oraz włączeniu najniższego biegu wentylatora otwiera się obieg wody na nagrzewnice a dodatkowa pompka wody powinna zacząć działać. https://workshop-manuals.com/bmw/5_series_e60/530i_m54_sal/2_repair_instructions/17__cooling_system_(m54)/0__coolant_checking_cooling_system/5_ra__venting_cooling_system_and_checking_for_leaks_(m54)/ Działa to ma podobnej zasadzie co w seri N z elektryczną pompą wody :) U mnie nie działała więc zrobiłem to wszystko zgodnie z tym manualem i po jakimś czasie sprawdziłem poziom płynu. Dodałem i chodzi wszystko dobrze.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
Gdzie sprawdzałeś te koła? Na jakiej maszynie?
-
E60 520i znikający plyn chłodniczy
I m54 2.2 nie ma odpowietrznikow. Jest procedura jak to zrobić ale aby dobrze to wyszło musi działać dodatkowa pompka wody - mało kto o tym pamięta. Jak już odpowietrzysz i pojeździsz to sprawdź na zimnym silniku poziom płynu. Trzeba będzie trochę dolać.