Treść opublikowana przez POL1Z
-
Naprawa klemy IBS w E60
Dobry, czy ktoś z Was zakładał do e60 lci klemę z f10 o nr 9302358? Niby pasuje 1:1 ale wali byka o ibs, jak by była odpięta małą wtyczka.
-
Koło pasowe corteco
Ja popylam na febi bilstein 2 rok. Az kurde zrobie mu inspekcje wizualna z ciekawości.
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
Masz jeszcze zaworek koło lewego kielicha. On chyba idzie do poduszek silnika. Nabijasz cisnienie ręcznie?może wepnij się szeregowo w układ odcinek po odcinku i obserwuj gdzie są straty,niech uklad sam się nabijez pompy vacuum w aucie.
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
To podpinaj pod serwo, manometr na szybe,pedał w podłoge i obadaj.
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
No to tak szybko by sie nie zapchało. Serwo zmierzyłeś pod obciążeniem?pedał hamulca zawsze jest taki sam? Egr miałem gdzieś na stanie bo sam sie borykalem jak Ty.
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
Myślisz że egr masz kaplica? A czy zaworek od podciśnienia, ten spod kolektora wyciagałeś do czyszczenia sitka?
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
Podepnij miernik bezpośrednio pod servo i obadaj czy Ci zabiera vacuum. Jaki masz przebieg?
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
No jak masz vacuometr to juz masz z górki :D
-
Rodzaj skrzyni bmw e60 525d 2008r
Potwierdzam,w lci 525d jest 6hp21. Akurat ten aspekt jest ważny przy zamawianiu części mechatroniki/mrowiska. 6hp19-6 sztuk tłoczków. 6hp21-7 sztuk tłoczków.
-
Błąd 4501 bmw 535d kontrola recyrkulacji spali
Czołgiem, u mnie przy tym błędzie sparciałe było serwo jak sie okazało. Najpierw przewody od podciśnienia,potem zawór egr,potem zawór podciśnienia a na koniec pomopa vacum. Na koniec zakupiłem vacuometr i wyszło że serwo kradnie podciśnienie.
-
530d M57 Problem z dogrzaniem silnika
Znając bmw to na pewno oring jest jakiś nie wymiar. Oring jaki założyłem to 32x2,5 nbr70, warto założyć z VITONa. U mnie w ori króćcu prowadzenia były ok ale założyłem aluminiowy bo i tak w starym przy próbie montażu pękły prowadzenia. :evil: Samemu z góry ciężko jedną ręką wciskać króciec a drugą zapiąć zawleczke. Więc podejrzanym staje sie główny termostat, pomimo tego że w grudniu wymieniony na behr(razem z małym).
-
530d M57 Problem z dogrzaniem silnika
Mowisz i masz. https://www.olx.pl/d/oferta/kruciec-asb-bmw-e60-CID5-IDM1dyJ.html Kanał potrzebny czy nie koniecznie?
-
530d M57 Problem z dogrzaniem silnika
Odgrzeje kotleta :D :D A mianowicie, u mnie po wymianie obu termostatów na BEHR niedogrzanie aktualnie wróciło ze względu na porę roku. Po 15 km jazdy ledwo 65stopni, po 30km 77stopni,spalanie 2 litry w górę. następstwem niespełnienia warunków do wypalenia będzie zakitowany dpf kurde blaszka. Więc zamówiłem aluminiowy króciec do termostatu ASB na olx, czekam aż przyjdzie i biorę się za robotę. Do osób które wymieniały, dużo roboty żeby wywalić dziada?
-
[E60] [E61] Wymiana rezystora i silniczka dmuchawy JEŻ
Witam, Manual 1 klasa,jedynie w polifcie trzeba zdjąć dekor tunelu środkowego(ten od skrzyni)aby dostać sie do 2 śrub panelu.
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Pomiary zrobione,pompa vacum zamyka miernik więc jest ok,jak się okazało dużą częśc podcisnienia przejmuje serwo,czyli jest i winnowajca. :roll: Serwo wymienione i po problemie.
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Zaopatrzyłem się w vacuometr za całe 50 zł i zamierzam przemierzyć gdzie spiernicza podcisnienie.
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Na pierwszym egr też było podobnie,ale zdemontuje go w weekend dla zasady.
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Witam. Tez borykam sie z problemem 4501-exhaus--gas recirculation, control deviation. Z 1,5 roku wymieniłem zawor podcisnienia na nowy,wymienilem przewody podcisnienia,egr na drugi i dodatkowo pompe vacum,ograniczylem egr równiez. Był wzgledny spokój,czasem mignął błąd,potem 2-3 miechy spokoju. Teraz błąd statyczny od 2 tygodni.spalanie wzrosło. Odczyt z parametrów przeplywki to: Zadane 378,6mg Aktualne 511,8mg Silnik w miare ciepły.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: e60 Silnik:3.0d 197hp Przebieg: 210k(pewnie jest więcej) Styl jazdy: spokojny Użytkowanie: trasa Zużycie bieżące na l/1000km: Instalacja LPG: nie DPF: tak Dotychczas: LM 5w30 Cześć, czy synpower mst c3 nadal jest polecany jak był-kojaży ktoś jaki ma współczynnik NOACK? wyszukiwarka valvo zaleca również xl-III oraz max life. Co wy na to? Z góry serdecznie dziękuję.
-
[e60 530d 04r]wymiana paska klimatyzacji
Według realoem ori pasek to 843 i taki mam założony ale innego producenta. 850 napewno latwiej założyć.
-
E60/E61 Szalejące lusterka
Czy ktoś próbował reanimować w e60 mechanizm składania lusterka :?: mój nie składa lusterka ale słychać że inicjuje ale bez skutku. Czy wcześniej opisywana rurka fi12 zew. i fi8 wew. sprawdza się należycie :?:
-
[e60 530d 04r]wymiana paska klimatyzacji
Profi przyrząd nie każdy ma a szmata zawsze się znajdzie. :D
-
Lusterko zewnetrzne e60 2004r
Sa 4 kable do tafli foto chrom a 3 kable od instalacji w dzwiach do wtyczki głównej lusterka. Po rozebraniu lusterka z grubsza bo do mechanizmu się nie dobrałem bo jest lusterko zatulejowane inicjuje składanie ale tylko slychać probe i tyle z tego.
-
Lusterko zewnetrzne e60 2004r
Panowie rozkminka jest..... Mam lusterka skladane foto chrom led. Lewe sie sklada a prawe nie,pytanie brzmi jak rozpoznać czy prawe ma opcje składania,bo może ktoś wymienił na zwykłe?po ilości kabli?
-
[e60 530d 04r]wymiana paska klimatyzacji
Wczoraj udało mi się założyć pasek z poziomu kanału. Poluzowanie a nawet odkręcenie całkiem śrub za wiele nie daję, udało się naciągnąć pasek od dołu strona koła pasowego na "szmatę"-5 minut roboty, najlepiej we dwóch. Kupiłem nawet pasek conti 867 bo myślałem że jest dłuższy od 843 gatesa ale to samo.