Treść opublikowana przez Hazell
-
[e39] Jak wymienić pompę paliwa w 523i?
Czyli, że pompa u Ciebie wyszła razem z kopułką i z pływakiem? Czy aby zdjąć kopułkę należy odkręcić ten pierścień w koło niej? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
-
[e39] Jak wymienić pompę paliwa w 523i?
Witam, Mam pytanie - jak wymienić pompę paliwa w E39 523i? Czy aby to zrobić trzeba zanurzyć ręce z kluczami w baku z benzyną czy pompa wyjdzie razem z górną kopułką? Niestety czeka mnie wątpliwa przyjemność zmierzenia się z tematem... Czy ktoś może wie jaką oporność powinna mieć zdrowa pompa? U mnie jest ok 5.5k. Gdy podłączam ją na krótko do akumulatora jest cisza. Czy powinno być ją chociarz trochę słychać? Auto najpierw na benzynie szarpało a teraz nie odpala. Na gazie działało bez zarzutu (sekwencja) więc sterowanie i zapłon odpada. Jedynie co pozostaje to układ zasilania - wtryski, pompa, regulator ciśnienia. Wtryskiwacze odrzucam ponieważ wszystkie na raz raczej by nie zastrajkowały, cokolwiek silnik chybaby zagdakał... Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Pozdrawiam
-
Carsoft 6.1.4 Ile testow wam robi?
Czyli do Okrągłego gniazda i do OBD2? Czy działa Ci wszystko jak należy? Faktycznie gość nie pisze o wtyku tylko o kablu. Ale nie wyobrażam sobie podłączać samych kabli do OBD2. Czy możesz podesłać cytat z instrukcji i podłączaniu kabla do okrągłego gniazda? Pozdrawiam
-
Carsoft 6.1.4 Ile testow wam robi?
Witam, Pawelkrak, wyczytałem, że zakupiłeś jakiś czas temu interfejs. Ja przymierzam się do zakupu interfejsu: http://www.allegro.pl/item266331808_interfejs_diagnostyczny_bmw_carsoft_1987_2006.html Moje pierwsze pytanie: Czy to może to samo co Ty kupiłeś? 2. Gość deklaruje, że w zestawie znajduje się kabel z wtykiem okrągłym. Jak zatem przekładać rzeczone K i L line między pinami 17 i 20? Czy trzeba ciąć przewody przed tą okrągłą wtyczką? 3. Czy można podłączyć się jednocześnie do OBD2 i okrągłego gniazda czy albo jedno albo drugie? Mam jeszcze kilka pytań odnośnie podłączania. Widzę, że 20 pin jest tu kluczowy. 1. Co w takich układach z pinem 15? 2. Czy pin 20 mostkujesz z jakimś innym pinem np. 17? 3. Czy jak K jest w 20 to jednocześnie L ma być w 15, w 17 czy w ogóle odłączony? Sorka za taki nawał pytań ale mam nadzieję, że je usystematyzowałem. Przekopałem forum na temat carsofta i muszę jakoś uporządkować wiedzę :) Z góry dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam
-
Jak wymienić tuleję wachliwą w E39?
Puściło, wszystko rozkręciło się elegancko... Ale cholernej tulei nie udało mi się wycisnąć :evil: Mój przyrząd okazał się za kiepski, podkładki się gną a przy mocniejszych podkładkach gwint na śrubie poleci :evil: Ehhh do mechanika musze dac i 100 zabecelowac :evil:
-
Jak wymienić tuleję wachliwą w E39?
Najlepiej to kupić sobie coś takiego http://www.allegro.pl/item261478769_sciagacz_tulei_plywajacych_vectra_b_bmw_e_36.html :)
-
Jak wymienić tuleję wachliwą w E39?
Drogo Cię kosztowało? Kupiłeś zupełnie nowe (jak tak to jakiej firmy i jaki koszt?) czy używane?
-
Jak wymienić tuleję wachliwą w E39?
4 i 5 to luzik :P, WD 40, metrowa rurka i musi puścić. Właśnie kompletuję przyrząd do wciskania tulei. Dwie tulejki i podkładki już mam, jeszcze tylko pręt gwintowany, nakrętki i jazda :) Porobię fotki :)
-
Jak wymienić tuleję wachliwą w E39?
Dzieki za odpowiedź :) Nie rozumiem tylko o co chodzi z ...Przecierz ta tuleja siedzi w zwrotnicy z tego co widziałem... Nie widzę także jak da się wymienić część wahacza... :? Mnie chodzi o część numer 2: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=33_0519&hg=33&fg=30 Mechanik wyciskał tę tuleję jakimś przyrządem?
-
Jak wymienić tuleję wachliwą w E39?
Witam, Mam do wymiany tuleję wachliwą / pływającą w moim BMW E39 523i sedan. Jako że wiele rzeczy robię w aucie sam (z reguły zawieszenia i hamulce) to i tuleję chcę sam wymienić. Jednak pytanie mam czy nie porywam się na jakiś niesamowicie ciężki temat. Czy jest na wymianę tej tulei jakiś knyf? Czy potrzebne są specjalne narzędzie, wyciskacze, prasa itd? Czy porozebraniu może tuleja łatwo da się wyjąć? Najbardziej zależy mi na opinii tych co przerobili temat własnymi rękami lub też byli świadkami wymiany. Dzięki i pozdrawiam
-
PROBLRM Z OBROTAMI ZIMNEGO SILNIKA M50
Podłączam się do pytania.
-
wymiana wahaczy i amortyzatora - ściągacz
Oczywiście, że młotka :lol: Ściągaczem pewnie też by poszło ale w byle jakim porwie się gwint. A tak to ciężkim młotkiem trzy precyzyjne uderzenia i po temacie :) Będę jeszcze wymieniał wahacze dolne i gumy stabilizatora bo coś mi jeszze puka :? Komplet wahaczy to Teknorot. Opiszę jak się sprawują w miarę upływu kilometrów. Pozdrawiam
-
wymiana wahaczy i amortyzatora - ściągacz
Niestety amortuzator przeszkadza. Należy poluzować śrubę, która ściska obejmę na amortyzatorze a następnie wysunąć go do góry. Wtedy można śmiało wyjąć do góry wahacz. Inaczej tego nie widzę. Wymieniłem właśnie u siebie wahacze, robota łatwa i przyjemna :) Pozdrawiam
-
pompa wspomagania
Wymieniłem przewody ale pompa wyje dalej tak samo po rozgrzaniu. Dziś jeszcze spuściłem trochę płynu bo niechcący zalany był prawie pod korek ale nie łudzę się, że pomoże...
-
Maglownica e39 - regulacja ?
Wymieniłem wahacze górne z przodu i wydaje mi się, że efekt szarpania kierownicą ustał... Fakt, że wahacze były w strasznym stanie. Mimo wszystko może jeszcze zaeksperymentuję :) Dzięki za pomoc :) Pozdrawiam
-
halasujaca pompa wspomagania po wymianie przewodów
Witam, Nie zauważyłem pienienia się płynu. Wymieniłem już węże i usunąłem tym samym nieszczelności ale niestety nie pomogło. Wydaje się, że niestety tylko wymiana pompy leczy buczenie albo trzeba się po prostu przyzwyczaić. Bez kręcenia kierownicą i przy jeździe na wprost nie buczy :)
-
Maglownica e39 - regulacja ?
Dokładnie tak zachowywał się magiel u mnie przed regeneracją. Teraz magiel nie puka ani nie ma luzów tylko za lekko wszystko chodzi :) http://www.hydrosystem.pl/usterki.html - tutaj opisali, że przyczyną "W czasie kierowania, koło kierownicy podlega silnym uderzeniom" jest m.in. "Za duży luz..." Wszystko inne jest u mnie sprawdzone, luz łożyska też odrzucam jako że magiel świeżo zregenerowany. Pozdrawiam Aha, nie napisałeś mi jeszcze gdzie jest ta śruba w E39... :)
-
Maglownica e39 - regulacja ?
Będę pamiętał, skręcę tylko o 1mm... lub 2... :) Przed regeneracją magiel był skręcony na maksa (u poprzedniego właściciela), kierownica nie odbijała a luz był jak jasna cholera - wiem już czym pachnie za mocne skręcenie :roll:
-
Maglownica e39 - regulacja ?
Cześć, Czy możesz napisać którą śrubą regulowałeś luz? Moja maglownica była regenerowana i nie ma żadnych luzów ale z tego co wiem jest za mało skręcona bo byle nierówność na jezdni szarpie kierownicą. Jest po prostu za lużno i odbija aż za dobrze. W moich poprzednich samochodach tylko duże nierówności mogły poruszać kierownicą a w obecnym byle kamień jest w stanie ją poruszyć. Chciałbym zaeksperymentować. Pozdrawiam
-
pompa wspomagania
Nieszczelności są dość duże (i to po stronie niskiego ciśnienia w obu wężach) - osłona silnika jest dosłownie mokra... Dzisiaj kupuję przewody, opaski zaciskowe i wymieniam. Poinformuję o efektach. Pozdrawiam
-
pompa wspomagania
Witam, Chciałbym podłączyć się pod temat. U mnie także pompa wyje (i to nie tylko przy skręcie do oporu) ale tylko po przejechaniu kilku kilometrów. Rano albo po pracy jak zapalam samochód i manewruję po parkingu to jest cisza. Dodam, że mam nieszczelne przewody i płyn leje się w kilku miejscach (kontroluję jego stan). Czy może być tak, że np. że pompa po paru kilometrach przez te nieszczelności się zapowietrza i dlatego wyje? Pozdrawiam
-
halasujaca pompa wspomagania po wymianie przewodów
Witam, Chciałbym podłączyć się pod temat. U mnie także pompa wyje (i to nie tylko przy skręcie do oporu) ale tylko po przejechaniu kilku kilometrów. Rano albo po pracy jak zapalam samochód i manewruję po parkingu to jest cisza. Dodam, że mam nieszczelne przewody i płyn (kontroluję jego stan) leje się w kilku miejscach. Czy może być tak, że np. że pompa po paru kilometrach przez te nieszczelności się zapowietrza i dlatego wyje? Pozdrawiam
-
wymiana wahaczy i amortyzatora - ściągacz
Witam, Właśnie mam zamiar wymienić wahacze górne w swojej e39 i mam pytanie. Ponieważ na moje oko od strony zwrotnicy sworznia nie da się wyjąć do góry bo będzie go blokował amortyzator - czy będę musiał poluzować mocowanie dolne amora i przesunąć go w obejmie do góry? Czy po tej operacji łatwo będzie ustalić amor w obejmie tak jak był wcześniej? Pozdrawiam
-
Kopci strasznie, leje się olej spod kolektora wydechowego
Witam, Posiadam BMW E39 523i z 1996r. Ile przebiegu tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Problem mam następujący: Kopci niemiłosiernie z wydechu na niebiesko, śmierdzi olejem nawet w kabinie. Dodatkowo spostrzegłem wyciek oleju spod kolektora wydechowego. Czy dobrze rozumuję, że leje się tam uszczelniaczami zaworowymi? Czy poleciały już wek może pierścienie i tłok wywala olej do kolektora wydechowego? Czy czeka mnie remont czy może na początek spróbować wymienić uszczelniacze zaworowe - chciałbym to zrobić bez zdejmowania głowicy o ile w moim silniku się da. Samochód mam krótko i jeszcze nie wiem ile faktycznie oleju łyka... Poradźcie coś bo nie chce się na próżno w koszty walić jeżeli jest opcja wymiany samych uszczelniaczy... Dzieki z góry i pozdrawiam Hazell
-
[e39] Kasowanie ustawień Balans i Fader.
Witaj, Czy mozesz powiedziec w jaki sposób zmostkowales zasilanie do radia? Chodzi mi o to, ktore sa to kabelki i w ktorej kostce? Z gory dzieki :)