Treść opublikowana przez autopark
-
AC Schnitzer 2.0d 190KM (b47)
znajomy mial DTE systems w BMW M6 - twierdzi ze rozjebal mu silnik. oczywiscie nie namawiam, nie oceniam bo nie mialem przekazuje informacje ja mialem box race chip i vtech takze nie polecam - sypalo bledami po jakies 30 tys kilometrów plus rozwalilo troche czesci w silniku - dobrzedz e byla gwarancja
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
1. Tragiczna kierownica 2. Tragiczne fotele (zero komfortu) 3. Nie wierzę w przebieg. Poproś janusza o vin i sprawdz w bazie BMW Polska (nie w ASO tylko BMW Polska oraz Aftersales - bedzie widac przebeig z niemiec jesli robione cos tam bylo)
-
chip czy moduł (box)? 320xi 184KM automat 2016
nie nie jest box niszczy silnik - wiem z doswiadczenia mozesz zrobic mape w unitronic, tc performance, gc-s, łądyga która nie jest wykrywalna przez serwis - i takowy zabeig nie niszczy silnika
-
chip czy moduł (box)? 320xi 184KM automat 2016
jedz do unitronica podobno juz benzyny tak jak od pol roku diesla da sie zchipować tak zeby aso nie bylo w stanie wykryc i nie trzeba wracac do fabryki przed przegladem
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
jak chcesz niebita to z poczatku produkcji w navi biznes cos znajdziesz. ja np 2014 rok, full opcje 118d sprzedaje za 95
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
ktos tu pisal ze u kogos robil za 1300 z robocizna na allegreo kupiusz oryginalny olej ZF i oryginalna miske za ok 1000zl
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
zawsze sie wymeinia olej z miska bo miska jest jednorazowa i ma wbudowany filtr wyciek rpzy takim przebiegu to nic normalnego
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
ale zakladam ze musiales rzezbic w fabrycznej instalacji audio aby go dopiac?
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
to nie wiem skad te magiczne inforacje o ogrmnych ksoztach tej wymiany skoro tu Ci wychodzi 2500 z robocizna
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
nie znam bo ja szukalem zestawu dzieki ktoremu nie bede musial rzezbic w instalacji. mosconi ma zlacze quadlock dzieki czemu do nawigacji w BMW podpina sie wtyczka-wtyczka nie trzeba nic ciac itd.
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
najgorsze z mozliwych z tego wzgledu że z tego co czytałem nie pamietam dokladnie jest jakiś problem z podpieciem wzmacniacza gdyż nie zasila on wszystkich glosnikó po wymianie (chyba chodzi o tyle) i podobno w zwiazku z tym jest jakaś tragedia jeśli chodzi o pracę BONGów / dzwieku PDC - jest to temat znany na amerykanbskich forach. Wg mnie najprostszy to wlasnie gladen ze wzmacniaczem mosconi i quadlockiem - wszystko jest plug and play, w f20 montowalem to sam - zajelo mi to kilka godzin ale banalnie proste. ew. mozna zalozyc zestaw gladen one 201 bmw bez wzmacniacza i bez wymiany glosników pod fotelami - wtedy mamy mega czysty dzwiek ale niekoniecznie bardzo glosny -
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
ja mam to. Wg mnie i wg znajomego który ma podobny zestaw w e90 - gra to lepiej niz Harman Kardon fabryczny http://allegro.pl/gladen-one-201-bmw-glosniki-do-bmw-instrukcja-i6768133986.html http://allegro.pl/mosconi-gladen-one-120-4-z-procesorem-dsp-warszawa-i6755963373.html mozna spokojnie kupowac na uzywce
-
AC Schnitzer 2.0d 190KM (b47)
z boxami są zawsze problemy jedz do UNITRONIC w Warszawie, czy G-CS w Krakowie, zrób sobie normlaną mapę która Ci nie rozj e bie silnika jak box (wiem z autopsji) - dodatkowo te dwie firmy na sto procent (wuem z autopsji) potrafią juz wgrywać mapy które są niewykrywalne w ASO. pzdr a do wszystkich którym box dziala - na poczatku dziala, potem jest gorzej. Jesli chociaz jedna osoba dzieki ponizszej liście nie kupi boxa to bede zadowolony: - DPF - turbosprezarka - czujniki cisnienia paliwa - pompa wysokiego cisnienia - wtryskiwaczae jest to lista cześci wymienonych w 520d mojej żony - wszystkie czesci w mojej ocenie i ocenie firmy w któej pozniej robilem mape byla wynikiem boxa.
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
w sensie ze w F30 Ci padl lancuch rozrzadu? Jaki przebieg.
-
F20 116i komunikat "Napęd. Niepełna moc silnika. Jedź wolno.
nie prawda, w ISTA się zapisuje wszystko i nawet jak ten sam blad sie nie wiem w ciagu tygodnia powtorzy 100 razy to w ista jest jako jeden blad ale po kliknieciu widac dokladnie kiedy wystapil i jest lista 100 pozycji z predkoscia, temperatura otoczenia obrtoami itd. natomiast zadnego praktycznie bledu w bmw nie zczytasz urzadzeniem ELM
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
jesteście w stanie w m6 gran coupe zrobić program, który bedzie się aktywował jak przestawi się charakterystykę na sport a na comforcie aby była seria?
-
Bmw f20 114i - błąd świateł ... Pomoc
nie ma czegoś takiego jak F20 2012, model 2013 - chyba ze uwierzyles w bajke pana z komisu. 2012 to 2012 i juz. Być może auto masz po powodzi albo jakims dzwonie (raczej na pewno) i jest problem z wiązkami Polecam wizytę w ASO lub u ogarniętego elektronika co robi bmw.
-
Jaki wosk do czarnej F30
myjka z lidla (i ogolnie narzedzia) są naprawdę spoko i masz 3 lata gwarancji takze osobiscie polecam - no chyba ze akrcher z lini profesjonalnej czyli te powyzej 2000 i w kolorze szarym
-
Jaki wosk do czarnej F30
ja kupilem myjke w Lidlu, działa juz dwa lata. Mialem wczesniej black decker to sie zepsul po 3 latach. Dokupilem do niej pianownice na allegro i jest rewelacja (wczesniej uzywalem pianownicy recznej firmy EPOCA, to nie ma porownania).
-
Jaki wosk do czarnej F30
zalezy jaki masz budzet :D 1. szampon o neutralnym PH 2. glinka 3. Poorboys Black Hole 4. SOFT 99 water block wax gloss type dark and mettallic 5. Meguiars do opon, ale TENZI Wet Gum tez jest ok. TO bym okreslil jako nizbedne minumi
-
Jaki wosk do czarnej F30
ewentualnie bym nalozyl najpierw powloke odpychajaca wode z soft99 a po 2h fusso
-
Przedłużanie BRI i BSI Plus
mnie krzyczy średnio co 20-21 tysiecy - przebieg 90% miasto w 118d w M135i średnio co 25tys - przebieg 30% miasto. wymieniam średnio co 8-9 tys olej w obu autach (ok 350 netto za olej filtr i wymiane w ASO lub moj olej, moj filtr plus wymiana w ASO 100zł) Biorac pod uwage ze w service inclusive masz tylko wymiane wg wskazan kompa a to wg mnie jest niezdrowe dla silnika 5000 za dodatkowe 5 lat to duzo - no chyba ze robisz 40kkm rocznie
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
zakup tego auta to chyba tylko po to zeby bylo widac ze mam BMW. poza tym cena 63tys. to jakas masakra 2013 rok duzy przbieg. Porownujac z moim 118d które wystawilem do sprzedazy za 99k z 2014 z gwarancją do 2018, które ma wszystko i w automacie jest - to moej jest za darmo porownujac z tamtym :D
-
Olej BMW F20
jako fan olejów millers czy liqui moly ze względu na sprzedaż pojazdu zdecydowałem się kupić olej tanszy ale spełniający normę BMW LL04 i biorąc pod uwagę że Shell robi dla BMW kupilem SHELL HELIX 5w30 ECT w cenie 150zł za 6 litrów czyli 100zł taniej niz Millers. Po wymianie zrobione 2000km - nie widzę różnicy w pracy silnika i powoli się zaczynam przekonywać że inwestycja w drogie oleje przy częstej zmianie tak jak u mnie czyli co 8-10tys km nie ma sensu. Firmowy (byle nie castrol) spelniajacy norme i juz
-
Przeciągnięta wymiana oleju. Problem?
zalezy jak jezdzisz. jak 80% lub więcej miasto to interwały wymiany oleju wg kompa będą wychodzić co około 20 tys km więc w takiej sytuacji polecam wymieniać co 10.