Treść opublikowana przez energy_bmw
-
czy do lamp bez soczewek można włożyć zestaw xenonów
Ja posiadam taki zestaw i spisuje sie bez zarzutow. Bez porownania ze zwyklymi zarowkami.
-
Korek do odpowietrzania chlodnicy- problem
W serwisie koreczek 9zl kosztuje
-
Problem z zegarami
Moze ktos ma namiary na jakiegos speca co zna sie na tym? Moze byc z Wawy i okolic.
-
Problem z zegarami
Witam. Dzisiaj wchodze do samochodu a tu na desce wskazowka od obrotomierza delikatnie drzy i slychac jakis warkot. Wlaczylem stacyjke ale nic nie pomoglo, wiec odlaczylem akumulator na chwile i ucichlo ale zadna wskazowka nie dziala ( temp, predkosciomierz, obrotomierz, paliwo i ekonomizer) kontrolki wszystkie dzialaja i komp wszystko wyswietla. Robilem test zegarow i wszystkie kontrolki swieca a wskazowki bez reakcji. Odpinalem kostki sprawdzalem styki, bezpieczniki i jest OK. Czy ktos mial juz cos takiego i wie jak sobie z tym poradzic?
-
szybki prawy kierunek
Sprawdz sobie styki wtyczek przy lampach, a szczegolnie w tylnej. Moze byc masa slaba i dlatego tak sie dzieje.
-
Skrzynia i olej...
Nie musisz spuszczac oleju zeby sprawdzic. Wystarczy ze odkrecisz korek do wlewania oleju ( z boku skrzyni ) i palcem sprawdzisz jaki jest kolor, potem zakrecasz i jedziesz po olej. Jesli masz MTF to radze kupic w ASO bo tylko tam jest dostepny, koszt 90zl litr i wez sobie banke pusta zeby Ci odlali.
-
Skrzynia i olej...
Z Twojego nr vin wynika ze to E36 a nie E39 tu masz link http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CJ51&mospid=47453&btnr=23_0116&hg=23&fg=05 albo jest MTF albo ATF, musisz spuscic stary i zobaczyc po kolorze ktory masz. MTF-zolty, ATF- czerwony
-
regeneracja sprężarki klimy małopolskie lub niekoniecznie ?
Tu jest firma http://www.airstal.com/Polish/index.htm co prawda nie z malopolskiego, ale naprawde POLECAM. Regeneracja kosztuje 610zl. Mozesz im wyslac, a oni Ci odesla sprezarke jak nowa, zalana olejem i z gwarancja na 2 lata.
-
Elektryczne szyby;kłopot z prowadnicą
Powinna byc uszczelka. Poszukaj gdzies w drzwiach bo lubia wypadac.
-
Jak sprawdzić kable wysokiego napięcia?
Omomierzem, najkrotszy jak ma ok 6kOhm to jest OK. A im dluzszy powinien miec wiecej.
-
Wahacze przod firmy Meyle, czy polecacie?
Jak chcesz to zobacz sobie tutaj http://www.allegro.pl/item195979360_wahacz_wahacze_bmw_3_e46_przod_nowy_oryginial.html , ja ostatnio kupilem wachacze oraz tuleje. Wymienilem juz i jest wszystko git.
-
Biegi trzeba wrzucać na sile.
A jaki olej lales? ja zmienilem kiedys i tez mialem problem z biegami. Byl za gesty olej (syntetyk) oryginalnie powinien byc u mnie MTF-LT-2 , zakupilem taki w ASO i juz jest OK.
-
Wyciek z krucca...
No wlasnie o to chodzi ze u mnie jest inaczej niz w E36. Kiedys mialem ten sam problem w E36 i tam jest opaska skrecana na wezu a u mnie nie ma. Jest wciskana plastikowa koncowka na wezu i blokowana zawleczka.
-
Wyciek z krucca...
Witam wszystkich. Ostatnio zauwazylem ze cieknie mi plyn w miejscu zaznaczonym na zdjeciu http://img246.imageshack.us/img246/7049/20uy6.png Na wezu jest plastikowa koncowka wciskana na kruciec. Domyslam sie ze tam jest oring ktory odpowiada za wyciek. Wymienial to ktos moze i wie jaki ten oring tam jest? Dokladne wymiary? Poniewaz na rozebranie tego mam tylko niedziele, a chcialbym wczesniej kupic. Silnik to M43.
-
filtr kabinowy
Psiadam dwa takie filterki, lewy i prawy. Oczywiscie uzywane, ale jak koledzy pisza mozna wyczyscic. Jesli ktos jest zainteresowany to czekam na propozycje. [email protected] http://img405.imageshack.us/img405/5521/dsc00402wx4.jpg
-
Cisnienie w ukladzie chlodzenia, ubytek plynu
Sprawdz sobie oringi na gornym wezu ktory odchodzi od chlodnicy, tam jest takie kolanko z odpowietrznikiem. Sa tam dwa oringi, wiekszy i mniejszy. U mnie tam wlasnie wyciekal plyn i to tak ze nawet nie bylo wiadac. Wymienilem je i spokuj mam, a kosztowalo to niecale 1zl.
-
trzepanie kierownicą
Sprawdz zaciski chamulcowe czy tloczki lekko sie wysuwaja i wracaja. Juz w dwa razy spotkalem sie ze za trzeapanie kierownica odpowiedzialne byly zaciski.
-
CENTRALNY ZAMEK :-(
Tez mialek kiedys tak ze centralny zamykal sie z pilota ale sie nie chcial otworzyc. Zmienilem baterie w pilocie i jest OK.
-
Jak ustawic zegar w BMW 320?
Prawy przycisk na desce przekrecasz w prawo lub lewo i ustawiasz.
-
problem z alarmem silicon
Musisz podlaczyc pod krancowke w drzwiach ale pod odpowiedni kabelek bo tam pewnie jest wiecej niz jeden. Trzeba probowac pod ktorym bedzie ok.
-
problem z alarmem silicon
Witam. Masz zle podlaczone wyjscie z alarmu pod drzwi. Zauwaz ze mozesz zalaczyc alarm dopiero wtedy gdy podswietlenie wnetrza samochodu zgasnie. Trzeba gdzie indziej podpiac kabelek.