Treść opublikowana przez NumB-3R
-
Ubezpieczenie ac+oc
Gdy ja wybierałem ubezpieczenia dla leasingu ceny były kosmiczne i bardzo rozbieżne. To co zaoferowało mi PZU Alianz wycenił dopiero na 7800 zł.
-
Ubezpieczenie ac+oc
A u mnie w leasingu wygrało PZU z cena 4500 zł.
-
F30 316d podniesienie mocy
Kobieta najważniejsza :D przy 340i lub d można się zastanowić ;) to juz nie ujma.
-
F30 316d podniesienie mocy
Właśnie, myśl mi się nasunęła. Nie widziałem takiego tematu: Kto z Was ma umieszczone oznaczenie modelu i wersji? Większość wywala bo wyglada to po prostu słabo. Lepiej mieć cichociemnego co zaskakuje :)
-
Rozrzad - naprawa
Dlatego wyżej napisałem awarie częste a jakoś żyją. Mój kuzyn teraz w A7 pozbył się w ASo 14 000 PLN za całą naprawę rozrządu. Najlepsze ze padła jakaś pierdoła za 250 zł i przez to trzeba było wymienić wszystko. A jego tato cieszy się dalej jazdą 640d :)
-
Rozrzad - naprawa
Jakbym nie wiedział jakie to forum :) to było przytoczenie ... kiedyś jeden użytkownik napisał ze niektórzy tak narzekają na swoje auta jakby kupili je za karę. Każda marka ma swoje zalety i wady. Auta będą się psuć, a wszystko zależy tez od tego jak naprawdę o nie dbamy (lub mamy pecha i trafimy na bubla) Wiadomo ze era pancernych aut minęła, a głownie do tego przyczyniła się ekologia a potem księgowość by zachować ceny niestety uszczuplając jakość. Historia "beczki" się kłania. Tez kolego mam nadzieję że Coś się zmieni o czym piszesz ale patrząc realnie wątpie. Z tego co czytałem zestaw do rozrządu jest juz lepszej jakości jak ten seryjny. Sam nawet dopłaciłbym producentowi Bmw lub innemu za coś co pozwoliłby zapomnieć o tym problemie. 7 sierpnia juz jestem umówiony u Adama na wymianę.
-
Rozrzad - naprawa
Niestety cała prawda....Bmw skończyło się na przełomie lat 90tych i 00 lat, teraz to BMW produkuje straszne badziewie ... A która firma nie produkuje? Chodzi o hajs. Audi boryka więcej problemów i jakoś żyją.
-
Wymiana tarcze/klocki tył/przód
Mam tarcze Zimmermana o których piszesz są dość dobre nie mam powodów do narzekań dopiero 5 tys km ale swoje robią. Klocki Zimmermana są dość trwałe, ale szybko się przegrzewają przy mocnym hamowaniu i po chwili już nie ma tej siły co powinna. Wg mnie to są klocki do bardzo spokojnej jazdy. Kiedyś ktoś doradził mi Textar gówno, a czesto się pisze ze są porównywalne jakościowo ... jasne. Ja mam Hawk Performance HPS 5.0 bardzo dobre klocki, warte swojej ceny. Świetne hamowanie, ciepłe lub zimne. Choć po ostrej jeździe czuć zapach okładzin i temperatura jest bardzo duża. Do spokojnej jazdy mogą wytrzymać spokojnie ponad 40 tys km. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo kupiłbym na Twoim miejscu Hawki co mam albo EBC Yellow Stuff. Klocki Zimmermana owszem ale ale tylko do spokojnej jazdy.
-
Rozrzad - naprawa
Ja rozrząd zdecydowałem ze zrobię u naszego forumowicza Gorika. Nie bede szukał, to sprawdzona i pewna osoba.
-
Swap hamulców 312mm bmw f30
Ja mam 320d i by poprawić siłę hamowania zamontowałem na całym aucie klocki hawki HPS 5.0 i na tarczach Zimmermana Sport Coatz. Jest różnica hamuje lepiej. Na zimę gdy dojdzie do lakierowania zacisków i wymianę płynu założę węże w metalowym oplocie. Dlatego zastanawiam się czy jest sens byś do 320 dawał takie hamulce. To wszystko z wymiana wyszło 2500. Nie wiem ile takie wężyki. A dobre zaciski i tarcze widziałem ceny po 6 tys za komplet a watpię by ktoś sprzedał sam przód.
-
Rozrzad - naprawa
Jestem bardzo ciekaw jak Twój samochód ? Już po wymianie ?
-
Rozrzad - naprawa
Ile wyszło ?
-
Car detailing - prośba o polecenia
Koledzy, Jaka folia bezbarwna do ochrony zderzaków jest najczęściej polecana z bezbarwnych ? 3M czy jest coś lepszego ?
-
Rozrzad - naprawa
Widzisz kolego u mnie pojawia się teraz ten sam problem. Bo juz niedługo pojawi się 200 k na liczniku i chciałbym tez zrobić dla spokoju rozrząd. Z tego co się orientowałem ceny wynoszą od 3500 zł w górę. Szkoda że tak mało mamy na forum specjalistów od mechaniki. Gorik79 jest świetny wymieniałem u niego olej w skrzyni i dyfrze. Ale do Warszawy mam ponad 250 km. Wtedy było przy okazji. Robiąc rozrząd tez wolałbym bliżej siebie. Podepnę się czy Na terenie Śląska jest jakiś pasjonata z doświadczeniem do Naszej ulubionej marki, który jest najbardziej polecany przez forumowiczów?
-
Alert zużycia klocków
Textar hamowanie było ok ale jednak tylne zeszły, jeden sie minimalnie zawiesił. Jeżdzę ostro i tez tsk hamuje ale nie sądziłem ze od lutego zetrą sie całe. Zimmermany na przodzie zdały swietnie egzamin bo 30 tys starcza.
-
Alert zużycia klocków
Montował kolega mechanik i przód wszystko dobrze śmiga. Z tylu mam czujnik ATE. Dziś podskoczę do innego faceta by to rozebrał i zrobił co piszesz. Bo klocki prawie nowe montowane w lutym. A pytanie czy warto przejść z serii Bmw na EBC ?
-
Alert zużycia klocków
Tą pierwszą opcję mogę spokojnie wykonać co do drugiej nie mam już takiej wiedzy w tym wypadku. A czy wiecie jak jest z tym stopniem zużycia ? Jaka jest minimalna grubość gdzie czujnik powinien wyć ?
-
Alert zużycia klocków
Witam kolegów. W styczniu tego roku wymieniłem tylne klocki hamulcowe, jak wiadomo z czujnikiem. Minęło niecałe 10 tys km a alarm kwiczy ze klocki się skończyły. Patrzę z tylu grubość okładziny ma z 8 mm może 7. Czy mogły się juz tak szybko skończyć ? Jaki jest próg graniczny ich zużycia czy może czujnik zwariował ?
-
Warszawa - grupowe kodowanie, PL menu, aktualizacje , chip
Nie planujecie może coś na terenie śląska lub Opolskiego ?
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
Tak zapytam z Ciekawości. Skoro miska jest odkręcona gdzie zostają pozostałe litry oleju ?
-
Montaż ringów
Wg mnie to jest pi3r....nie o szopenie. Co z tego ze 2011, To auto ma tak piękna linie, lampy ze jedyne co mozna tylko zmienić to grill na cały czarny, felgi albo jakis akcent.
-
Montaż ringów
To samo chciałem napisać, a już myślałem ze ten model długo zostanie nieskazitelny ...
-
głośne trzaski z przodu F30
Watpię ze to kamyki z opon w szybę uderzają ... nie ma takiej technicznej możliwości. Gdyby za kimś jechała to co innego.
-
Różnice między F30 a F10?
Wg mnie minimum 2.0 by autem sie dobrze jeździło. Co do chipa zależy do czego chcesz go robić, jezeli podczas jazdy szybko przyspieszać i wyprzedzać auta, mieć jeszcze płynniejszy start Oki, ale jeżeli chcesz palić gumę, ostro startować i rzucać autem na boki dałbym sobie wtedy spokój.
-
Kilka spostrzeżeń po ok 7 tygodniach użytkowania
As. 2 Hmm nie wiem czemu ale u mnie jak Kliknę na lupę podczas słuchania utworów zawsze wrzuca pierwszy główny katalog. Po wyłączeniu i włączeniu auta zawsze gra ostatnio zostawiony utwór. Pierwsza pozycja nad lupą pokazuje bezpośrednio utwory w tym samym katalogu. Dzięki temu ze mam head up mogę przewijać utwory na kierownicy. Podczas jazdy mega bezpieczniej jest.