Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
535 V8 nierowna praca, nie wchodzi na obroty ?!
Odlacztylem kabelek od przeplywomierza i zaczal chodzic jeszcze gorzej. Teraz tak nim miota na lewo i prawo, ze wydaje sie, ze za chwile zgasnie. TAk bardzo ma wolne obroty. Nawet jak podlaczylem z powrotem to dalej takie ma dziwne i jeszcze na dodatek zapalila mi sie kontrolka od ASC. Co dalej mam zrobic, olac ASC. Tylko co zrobic z tymi obrotami. To jakis debilizm.
-
535 V8 nierowna praca, nie wchodzi na obroty ?!
CO znaczy roztrzelenie i jakie koszty ? NIe chce wkladac w to zbyt duzo kasy. A przeplywomierz moze byc zasyfiony ?
-
535 V8 nierowna praca, nie wchodzi na obroty ?!
Ktora to wtyczka ? Sa tam chyba dwie?
-
535 V8 nierowna praca, nie wchodzi na obroty ?!
Witam. 1) Mam maly problem. Otoz, pisalem juz iedys wczesniej, ze przy niskich obrotach jak jade samochodem i wcisne gaz do konca na ktorym kolwiek biegu to zaczyna robic mi jakies szarpniecia, kangurki. Dodam jeszcze, ze dzieje sie tak tylko czasem, nie zawsze, zalezy chyba od humoru mojego auta. Jak odpale to jest dobrze, po chwili np. zgasze i zapale jeszcze raz i juz przerywa. Nie rozumiem. TO jest moj I-szy problem. 2) Drugi problem to auto nieraz ladnie odpala a nieraz strasznie. NIeraz po odpaleniu wchodzi na obroty, slychac takie ladne dodanie gazu a nieraz musze mu torche dluzej przekrecic i wtedy tak "zdechle" odpala. I wlasnie w tym momencie, gdy nastepuje taka reakcja odpalania to podczas jazdy jak wdusze gaz do konca, gdy jade na jakims biegu to przerywa "kanguruje". 3) Trzeci problem to drzenie samochodu. Wczesniej tego nie mialem. Stalo mi sie to ostatnio na trasie. Do tej pory samochod na wolnych obrotach pracowal rowniutko, teraz nim troche telepie. Dodam, ze wymienilem swiece i filtr paliwa, i jeszcze jedno, w dwoch swiecach bylo trche oleju, ktopry skapuje z pod uszczelki pod kapa zaworowa. Czy to moze byc powod tych objawow. I jeszcze jedno ile obrotow jest prawidlowo bo ja raz mama 400 a raz 600, zalezy jak mi odpali. Chcialbym abyscie mi pomogli w rozwiazaniu tych problemow, albo od czego mam zaczac sprawdzanie? Mam zamiar jechac do bosch service, ale najpierw moze cos da sie zrobic bez mechanikow. Czy to bedzie zwiazane z elektryka? Co proponujecie?
-
535 V8 M62 gdzie jest silnik krokowy?
Witam. Gdzie jest silnik krokowy w 535 m62 ? Troche mi faluja obroty i chce go wyczyscic. Dzieki.
-
AIR BAG sie swieci po demontazu kierownicy
I tu sie myslisz. Nawet jesli odlaczyl bys akumulator to by vsie ten blad pojawil. TO jest niezalezne zasilanie. W razie wypadku jesli akumulator siadzie to poduszka jest dalej aktywna. BOSCH SERVICE skasuje Ci blad w 5 sekund. Ostatnio tez to robilem, ale mi kontrolka zapalila sie jak wjechalem w duza dziure.
-
po co sa skladane elektrycznie lusterka?
Ja tez mam skladane. Fajny bajer. A czy da sie tak ustawic zeby po zamknieciu sie same skladaly, albo po wylaczeniu zaplonu, a po wlaczeniu otwieraly? BO tak bym chcial a mam tylko guzikiem. I jeszcze jedno. Czy ktos wie jak rozebrac to lusterko i dostac sie do mechanizmu zamykajacego? Musze je przesmarowac, a nie wiem jak tam sie dostac. Dzieki.
-
Prośba o pomoc -zabezpieczenia na feldze?
Ta. Juz od razu. Skonczcie suszyc. Juz kazdy poweidzial to co wiedzial. Ja by na twoim miejscu spalil samochod i potem kupil nowy :wink:
-
Poziom oleju hmmm....
Dokladnie sie z Toba zgadzam. Olej nie moze byc jak woda.
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
U mnie po przekreceniu w lewo kuczykiem odryglowuja sie drzwi i otwiera klapa, ale nie przez silownik tylko mechanicznie.
-
Poziom oleju hmmm....
pierwsze slysze, zeby od dolania oleju sie rozwalil silnik. Jak wleje pol litra wiecej to nic sie nie stanie.
-
Jak wyjąć wkład lusterka Fotochrom
no wlasnie. Wymieniam go dlatego, ze mi sie wylal. Jeszcze nie wiem skad wezme wklad. Podobno jest drogi. :). Moze da sie gdzies kupic uzywke.
-
Poziom oleju hmmm....
Mialem kiedys 540i e34 i mialem to samo. Czasami mi ten tekst wyskakiwal. Masz napewno za malo oleju. Po prostu dolej troche i bedzie ok. Mi to sie pojawialo jak gasilem silnik. Jak wlaczylem to check control byl ok. bo olej juz sie wymieszal. Napewno masz troche za malo oleju. Troche mogl Ci wziac.
-
Jak wyjąć wkład lusterka Fotochrom
Szukalem ale nie znalazlem. Jesli ktos wie to bylbym wdzieczny. Nie moge sobie z tym poradzic a nie chce niczego polamac. Dzieki.
-
Ile pali twoja bemka
Moja przy normalnej jezdzie pali 13, nie oszczedzam jej wtedy. Na trasie do 100 km/h ok. 8l/100 km. DA sie tak jechac. Ostatnio wlalem za 80 zl pb95 i przejechalem 210 km :) To chyba niezle. Ale miasto to poraszka z 16-17 tzreba liczyc. No ale niestety, V8 to nie r4 :).
-
wibracje kierownicy
Czy po wymianie jezdziles ostro, hamowales ? Jesli tak to mogles przegrzac tarcze. Swieze klocki i tarcze musza sie dotrzec. Jesli kaciles autko i mocno dusiles hamulec zaraz po wymianie to nie jest dobrze. Mogly sie powykrzywiac. Tarcze sa bardzo wrazliwe na temperature, wystarczy np. wjechac w kaluze gdy sa gorace i juz je zalatwisz. Troche glupio ale tak jest.
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
Jedz do zlodzieji, Oni Ci to otworza. Przyjedz do Wrzesni :).
-
Czym uderzam przejeżdżając przez progi zwalniające?
Najgorsze dziury sa w Tucznie, niedaleko Poznania. TAm to trzeba jezdzic jakims Jeepem, albo czyms z duzymi kolami. TRAGEDIA. Wreszcie chociaz ten nasz kraj powoli zabiera sie za budowe tych drog. Ale cos bardzo powoli. Narazie to o sportowych zawieszeniach nie powinnismy myslec. Sprawdzaja sie tylko na gladkich nawierzchniach, a u nas jest ich niestety bardzo malo.
-
Jakie żarówki xenonowe w e39 z 1997r ???
Tak jak w tytule. Chce wymienic zarowki. Jaki typ mam kupic ? Nie wiem jakie sa potrzebne. Dzieki.
-
Halogeny mocowanie
Jest przykrecony na jedna srubke. Bardzo szybko mozna go wyjac. Sprawdz, moze tylko srubka jest luzna.
-
Wciskajac gaz do konca przerywa.
przy normalnej jezdzie nic sie nie dzieje. Nie odcina mi, bo nie mowie o koncu obrotow. W kazdyum zakresie obrotow tak sie dzieje i tylko jak wdusze gaz do samej deski. Tak po za tym jest wszystko ok.
-
Wciskajac gaz do konca przerywa.
Witam. Mam taki problem: Kiedy przyspieszam swoim autem, nie moge dusic gazu do dechy, musze miec wcisniety zawsze troche slabiej w przeciwnym wypadku przerywa na maxa, nawet przy duzych predkosciach na wyskocich biegach. Jade sobie 120 km/h na piatce, wduszam do konca gaz a on rwie. Co to moze byc? Czy ktos z was mial cos takiego ?
-
CZUJNIK DESZCZU
Jeszcze jedna uwaga - wycieraczki wlaczone do pozycji "1" powoduja ze czujnik ustawia sie w stan "gotowosci". Przy pierwszym opadzie na szybe w E39 czujnik NIE ZADZIALA, dopoki nie wykonasz jednej z nastepujacych czynnosci - nie uruchomisz na chwile spryskiwacza, albo - pokrecisz kolkiem na prawej dzwigni regulujacym czulosc sensora. Jest to opisane w fabrycznej intrukcji obslugi. To chyba u Ciebie. Ja mam tak, ze jak wlacze na pozycje 1. to od razu jak tylko kapnie woda na czujnik to sie wlaczaja.
-
Czy mam powód do obaw - temperatura
Masz fuksa, ze glowica Ci nie pekla. Gdbys mial 12V to juz mialbys po glowicy.
-
CZUJNIK DESZCZU
Dokladnie. Ustaw wycieraczki na pozycje 1. Raczej masz sprawny czujnik, one prawie nigdy sie nie psuja.