Treść opublikowana przez Gixxxer
-
DPF off przez Winkfp
Dziekuje kolego DIN76. Wyslalem PW.
-
DPF off przez Winkfp
Mialem nadzieje na konkretna odpowiedz na moje pytanie zamiast wywolywanie kaca moralnego ale dzieki za poswiecony czas na odpisanie.
-
Jak uruchomić WDS w systemie Windows 8. Patrzymy.
Niestety u mnie na win 10 64bit i Microsoft EDGE nie ma drzewa katalogow po lewej stronie. http://www.bmw-planet.net/diagrams/release/en/
-
DPF off przez Winkfp
Czy w M57N2 tez da sie to zrobic? Bardzo prosze o informacje. Mialem wykodowany DPF przez jednego majstra (200 funtow) . Potem inny powiedzial, ze musi zrobic aktualizacje DDE wiec stracilem robote tego pierwszego i ten pierwszy znowu chce zeby zaplacic za wykodowanie DPF. Narazie wiec jezdze bez wykodowanego DPF. Mam blad czujnika temperatury spalin i czujnika cisnienia przed DPF wiec mam nadzieje, ze nie bedzie jednak sie wypalal. NIestety to tylko domysly, pewnosci nie mam :(
-
[e60] 530d, wzrost spalania, bardzo czuly ekonomizer
Pawel z klima wlaczona bedzie sie nagrzewal wolniej miedzy innymi przez to ze wlacza sie tez wentylator na chlodnicy wtedy. To normalne. Czy moglby ktos w Ista czy Dis sprawdzic jak wyglada otwarcie Egr na zimnym silniku? Przed odpaleniem i zaraz po? U mnie przed odpaleniem pokazywalo 5%. Zaraz po odpaleniu po ok 5 sekundach wskoczylo w okolice 65-70% i zmienialo sie batdzo szybko, tak jak parametry powiedzmy przeplywomierza ( z taka czestotliwoscia). Zastanawiam sie czy to norma czy nie boniektorzy pisza ze na zimnym silniku egr zostaje zamkniety. Jesli te 5% uznac za zamkniety to zostaje zamkniety maksymalnie 5sekund po odpaleniu potem sie otwiera. Chcialbym z kims porownac te parametry. Egr i kolektor czyszczone miesiac temu bo byly zasyfione na maksa.
-
[e60] 530d, wzrost spalania, bardzo czuly ekonomizer
Witam. Ostatnio spotkala mnie ta sama przypadlosc. Jezdze autem od 7 lat na tej samej trasie i nagle z dnia na dzien spalanie wzroslo o ok 2l/100km. Najpierw zauwazylem na Trasie z UK do PL i spowrotem wzrost o 1l/100 km. Potem na trasie mieszaniej w UK wzrost o 2l/100km. Termostaty i pompe wody wymienialem 2 mce temu na oryginalne BMW wiec odpada. W ISTA jedyne co mnie niepokoi to to ze EGR jest zawsze otwart nawet na zimnym silniku w okolicach 65% i jego wskazania bardzo szybko sie zmieniaja (czyscilem miesiac temu bo byl zasyfiony) tak samo przeplywomierz na wolnych obrotach podaje wiecej niz jest zadane nawet o okolo 100/ 150 jednostek. Turbo czeka na wymiane bo auto ma juz 300tys km przebiegu i puszcza olej (odma zmieniana co 2 lata odkad jestem wlascicielem ale pierwszy chyba to zaniedbal) dlatego zainteresowalem sie sonda Lambda. Chyba juz czas na nia a do tego jak DPF wywalany byl 5 lat temu to sonda i czujniki temperatury byly obklejone zupelnie sadzami. Teraz chyba musze ja wyciagnac i obejrzec w pierwszej kolejnosci. Martwi mnie jednak praca EGR i czy jest to normalne ze zaraz po odpaleniu pokazuje wartosci w granicach 65%? Gdyby ktos cos podpowiedzial bylbym bardzo wdzieczny.
-
Parametr 'Activation, boost pressure actuator'ISTA-Nastawnik
Ok juz to rozpracowalem. Skala jest od 10%do 95% gdzie 95 to jest zamkniety a 10 otwarty calkowicie. Temat do usuniecia.
-
Parametr 'Activation, boost pressure actuator'ISTA-Nastawnik
Czy moglby mi ktos podpowiedziec jaka powinna byc prawidlowa wartosc parametru 'Activation, boost pressure actuator' w ISTA? Jesli sie nie myle to chodzi o ramie nastawnika turbiny. Mozna go odczytac z parametrow dotyczacych pomiaru przeplywomierza w ISTA. Wklejam filmik uzytkownika bmw-power z instrukcja uzytkowania ISTA (mam nadzieje, ze sie za to nie pogniewa) i na nim widac ten parametr od 11 sekundy trwania filmu. U mnie na postoju na biegu jalowym pokazuje caly czas 95%. Czy to oznacza, ze ramie nastawnika jest prawie calkowicie wychylone i otwiera wastegate? Przy przegazowaniu spada wartosc do ok 84-85%. Dodam jeszcze, ze u mnie parametr 'Activation, EGR valve' bez przerwy bardzo szybko sie zmienia w zakresie 50-70% kiedy u niego jest w miare stabilny. W moim odczuciu samochod nie ma takiej mocy jak kiedys, wrecz zamiast 231KM ma ze 150. Bylbym wdzieczny za jakas podpowiedz.
-
e60 blad IBS 4A35
Jak w temacie. Zdiagnozowane w Ista. Ladowanie mam dobre OK 14.3-14.7V. Sprawdzilem stan naladowania akumulatora w Ista i jest 60% tylko. Aku mam Varte 90Ah 2 letnia zarejestrowana przy wymianie. Nigdzie nie moge znalezc opisu bledu 4A35. Czy to znaczy ze IBS do wymiany czy mozna tak jezdzic? bylbym wdzieczny za jakies info.
-
BMW Rheingold
Czy moge prosic , zeby ktos podpowiedzial jak w Rheingold sprawdzic cisnienie doladowania Live Data?
-
BMW Rheingold
OK zrobione i dziala. Mam Rheingold 3.41. Moze mi ktos dac namiar na nowsza wersje, ktora wystarczy, ze bym podmienil? Dzieki.
-
BMW Rheingold
Przeczytalem ten temat od deski do deski i bardzo zainteresowalem sie ISTA do diagnozowania mojego BMW 530d E60 PRE-LCI (12/2005). Do tej pory mialem INPE i DIS kupione razem z kablem K-Line. Zaleta tego softu, ktory dostalem byla instalacja bez zadnej konfiguracji (przygotowany installer, ktory robil to wszystko automatycznie). Niestety po aktualizacji Windowsa 8.1 PRO 64bit do 10 cos w tym sofcie sie posypalo. To bylo rok temu i do tej pory nie mam zadnego softu do diagnozowania auta. Pomyslalem, ze moglbym wyprobowac ISTE. Czy moglby ktos mi wyslac link na PW skad moglbym pobrac to co potrzebne do instalacji bo jestem zielony i nie wiem jakie sa inne fora czasami wspominane w tym temacie' Bylbym wdzieczny za Wasza pomoc.
-
Jaka prawidlowa temperatura silnika 530d
Sorry za odkop ale u mnie w 530d E50 rok prod 12/2005 (M57N2) po zmianie pompy i oryginalnego termostatu i wymianie plynu (wszystko oryginalne kupione w ASO) jadac ok 80km/h i troche miasta temperatura srednio wynosi 93-94 stopnie C. Przy dluzszej jezdzie potrafi wzrosnac nawet do 97 po czym zalacza sie wiatrak na chlodnicy. Ogrzewanie w samochodzie dziala bez problemu, przelew w zbiorniku wyrownawczym tez. Warsztat, ktory wymienial pompe i glowny termostat zarzeka sie ze dobrze odpowietrzyl uklad ale nie patrzylem im na rece. Troche sie martwie bo za 3 tygodnie bede mial trase plisko 2 tys km. Narazie jezdze po wymianie 2 tygodnie. Wczesniej czesto nie sprawdzalem przed wymiana ale kiedy to robilem nigdy nie widzialem wiecej niz 90 stopni nawet po poprzedniej wymianie obu termostatow 3 lata temu.