Skocz do zawartości

ajlb

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ajlb

  1. ajlb odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    dzieki :)
  2. nie mam, czyli brakuje pewnie jakiegos modulu :)
  3. dzieki za odpowiedz
  4. Witam, czy ktos z was posiada wybieranie glosowe ? Bo u mnie to chyba nie dziala, chyba ze nie umiem wlaczyc, ale wg instrukcji trzeba trzymac taki klawisz z ikonka czlowieka wydobywajacego dzwiek az do uslyszenia beep. Umnie zaczyna wybierac ostatni numer...Nie slsyze zadnego beep :/ "Depressing the button on the steering wheel until an audible “beep” is heard through the vehicle speakers, at this point a call can be placed by using the following voice commands: Dial number” or “Dial phone” ANY IDEA ?
  5. ajlb opublikował(a) temat w E39
    Witam, Jesli ktos posiada instrukcje do BMW e39 po liftingu to prosze dac linka albo odezwac sie na priva. INSTRUKCJA e39 z RAPIDA DUNAJ mnie nie interesuje gdyz jest przeznaczona dla e39 do 10.2000 DZIEKI!
  6. ajlb odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Witam, Polecam pana Jarka z Zakopianki, na Szczecinskiej raczej nie poelcam warsztatu chca za wszelka cene cos wymienic, testowac - ogolnie duzo wychodzi naprawa, bo zawsze cos dorzuca co wcale niekoniecznie powoduje awarie :-) Moglby ktos polecic warsztat, gdzie wymienia mi filtr powietrza/olej w miare szybko i sprawnie oraz gdzie kupujecie filtry powietrza w Krakowie firm takich jak np Mann lub knecht. Nie moge ich zdobyc sa tylko jakies zamienniki typu NO NAME od 16zl do 70zl :/ Moje BMW 530d e39
  7. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w E39
    dzieki, bede szukal takich firm jak podaliscie
  8. ajlb opublikował(a) temat w E39
    Witam, samochod to 530d 02r przeczytalem sporo watkow na forum i jest tego sporo ;] Jednak chcialem zapytac czym sie sugerowac jaki olej sie ma wlac, jesli nie wie sie co poprzedni wlasciciel wlewal? Niektorzy z was pisza ze wlewaja np: - castrol edge sport 0W-40 (jednak podobno z tego co wycztalem nie jest polecany na Polskie warunki :) - castrol edge 5w30 Co sadzicie o tym , gdzy wiele osob wlewalo to albo z firmy Mobile? Jesli chodzi o filtr powietrza do 530d, to jaki macie? Zamiennik, orginal ? Bo w necei i w sklepach jak narazie to maja zamienniki i ceny wachaja sie od 16zl do 70zl . PROSZE O POMOC!
  9. Witam, czytajac sporo watkow na forum, zebralem informacje i chce je potwierdzic, mianowicie znalazlem nastepujace mapy pasujace do e39(mk4): - TeleataslPolska 2008 (jest POLSKA) - Mapa firmy Navteq VDO Dayton 2008 (jest POLSKA) - BMW Road Map Europe high (nie ma polski) Mam pytanko: 1) Czym rozni sie mapa pierwsza od drugiej? 2) Niektorzy pisali ze mozna jakas updetowac taka mape dodajac np fotoradary itp. Jakiego softu trzeba uzyc aby dodac jakies szczegoly? 3) Czy sa jakies inne mapy zeby byla widoczna Polska?
  10. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w E39
    ok, dowiedzialem sie ze mozna kupic pod dany model telefonu taka podstawke telefoniczna dedykowanana np pod k750i i wtedy dziala ten telefon 100% Podstawke wklada sie w podlokietnik.
  11. ajlb odpowiedział(a) na sergiuszkrakow temat w E39
    Witam, przeczytalem wszytskie tematy z haslem WEBASTO, zebralem kilka informacji: Sa 2 rodzaje webasta: - ogrzewanie silnika - ogrzewanie silnika + kabina Ogrzewanie SILNIKA: 1) Niektorzy napisali, ze im sie zalancza po otwarciu samochodu jak temp jest ponizej 7st, niektorzy pisali, ze dopiero jak odpala silnik i wylancza sie az temp osiagnie prace robocza silnika. To kiedy sie w koncu wlancza po otwarciu samochodu przy temp <7 czy po odpaleniu silnika <7??? Ogrzewanie SILNIKA + KABINA: 1) Gdy nastawi sie timer np 7:30, to wylaczy sie o 8:00 (po 30 min) ? 3) Jaka temperatura jest jak sie wlaczy recznie webasto badz nastawi czas? Wiele osob pisalo ze sie nie wlacza klimatronic i wiatraki grzeja takim cieplem ile fabryka dala z webasto? 4) Czy jak sie wlancza z kabiny webasto to wlancza sie ogrzewanie kabiny i rownoczesnie silnika? PRZEWIETRZANIE: 5) Do czego to w ogole jest? Mam wersje WEBASTO ogrzewanie TYLKO silnika i zauwazylem jak wlanczam ta opcje, to wlancza sie klimatronic ale wieje powietrzem z zewnatrz tj temp jest z silnika. Jak jest zimny to leci zimne powietrze, natomiast jak po jezdzie to wlatuje cieple, czy klimatronikiem mozna regulowac temperature? Czym ta opcja rozni sie od przycisku rest ? Bo rest to rozumiem bierze cieplo z silnika jak jest wyloczony silnik, a przewietrzanie? Czy to jest to samo ? 6) Ma ktos instrukcje dla BMW po liftingu? (POLSKA lub Angielska) Ta z rapida dunaja jest do 10.2000r 8) Gdzie mozna przeprogramowac WEBASTO: - Gliwice (hvac) - Warszawa (ojcowska) - Wojkowice (śląskie) - Kraków (szczecinska) podajdzie inne miasta i adres Pozdro ALL
  12. ajlb opublikował(a) temat w E39
    Witam, przegladnolem forum i znalazlem kilka ciekawych informacji, ktore zebralem w calosc, moze kogos zainteresuja: e39: Telefon Siemens BIT II Nokia 6210i Nokia 6310 Nokia 6230i Motorola V50 Siemens S65 BLUETOOTH BMNW e60: Witam Mam przetestowane kilka telefonów 1 Działające w 100% wraz z transferem książki telefonicznej: - Nokia 6230i - Nokia 6280 - Nokia 6500 classic - Siemens S55 - Iphone 2. Działające w ograniczonym stopniu (bez transferu kontaktów) - Nokia N95 - Nokia E60 3. Nie działające w ogóle, albo działające sporadycznie - Nokia N73 - Nokia E50 strona w kompatybilnymi telefonami http://www.bmw.co.uk/bmwuk/bluetooth/?siteID=1312#tabletop Z mojego podlokietnika wynika ze mam Siemens S65, gdyz ma taka dziwna sprezynke w podstawce na telefon i jak patrze na Siemens S65 (http://allegro.pl/item321802632_wypasiony_s65_mp3_termometr_tuning_vista_2008.html) to ma wlasnie taka dziure na ta sprezynke/antene czy cokolwiek to jest... Chcialem zapytac, czy jest mozliwosc duplikacji karty ORANGE, aby miec w dwoch telefonach ?
  13. e39, mialem tablice na nitach, na ktorych byly zalozone kapturki. trzeba bylo je zniszczyc wiertarka i zalozyc nowe nity, 4h z zycia :) Ale sie udalo...
  14. Jak w temacie, jak zdemontowac francuska tablice, ktora jest na jakis zaczerpach/gwintach rozmieszczonych symetrycznie na tablicy. Jak sie dobrac do nich, albo jak ZALOZYC RAMKI ? Na pewno ktos z was zakladal/przykrecal RAMKI NA TABLICE w modelu SERI 5, zarowno z tylu jak i z przodu, bo jestem bez koncepcji :( ? Any idea, plz hlp
  15. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w Nawigacja samochodowa
    thx macznik
  16. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w Nawigacja samochodowa
    hahaha, smieszne macznik co do tego ze bylo wiele razy, to widzialem, jak WIELE RAZY W WIELU TOPIKACH PISALES TYLKO ZE BYLO WIELE RAZY buahuuahua a nic nie napisales i przegladajac ostatnie 20 stron z tego dzialu nie znalazlem UPGRADE na navi mk4 krok po kroku tak jak jest napisane na tej rosyjskiej stronie! Ale z tym spx, rosyjski nie jest mi obcy. Co do WEBASTO to znowu jestes w bledzie, gdyz tym razem przegladalem forum dosc szczegolowo, siedze na nim caly czas od 4 dni, tu masz linka, DRUGI POST Z DOLU CZYTAJ http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67650&postdays=0&postorder=asc&highlight=upgrade+softu&start=15&sid=d3299915995ce50735f0d38b9e392cea ...skoro komus sie udalo tzn ze sie da, tylko trzeba sie pod kompa podpiac. Odpowiadajc na Twoje stwierdzenie: "Nie masz więc i nie będziesz miał opcji "dogrzewania" bo nie masz Webasta (wystarczy zerknąć pod maskę)" TAK, wystarczy zerknac i mam WEBASTO, tylko polega ono na dogrzewaniu silnika, a nie kabiny... zreszta chyba kazdy 3,0d takie posiada z dogrzewaniem silnika... Anyway dzieki ze sie wypowiedziales w tym topiku.
  17. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w Nawigacja samochodowa
    %5B640%3A422%5Dhttp%3A//ajlb2003.fm.interia.pl/version.JPG 1) To mi sie wyswietla w navi, taki dziwny nr wersji. 2) Jak zainstaluje Soft v30, to bede mial 3D perspective map oraz np w webasto bedzie opcja "przewietrzanie/dogrzewanie" bo w chwili obecnej mam tylko to "przewietrzanie" ktore nie wiem do czego sluzy ^^ Moje Menu Navi wyglada tak jak tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67650&highlight=upgrade+softu wersje v30 po rosyjsku upgrade do NAVI oraz instrukcja: http://gren.ru/navi%20OS%20software.html http://gren.ru/navi%20flash%20v26.html Instalowal ktos jakies sa zmiany, ma ktos po angielsku? Jakie sa roznice w wersji 30 od tej co mam, zakladam ze mam m4 gdzy mam DVD, samochod jest z kocowki 2002 3) Ile kosztuje modul TV i czy wystarczy plug and play czy trzeba sie nameczyc ;]?
  18. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w Nawigacja samochodowa
    srx juz odpowiedzialem :) Dzieki
  19. ajlb odpowiedział(a) na ajlb temat w Nawigacja samochodowa
    dzieki za odpowiedz Sebast, jutro wieczorkiem zrobie fotke co do wersji NAVI. Co trzeba zrobic zeby miec TV w samochodzie na tej nawigacji, czy jest to mozliwe ?
  20. ajlb opublikował(a) temat w Nawigacja samochodowa
    Witam, na poczatku chcialem zaznaczyc ze przeczytalem FAQ odnosnie NAVI oraz przejrzalem 15 stron w tym dziale i przegladam dalej, jednak nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam Navi, chcialem sprawdzic wersje wg FAQ, jednak w ustawieniach w prawym gornym rogu zamiast numerow np 1-1/72 pokazuje mi sie jakie litery alfabetu mieszane z cyfarami, pozniej po spacji jest godzina 17:28 i data chyba 7.10.2002 - domyslam sie ze to jest wersja softu i data produkcji/wgrania softu itp. MAM PROBLEM, gdyz nie wiem co to za wersja NAVI...w glownym MENU nie widac opcji TV, czy mozna poprzez update softu w jakis sposob odblokowac mozliwosc odbioru TV? Na forum sa topiki ale o odblokowaniu TV podczas jazdy a ja w ogole nie mam w NAVI opcji TV :( Any idea ? Samochod jest z 2002r Plz HELP czytajac to FAQ http://www.x5world.com/articles/all-bmw/navigation/9458-bmw-navigation-system-faq.html zorientowalem sie ze moj czytnik ma napis DVD czyli to ostatnia wersja MKIV, jednak dlaczego nie widze opcji TV ;/? Czyzbym nie mial jakiegos modulu TUNERA ?
  21. hmm u mnie na nogi jak otworze suwakiem to mam tylko cieple tak samo mam na szybe, jak przesune suwak na open to tylko cieple...
  22. "ciepłe powietrze w sensie takie jak otoczenia czy ciepłe jak podgrzane przez nagrzewnice ? jesli to drugie to moze ci sie zaworki zawieszają jak u mnie " podlacze sie pod temat, ja nie mam klimy, ale nawiew na nogi oraz na szybe mam tylko cieply, a powinine byc tez zimny, ma ktos jakis pomysl? Dodam ze nie mam filtru pylkowego, bo krzewa i drzewa mi wpadaja do kabiny :) ?
  23. dzieki, przejade sie w to miejsce. Btw. jakiego chipa wlozyles do BMW ?
  24. przepraszam ze w tym dziale ale najwiecej osob wlasnie tutaj zaglada a zalezy mi na czasie, dziekuje. jak w temacie, moze ktos podac szrot z czesciami do BMW ?
  25. jak w temacie, moze ktos podac szrot z czesciami do BMW ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.