Treść opublikowana przez slysz
-
Buczenie nawiewu
Witam Pojawił się u mnie podobny problem: - włączam zapłon buczy, - zapłon włączony a nawiew wyłączony nie buczy, - uruchomiony silnik chyba nie buczy, nie słychać nic, ale może silnik zagłuszyć ktoś coś ?
-
[e90] Jaki olej?
Tu bym się tak całkiem nie zgodził bo w swoim E90 lałem Castrola, Motula i Valvo wszystkie 5W30 LL04 i tylko na Valvo mam praktycznie znikome ubytki oleju. Oczywiście może właściwości smarujace mają takie same ale według mnie lepiej jak gdy mam wybór to wybrać tak, że tego oleju ubedzie mniej niż więcej.
-
Jaki silnik do e90?
Pytanko. Ile około trzeba dac za zadbana E90 benzyna do 2.0 z wyposażenia to automatyczna klima, podgrzewane siedzenia, wielofunkcyjna kierownica, bo na alledrogo wiadomo jak z cenami i jaki silnik godny polecenia, w planach bez gazu. Mając 30K jestem w stanie kupić coś konkretnego ?
-
Liqui moly diesel spülung
Dzięki za obszerny opis, ale ani podnośnika, ani kanału, spróbuje wlać do baku z małą ilością paliwa, mam nadzieję, że będzie git.
-
Liqui moly diesel spülung
Mam taką samą sytuację, zrobię tak jak Ty :cool2:
-
Niewielkie ubytki płynu chłodniczego
Dzięki za pomoc :cool2:
-
Niewielkie ubytki płynu chłodniczego
Dzięki, a czym uzupełniać ? Bo do tej pory byłem przekonany, że wodą, a teraz :roll:
-
Niewielkie ubytki płynu chłodniczego
Temp. zamarzania nie znam, rok temu wymieniali mi płyn wraz z termostatami ale jaki wlali nie wiem, a co do drugiego to czytałem, że przy takich ubytkach dolewa się wody ponieważ ona wyparowuje a glikol z płynu zostaje. Dolewając płynu zwiekszylbym ilość glikolu i mogło by to być szkodliwe dla układu chłodzenia. Od razu mówię, że żaden ze mnie mechanik. Czy takie ubytki o których wspomniałem sa w normie ?
-
Niewielkie ubytki płynu chłodniczego
Witam Czy to normalne jeśli muszę co jakieś 4tyś km dolać około 50ml płynu chłodniczego ? Dodam, że jeżdżę 90% po autostradzie 160-180km/h, pozostałe 10% to dojazd do autostrady. Dolewam wody destylowanej, z tego co czytałem tak się powinno robić. BMW E90 320D 163KM 2005. Czy temp 86-88 stopni przy tej prędkości jest ok ? Pzdr
-
Jaki silnik do e90?
Ja będę sprzedawał w okolicach Bożego Narodzenia, przebieg 240tyś. mogę podać vin jeśli zainteresowany
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jeśli do końca marca to ja jestem bardzo chętny.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Niestety musisz trafić na pasjonata. Cena jest wysoka ale zakładam, że auto warte swojej ceny. Niestety większość kupujących woli być oszukiwana i liczy się dla nich jedynie to ile muszą zapłacić. Ja bym je chętnie zobaczył, wisi na jakiejś stronie typu allegro?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kurde za moje cabrio po lifcie 325i w Mpakiecie z przebiegiem 135tys i dwoma kompletami kół nikt nie chce dać 32tys :( - chyba jednak trzeba poczekać do wiosny :mrgreen: gdzie można je zobaczyć ?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Będę kupował raczej w Niemczech bo tutaj mieszkam, ale na polskie strony też zajrzę, na pewno czasami sprzedaje samochód ktoś kto miał go kilka lat i o niego dbał. Wiem to po sobie bo się przymierzam do sprzedaży E90 i sam wiem ile w nią kasy zainwestowalem. A wracając do tematu myślę że do 7,5 tyś euro będę szukał, coś zawsze da się jeszcze cenę zbić i jak przeglądam strony coś by się znalazło, np. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=233859830. jest tu się do czego przyczepić ?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Dzięki za szybką odpowiedź ! To cena za sam samochód ? na pierwszy serwis pieniądze na osobnej kupce
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Witam Ile powinienem szykować na poliftowe cabrio, benzyna min. 150KM, zewnetrzny mpakiet, wyposażenie raczej bardziej bogate. Oglądam na alledrogo itp. ale tam wiadomo igła za 20tys. Powiedzmy, że mam 25tyś. mogę się za czymś rozglądać czy jeszcze składać? Pzdr
-
Jaki silnik do e90?
To poczekaj do grudnia bo swoją 320D 163KM będę sprzedawał, wyposażenie chyba najbogatsze co może być i bardzo dużo rzeczy porobione: sprzęgło z dwumasa, termostaty, pompa wody, zawieszenie przód, teraz robią się świece wraz ze sterownikiem, dwa komplety kół. Jednak diesel już nie będzie potrzebny ze względu na ograniczenie kilometrów jakie będę robił.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam Nadszedł czas na wymianę oleju, proszę o pomoc w. wyborze: Model: E90 Silnik: 320d 163KM Przebieg: 215000 (mam nadzieję że prawdziwy) Styl jazdy: szybko 160-180km/h ale spokojnie bez jakiś zrywow Użytkowanie: autostrada 80% Zużycie bieżące na l/15000km: 1l Instalacja LPG: nie DPF: tak Dotychczas: Motul 8100 X-clean+ 5W30 zmieniam olej co 15k km i dolewam w tym czasie jakąś litre, co byście zaradzili aby to zmniejszyć ? 80% mojej jazdy to trasy ponad 100km, jeżdżę dość szybko, mieszkam w Niemczech, brak ograniczeń kusi :)
-
Po ponownym naładowaniu akumulatora nie chce odpalić
Dzięki chłopaki !! W piątek kolega wpada z kompem, myślę, że ruszy :D
-
Po ponownym naładowaniu akumulatora nie chce odpalić
Akumulator naładowany, dwoma kluczykami próbuję uruchomić, kręci jak szalony i nic :/ jakieś sugestie?
-
Po ponownym naładowaniu akumulatora nie chce odpalić
Dzięki chłopaki za pomoc. Obecny aku jest w tak tragicznym stanie, że ładowanie już nic praktycznie nie daję, też od nowości 2005. Chociaż w lecie problemów nie sprawiał. :D Jutro święto i nowy będzie dopiero w czwartek więc teraz po trochę podładowuję, żeby tylko prąd był w aucie. Zobaczymy co będzie po założeniu nowego. Mam nadzieję, że odpali i tylko nowy trzeba będzie zaaadoptować. Nic tam się nie stanie jeśli na nowym przejadę te 30km bez wgrania go do kompa?
-
Po ponownym naładowaniu akumulatora nie chce odpalić
Witam Mam pewien problem i zwracam się do Was z pomocą. Przez jakieś 4-5dni samochód stał nieużywany gdyż byłem na wyjeździe i międzyczasie przyszły duże mrozy. Po powrocie od razu do auta i tak jak się spodziewałem akumulator padnięty, nawet centralny zamek nie działa. Spoko, podładowałem przez klemy z przodu i w końcu odpalił. Zrobiłem kilkadziesiąt km żeby się naładował. Oczywiście wiedziałem, że aku nadaje się już do wymiany jednak nie dałem rady kupić gdyż byłą to niedziela wieczór. W poniedziałek wsiadam do samochodu w celu udania się po nowy aku i znowu nawet centralny nie działa. No to dalej ładuję i tu problem. Naładowany jest na pewno full bo kręci jak szalony a nie chce odpalić. O co chodzi? Pierwsza myśl paliwo zamarzło to auto do garażu i narazie czekam na nowy akumulator do czwartku. Rozumiem, że trzeba go jakoś komputerowo zaadoptować? Jeśli nie paliwo to jaka może być przyczyna? Filtr paliwa wymieniany 2 miesiące temu. BMW E90 320D 163KM 2005r. A i jeszcze wczoraj gdy auto stało w garażu wydobywał się spod maski dziwny dźwięk jakby jakiś wiatrak chodził WTF ? Jest możliwe, że rozkodował się immobilizer ?
-
Spadek mocy powyżej 140 km/h
Dzięki wielkie strusik2911. Auto wczoraj poszło na oleje, filtry i do sprawdzenia. Na razie powiedziałem o tym co radził Arturl1, ale jutro też przekażę informacje od Ciebie. Jak rozwiążę problem dam znać ;)
-
Spadek mocy powyżej 140 km/h
W poniedziałek olej i filtry i sprawdzenie tlumika, pózniej to co radzisz.
-
Spadek mocy powyżej 140 km/h
Dzieki! A czy przyczyna moze byc tez dziurawy tlumik? To by wyjaśniało spadek mocy i większa glosnosc.