Treść opublikowana przez tomo204
-
E46 parujące lampy
Byłem dziś się przejechać .. temperatura na dworze 5 stopni i deszcz ,zrobilem z 10km i lampy czyste zero zaparowania.. aczkolwiek nie będę się cieszył na wyrost tylko pare dni jeszcze je będę miał pod obserwacją..jezeli nie zaparuja to wniosek jest taki że uszczelka z klejem ma byc od strony klosza ..
-
E46 parujące lampy
No wiem że to logiczne ale dziś w garażu oglądałem dokładnie stare uszczelki i własnie one były klejem do klosza .. :mrgreen:
-
E46 parujące lampy
No własnie ja teraz zrobiłem odwrotnie, tam gdzie klej jest to w stronę klosza .Przed demontażem miałem tak jak ty założone i po rozłożeniu lamp zauważyłem że w paru miejscach nie dociska klosz do uszczelki.. Mnie obydwie wyszły 197zł w aso odbiór osobiście
-
E46 parujące lampy
Przez weekend będę testował i dam znać :wink: Jeszcze zadam pytanie może i głupie ale jedank :mrgreen: Jak zamawiałeś uszczelki nowe z ASO to na jednej stronie tych uszczelek jest taki jakby klej , na która stronę go dawałeś? od strony klosza czy lampy?
-
E46 parujące lampy
U mnie znowu było tak że po myjni i zgaszeniu lamp nic się nie działo ,wystarczyło że padał deszcz mocno i była duża wilgotność powietrza + jazda na światłach mijania i całe lampy zaparowane :mad2: Zobaczymy co teraz się będzie dziać jak będzie mocniej padać ..
-
E46 parujące lampy
Lampy już zamontowane, byłem na myjni i oczywiście po zaczęło kropić .. :mad2: .Zrobiłem 20km na światłach mijania i na chwile obecną wygląda to tak : https://zapodaj.net/40a7181af0643.jpg.html , https://zapodaj.net/6e63260d177d8.jpg.html .Na dworze 8 stopni aczkolwiek będę to miał pod obserwacją.. :wink:
-
Kontrolka - poziomu cieczy M52TUB20
Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze , aczkolwiek jak auto zamierzasz posiadać dłużej to celowałbym w ori i będziesz mieć święty spokój.. :wink:
-
Kontrolka - poziomu cieczy M52TUB20
Raczej bym obstawiał zbiorniczek a wracając do jego pęknięcia to mógł strzelic przez właśnie ten korek który nie był ori .. ten oto korek jak jest za duże cisnienie w układzie ma za zadanie ,,upuszczać" je a jak nie upusci to rozsadza zbiorniczek na pionowym łączeniu bo to najslabszy punkt tej układanki ..
-
Kontrolka - poziomu cieczy M52TUB20
Czemu podejrzewasz upg? Jak to ci się dopiero zaczeło pojawiać po wymianie zbiorniczka to masz odpowiedz .. :wink:
-
Kontrolka - poziomu cieczy M52TUB20
17 11 7 573 781 . Mamy stare dobre m52 więc na silnik złego słowa nie dam powiedzieć :P lecz osprzęt po 20 latach już może płatać figle a jak wiadomo to jest bmw i one zbytnio nie toleruje zamienników z resztą teraz tego doświadczasz :wink: Ja za zbiornik bez korka dawałem 360zł w ASO po zniżkach
-
E46 parujące lampy
Wiem wiem :wink: przerabiałem to :] Jak po tym zabiegu będą dalej parować to już mi brak pomysłów :mad2:
-
E46 parujące lampy
Dziś skończyłem je składać , jutro zakładam na auto i jade na myjnie ..
-
Kontrolka - poziomu cieczy M52TUB20
Podobno w zamiennikach jest problem z pływakami i dlatego swieci się kontrolka .U siebie też miałem załozony zbiorniczek Febi ,podmieniałem czujnik z tego co jest w zbiorniczku od płynu do spryskiwaczy ,Ba! nawet specjalnie kupiłem czujnik Febi bo myślałem ze to jakiś związek będzie miało ale nic nie pomogło .. nie wiem jak zbiorniczki z innych firm się zachowują ale podejrzewam że będzie to samo .. więc tylko ori wg. mnie rozwiązuje ten problem.. PS. Mam nawet ten sam silnik co ty :wink:
-
Kontrolka - poziomu cieczy M52TUB20
Miałem ten sam problem , póki nie założysz ori zbiorniczka będzie ci się ta kontrolka swiecic niestety .. Dodam że kombinowałem z czujnikami ,odpowietrzałem, korki podmieniałem i nic to nie dawało tylko jak silnik się zagrzał odrazu sie zapalało .. tylko ori zbiorniczek wyrównawczy rozwiązał problem..
-
Uderzenie przy zmianie z D na R BMWE46 330xd
Podpore wału sprawdzałeś ? ona daje takie oznaki ..
-
E46 parujące lampy
Na chwile obecną lampy rozebrałem na czynniki pierwsze , wszystko jeszcze raz dokładnie oczyszczę i uszczelnie jak to nie pomoże to włożę pod te gumowe zaślepki pochłaniacze wilgoci te co dają do butów i będzie po sprawie :mad2: Dam znać co i jak ..
-
E46 parujące lampy
Wymontowałem dziś lampy i znalazłem jeszcze jeden odpowietrznik .. jest to otwór i w nim jest gąbka .. ty też pewnie go musisz mieć
-
E46 parujące lampy
A próbowałeś lampy wygrzewać po założeniu nowych kloszy ? (odpalić światła mijania, drogowe na jakiś czas ) Może uda nam się rozwiązać ten problem jakoś wspólnymi siłami hehe
-
E46 parujące lampy
Ile w twojej lampie jest odpowietrzników bo podejrzewam że tu będzie leżał problem ja również już wszystko przerobiłem i paruje ciągle..
-
E46 parujące lampy
Witam,czy ktoś z was ma lub miał problem z parującymi lampami przednimi w e46 (przedlift) ? Od czasu wymiany kloszy (ori) + uszczelek (również ori ) nie mogę się pozbyć problemu .. wystarczy że lekko popada i lampy parują . Odpowietrzniki są drożne dodatkowo pod uszczelkę lampy i na dałem silikon (butyl) i bez zmian.. obydwie tak samo parują symetrycznie . :cry2: :cry2: :mad2: :mad2:
-
E46 Xenony ZKW zaparowanie kloszy
witaj,też borykam się z problemem parujących lamp w swojej e46 (przedlift) Przeczytałem na ten temat już cały internet i nie udało mi się rozwiązać problemu :mad2: :mad2: . W ostatnim czasie zakupiłem klosze z alledrogo (djauto) ,po założeniu tego szajsu parowało masakrycznie więc się wkurzyłem i kupiłem nowe ori (360zł sztuka) (AL) + nowe uszelki również z ASO (200zł komplet L+P ) ... Lampy nadal parowały , uszczelniłem je butylem i problem jest nadal.. Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego w kierunkowskazach są aż 2 odpowietrzniki a w lampach 1 (obok pokrętła regulacji świateł) .. To przecież logiczne że lampa bardziej się nagrzewa niż kierunek i to ona powinna mieć więcej odpowietrzników .. PS. parują mi tak samo jak tobie w dolnej części reflektora i co dziwne że symetrycznie ...