Treść opublikowana przez NavI89
-
Srebrny Compact M43B16
jeżeli chcesz mogę Ci podesłać foty jak u siebie zrobiłem - nie potrzebował byś żadnego schematu :) Wszystko działa jak powinno. Radio pod kluczył, przody, tyły boki :) Też się trochę naszukałem :roll: więcej grzebania w necie niż samej robocizny :P
-
316i bicie po wyważeniu i zbieżności
tak dokładnie. Zauważyłem. No niezbyt ładnie to wygląda moim zdaniem, ale z kolei jak ma zbytnio z górki też szału nie robi :lol: Już widziałem ;) będę śledził progres ;) też chyba niebawem założę topic o swoim autku :P ej ej, w mojej drzemie m40 :P co Ci się nie podoba w tym silniku? :D Powiedzcie mi, czy po wymianie sprężyn znów będę musiał lecieć na zbieżność?? No i czy muszę kupić komplet sprężyn (4x) czy seryjne z tyłu mogą zostać?
-
318i Tłumik środkowy z allegro
też przerabiam to co Ty :D nie wydaje mi się aby ten tani zamiennik zdał egzamin ale na pewno jest lepszym pomysłem niż rurka :P co do rury. Będzie głośniej (to pewne) i prawdopodobnie wzrośnie spalanie - to samo co w przypadku strumienicy. Gdzieś tam ktoś pisze, że niby po zamontowaniu strumienicy wyraźnie odczuwa się przyrost mocy. Nie wierz w takie brednie. Może faktycznie auto lepiej się wkręca ale to raczej przez to, że wywala się zapchanego kata (objaw taki sam jak byś próbował dmuchać przez zapchany nos) - na pewno nie przybyło mu koni pod maską :norty: No i nie przejdzie Ci takie auto ze strumienicą czy RURKĄ przeglądu, chyba że zabudujesz to "opakowaniem" po kacie. Ja np cenie sobie komfort jazdy i czegoś takiego bym nie zrobił. Mocno drażni mnie te buczenie spod tyłka. Wolę wyłożyć te 3 stówki (u mnie po tyle gościu sprzedaje katy z beemek) i kupić oryginalnego używanego kata w dobrym stanie. Tylko na to trzeba czasu :P tu masz oryginalnego kata z tym, że gość sobie trochę ceni :P http://allegro.pl/bmw-e30-e36-316-318-katalizator-oryginalny-i5343850736.html Poczytaj na forach. Na pewno znajdziesz cenne informacje i uwagi dotyczące kata i przeróbek.
-
316i bicie po wyważeniu i zbieżności
no właśnie podczas hamowania się nasila. Ale też nie zawsze :| nie wiem od czego to zależy :P Jutro wyciągnę profesjonalne narzędzie do mierzenia kątów, którym jest ekierka i posprawdzam :) No i dodatkowo wyczyszczę piastę pod tarczą. A właśnie. Kilka dni temu miałem taką dziwną sytuację, właśnie na lewej przedniej osi. Jadę sobie spokojnie przepisowo, nagle mały stuk i zaczęło się tarcie, jak gdyby klocek hamulcowy pękł czy coś w tym stylu. Tarcie nasilało się wraz z długością przejazdu i po kolejnym małym stuku po jakichś 100 metrach samoczynnie przestało. Ciekawą pracę masz swoją drogą :D u mnie wyważenie kompletu trwało 20 min :P no ale nie porównujmy samochodu klasy średniej z lat 90 do obecnych samochodów klasy premium :8) w podpisie to niestety nie moje auto ;) stety niestety, nie wiem czy bym chciał jeździć takim drabinowozem. Zdaje się, że stoi na jakichś 18". Ponadto tak nisko zawieszony raczej na polskie drogi się nie nadaje. Cenię sobie komfort jazdy. Staram się swoją betkę utrzymać raczej w oryginalnym "dizajnie", choć nie ukrywam, że bardzo mi się podoba akurat ten egzemplarz. W linku niżej masz ją w całek okazałości. http://zoomwalls.com/bmw-m3-e36-car-hd-wallpaper/ tak na marginesie jak już prowadzimy tu ładny dialog dwustronny :P moje autko stoi na oryginalnych sprężynach i amorach. Prezentuje się identycznie jak te poniżej (chodzi mi tu o prześwity w nadkolach) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/1991-1996_BMW_318i_%28E36%29_sedan_%282011-04-02%29_01.jpg CO ZROBIĆ najlepiej aby obniżyć ten potwornie optycznie podniesiony przód względem tyłu, tak aby na tylnej osi nic się nie zmieniło i żeby te prześwity między błotnikiem a oponą były miej więcej podobne piss :)
-
316i bicie po wyważeniu i zbieżności
Co do piasty to niestety nie mam pewności i raczej musiał by obadać to ktoś z większym zakresem wiedzy niż moja. Dziś ściągałem koła, musiałem wymienić łączniki drążka stabilizatora. Kręcąc łożyskiem zauważyłem, że pomiędzy tarczą a klockiem w pewny momencie zmniejsza się przestrzeń, na tyle że tarcza ociera o klocek. Rozumiem, że to zwichrowana tarcza, ale chyba nie na tyle żeby odczuwać jakikolwiek dyskomfort podczas jazdy. wiem ;) dla tego tak jak pisałem. Majster od wyważania obszedł to w ten sposób, że przekręcił oponę na feldze. Była widać gdzieś mocniej nalana i stąd te 80 gram. Ja sam osobiście nie. Nie wiem jak poprzedni właściciel. Na rantach widać jakieś ślady ocierania, ale są to raczej otarcia o krawężnik. Na zimowych też nie ma jakiś szczególnych śladów. Co do maglownicy to nie wiem :roll: na kierownicy nie ma ma luzów, a jak jest z drugiej strony tego nie jestem pewien dzięki za zaangażowanie i szczere chęci :)
-
316i bicie po wyważeniu i zbieżności
Witam. Dziś w końcu pojechałem na zbieżność i wyważanie kół. Trochę osłupiło mnie to co zobaczyłem. Nie wiem czy ktoś z was jeździł na tak nie wyważonych kołach :lol: stąd pewnie te rozwalone (już wymienione) łożysko. Trzeba było dołożyć pasek 80 gramowy. Majster od kół oczywiście to obszedł okręcając oponę na feldze i dokładając mniejsze obciążenie. Do rzeczy. Objawy przed wyważeniem i zbieżnością: - drgania kierownicy oraz całej szoferki w zakresie 40-60 km/h - ściąganie auta w lewo - ponowne drgania kierownicy oraz szoferki przy prędkości 130 km/h+ Objawy po wyważeniu i zbieżności: - co najważniejsze, auto jedzie jak po sznurku - brak drgań przenoszących się na kierownicę i nadwozie przy 130 km/h+ - drgania kierownicy (ala parkinson) oraz odczucie jak by felga była krzywa bądź opona miała guza przy prędkości 50-80 km/h chcę zaznaczyć, że byłem podczas wyważania/zbieżności. Felgi są proste, dobrze wyważone. Chciał bym się dowiedzieć czym spowodowane są powyższe objawy. Miałem nadzieję, że już wszystko będzie ładnie i przyjemnie po wyważeniu i zbieżności. :| nadzieja matką głupich :/ czekam na sugestie. pozdrawiam
-
316i wycie z tyłu auta
niestety nie mam takiej możliwości. Jakieś inne sugestie chociaż co to mogło by być? :> dodam, że po przejażdżce powyżej 5km dźwięk nasila się.
-
316i wycie z tyłu auta
Witam. Od jakiegoś czasu z tyłu auta dobiega mnie irytujący dźwięk. Jedyne co wiem, że to na pewno nie łożysko. Przeczytałem dość sporo wątków na tym forum, na innych forach, używałem wujka google. Ludzie piszą o skrzyni, o dyfrze, olejach, oznaczeniach i tak dalej. Jednak to co wyszukiwałem trochę różni się od mojego przypadku. Mianowicie wszędzie jest mowa o huczeniu/wyciu z tylej części auta podczas dodawania gazu bądź hamowania biegiem (ujmowania gazu) U mnie jest trochę inaczej. Wycie dobiega z tylnej części auta gdy jadę równym gazem tylko na 5 biegu. Nie nasila się, jest równomierne. Poziomu oleju nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że nic tam nie było ruszane od wieków :P Proszę o sugestie rozwiązania mojego problemu. pozdrawiam
-
e36 problem z szyberdachem
mam pytanie co do przekładania szyberdachu - niestety nie znalazłem żadnych informacji na forum :/ Czy jest to skomplikowane? Domyślam, się, że będzie trzeba ściągać całą podsufitkę i tak dalej. To akurat mnie nie przeraża. Bardziej chodzi mi o pociągnięcie kabli. Nie ma mowy o malowaniu więc, czy muszę znaleźć szyberdach w kolorze mojego nadwozia czy jednak może da się jakoś przełożyć elementy zewnętrzny? Co do korby, to faktycznie rarytas... nie mogę dostać nigdzie żadnej :/
-
Bmw e36 jakie ringi
masz zachowane auto w eleganckim oryginalnym stanie z tego co widzę. nie wiem po co takie dodatki :| Sam też chciałem założyć. Szybko jednak odszedłem od tego pomysłu po kilku przeczytanych postach na forum. Poza tym, musiał byś włożyć te paski ledowe w klosz żeby to jakoś sensownie wyglądało (z tego co mi się wydaje) a u mnie on jest np zamknięty na stał :D konkretnie zalany plastikiem w koło. Już dużo bardziej sensowniej wyglądają reflektory z tego filmu (z końca filmu!!) https://www.youtube.com/watch?v=g8smIPCgL-o sam osobiście nie spotkałem się z różnymi rozmiarami... jeżeli już jednak się uparłeś na montaż tu masz przykładowe podłączenie krok po kroku a tu masz film z montażem angel eyes w przednich kloszach
-
BMW 316i sedan
widzę, że podnośnik z biedronki daje radę ;) prezencja zdecydowanie na +
-
e36 problem z szyberdachem
Proszę się zapoznać. viewtopic.php?f=68&t=120678 Witam. Jakiś czas temu kupiłem swoją e36. Nastały cieplejsze dni więc czas aby skorzystać z udogodnień, które posiada ten samochód a mowa tu oczywiście o szyberdachu ;) wcześniej szczerze mówiąc nie eksploatowałem go a gdy już to zrobiłem od razu pojawił się problem. Żeby pozostawić temat klarowny i przejrzysty - szyberdach jest na korbkę :lol: Podczas otwierania korbka została mi w ręku. Niby da się założyć ale w pozycji neutralnej spada (zdjęcie) Moje pytanie brzmi - czy da sie coś zrobić z tym rażącym mnie w oczy detalem. Usterka może i błacha ale to zawsze usterka :/ Z góry dzięki za sugestie Pozdrawiam Bartek http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f44b59a6a02.jpghttp://naforum.zapodaj.net/thumbs/2c7a81d6b67a.jpg
-
BMW 316i sedan
trochę stało ;) zdjęcie, zdjęcie dawaj :D