Skocz do zawartości

Gixxxer

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Gixxxer

  1. Gixxxer opublikował(a) temat w E60, E61
    Przez pomylke zapytalem w dziale E90 ale jesli to nie problem to zadam pytanie tez tutaj bo sam mam E60. Czy sa jakies osoby, ktore moga podzielic sie opinia od zamiennikach DPF? Uzywa ktos i moze podzielic sie doswiadczeniami czy warto isc w ta strone? Oryginal wiadomo ze wzgledu na cene okolo 8 tys zl rozwaze w ostatecznosci. Sklaniam sie w kierunku JMJ DPF i katalizator w jednej puszce dla sielnika M57N2 231KM. Prosze nie pisac o wypalaniu, czyszczeniu itp bo juz nie ma co czyscic ;) Dzieki za info.
  2. Odgrzeje kotleta. Czy sa jeszcze jakies osoby, ktore moga podzielic sie opinia od zamiennikach DPF? Sklaniam sie w kierunku JMJ DPF i katalizator w jednej puszce dla sielnika M57N2 231KM. Prosze nie pisac o czyszczeniu itp bo juz nie ma co czyscic ;) Dzieki za info.
  3. No to nie wiem jaka jest przewaga jednej nad druga.
  4. Dziekuje za odpowiedz mmw. Obie wersje klimy sa tez dwustrefowe czy tylko jedna?
  5. Witam przymierzam sie do zakupu F10/F11 LCI. Mam pytanie odnosnie panelu klimatyzacji. Sa wersje bez napisu na pokretlach i z napisem AUTO. Czy to odpowiednik klimy HIGH w E60? Moge prosic o roznice pomiedzy tymi dwoma w F10? Z gory dziekuje.
  6. U mnie w 530d to samo. Olej dostaje sie ta rurka od odmy. Odma sama obudowa bez separatora i filterka wiec ona moim zdaniem nie oddziela dobrze oleju od oparow ze skrzyni korbowej.
  7. Powiem Cie co jest przyczyna. Do niedawna mialem to samo. Pytalem na forum i wstawialem filmiki ale nikt nie pomogl. Myslalem ze przeplywomierz ale winowajca okazal sie przetwornik cisnienia sterujacy zaworem egr. Zmienilem na nowy razem z wezykami i od tej pory wszystko jest ok. Jak obejrzysz jak pracuje ci zawor egr teraz to bedzie bez przerwy otwieral sie i zamykal z czestotliwoscia podobna do tej ktora widzisz na skaczacym wykresie. Przez to wlasnie tak skacze ilosc mierzonego powietrza.
  8. Walcze z Egr na ktorego nakierowal mnie kolega Din oraz jeszcze jedna osoba z Tego forum. Przy rozgrzanym silniku na wolnych obrotach tloczek Egr ciagle pracuje otwiera i zamyka podobnie jak faluja wskazania przeplywomierza w Inpa. Po odpieciu podcisnienia wskazania przeplywomierza juz nie skacza w tak duzym stopniu ale nadal sa wyzsze od zadanych. Moze ktos jeszcze jakis pomysl na co zwrocic uwage? Mam kupione wezyki podcisnienia oraz przerworniki cisnienia Pierburga tylko czekam na cieplejsze dni. Mam tez nowy przeplywomierz Bosch ale jego zaloze na sam koniec jesli nie pomoga przetworniki oraz nowe wezyki. Czy spotkal sie ktos z uszkodzana membrana w gruszce egr ktora powodowalaby zla prace samego zaworu Egr i konieczna byla by jego wymiana?
  9. Dziekuje za odpowiedz Din. Niestety oscyloskopu nie mam zeby sprawdzic wiec chyba po prostu wymienie za 2 tyg w Polsce. O EGR zapytalem bo ktos kiedys na tym forum pisal ze na wolnych obrotach powinien byc otwart tylko na 13-20%a nie jak u mnie 60-70% ale wyglada ze ta osoba sie mylila. Auto nie przechodzi testu Air Mass w Ista. Na koncu podaje mozliwe usterki do sprawdzenia: * nieszczelnosc w rurach dolotu (sprawdzilem wszystko ok) * zapchany filtr powietrza (jest ok) * nie dzialajacy lub zacinajacy sie nastawnik turbiny ( sprawdzony jest ok) * lub uszkodzona turbina ( puszcza troche olej do dolotu ale pompuje ok sprawdzajac podczas jazdy w Inpa parametry zadane i rzeczywiste sa bardzo zblizone) Zastanawia mnie tylko czy noe przechodzi tego testu Air Mass z powodu wyrzuconego DPF i inaczej moze turbo sie kreci troche nawet za bardzo i przez to w tescie nie odpowiada zaprogramowanym parametrom. Ale na pierwszy ogien i tak chyba wezme przeplywomierz i lambde. Auto pali wiecej niz wczesniej. Spaliny z tlumika czuc bardziej niz w innych autach ( katalizator mam oryginalny) wiec moze sklad m.ieszanki jest nieprawidlowy. Wymienie tez wezyki podcisnienia i obydwa elektrozaworki klap i egr i zobacze czy cos pomoze. Najpierw jednak odlacze egr i zobacze czy jest jakas roznica.
  10. Ktos kto sie zna podpowiedzial mi zeby tez sprawdzic EGR. Czy to normalne, ze na biegu jalowym otwarcie zaworu EGR oscyluje w okolicach 60-70% i ciagle sie zmienia? Czytalem w innym watku na forum, ze po odpaleniu na wolnych obrotach ten zawor powinien byc zamkniety. Wrzucam link do filmiku ktory nagralem w ISTA. Poprawiony link.
  11. Witam wszystkich. Czy moge prosic kogos doswiadczonego, zeby powiedzial mi czy takie skaczace wskazania przeplywomierza jakies sa u mnie w INPA sa w normie czy oznaczaja, ze pora na wymiane przeplywomierza? Nagrane podczas pracy sielnika na wolnych obrotach ale podczas jazdy jest to samo. Bylbym bardzo wdzieczny za Wasze opinie zanim pojde i kupie nowy przeplywomierz Bosch. Auto 530d E50 231KM M57N2. Bardzo dziekuje i zycze zdrowych i Wesolych swiat Wielkanocnych.
  12. Gixxxer odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    A czy wiadomo konkretnie od kiedy byl ten silnik montowany w seri 5? Od 2014 roku? Ciekawe od jakiego miesiaca.
  13. Gixxxer odpowiedział(a) na kris1973 temat w Diagnoza komputerowa
    Niestety w moim przypadku pliki z licencja i wklejanie klucza z tego tematu (wczesniej go mialem i dzialalo) nie przynosi rezultatu. Podejrzewam ze najnowsza aktualizacja w Windows 10 cos namieszala bo wczesniej Ista 3.41 dzialala bez zarzutu. Musze znalezc RCleaner tak jak wczesniej tu radzono i sprobowac wyczyscic a potem jeszcze raz wrzucic ten klucz do licencji.
  14. Gixxxer odpowiedział(a) na kris1973 temat w Diagnoza komputerowa
    Tez mam nagle problem z licencja. Wczesniej zawsze bylo ok. Dzisiaj pierwszy taz w tym roku odpalilem Rheingolda i zonk. Wyskakuje okienko ze moja nie zostala aktywowana. Gorne okienko Key ma klucz ktory kiedys wkleilem. Dolne License jest puste. Szukalem ma kompie tego pliku License.txt ale nigdzie nie moge go znalezc. Nawet w folderze instalacyinym Rheingold. Moze ktos podpowiedziec co robic dalej? Rheingold wersja 3.41 Czy moge prosic kogos o podeslanie plikow z licencja? Moje gdzies wcielo nawet z folderu z instalka. Cuda jakies.
  15. Gonzolak, dziekuje za odpowiedz. Mialem sam taki pomysl wczesniej ale pare osob mi odradzilo bo podobno ten czujnik ma tez wplyw na prace katalizatora i ze moge przez to go uwalic. Nie jestem w stanie tego potwierdzic ani zaprzeczyc wiec z obaw o katalizator ktory 2 lata temu kupowalem postanowilem nie ruszac czujnika temperatury.
  16. Pytam czy jest mozliwosc wylaczenia tych czujnikow zeby bez nich DDE nie inicjowal wypalenia. Oczywiscie, ze nie wiem. Dlatego zadaje pytania tutaj, zeby ktos rozeznany w temacie cos powiedzial na ten temat.
  17. Ta opcja odpada bo bede robil na Euro3 i nie mam zamiaru placic kolejne 200funtow. Dlatego zapytalem na forum czy ktos cos podpowie w kwesti wykodowania tych czujnikow bo wydaje mi sie, ze moglo by to pomoc.
  18. Kolego temsky ten 'mechanik' to spec od BMW. Nie bede mowil gdzie ale robi Bmw i jest bardzo znany w moich okolicach. Ma wiedze ale w dupie ma klijentow. Jest bardzo zarozumialy i uwaza ze tylko on sie zna. Uparl sie ze poprzedni mechanik ktory robil chipa to spieprzyl i koniec. Powiedzial zeby on cos mial zrobic to wgrywa oryginalny soft bo nie bedzie sie bawil po tym jak ktos inny grzebal. Bylem w sytuacji podbramkowej bo za 2 dni mialem trase 1600km i auto musialo byc sprawne.
  19. I wlasnie tak wielu mechanikow podchodza do sprawy. W dupie maja klijenta i jego auto. Liczy sie tylko kasa. Dobra teraz to za pozno na narzekanie. Wybor mam taki ze albo drugi raz zaplace 200 funtow czego nie chce robic bo i tak chce na euro3 niedlugo zrobic albo moze uda mi sie z pomoca ludzi z wiedza z forum jakos zatrzymac to wypalanie przez DDE. Nie przejmowalbym sie tym gdyby nie to ze czesto to sie dzieje i pewnie niedlugo w silniku bede mial wiecej ropy niz oleju.
  20. Wiedzialem ze po aktualizacji strace chipa. Niestety bylem z innym problemem u mechanika i on sie uparl ze ten kto robil chipa cos zepsul no i wgral oryginalny soft. Ten ktory robich chipa chce drugi raz 200 funtow za to pisalem juz wczesniej o tym. Bede robil na euro 3 po poradach kolegi z tego forum ale dopiero za 3 miesiace. Jestem za granica i nie mam tutaj warunkow. Ale widze, ze przybywa oleju i komp co jakies 2 dni chyba uruchamia wypalanie bo rosnie bardzo zuzycie paliwa zaraz jak auto osiaga ok 75 stopni. Chcialbym cos zrobic samemu, zeby te 3 miesiace przejezdzic zanim zrobie na euro 3 jak zjade do Polski. Wiem, ze pytam o cos z czego niektore osoby sie utrzymuja. NIe lubie tego robic. Ale boje sie o to auto ze przez te 3 miesiace bedzie mi ropy do oleju dolewalo .
  21. Witam. Czy ktos obeznany w temacie moglby podpowiedziec prosze czy da sie wykodowac/wylaczyc czujniki temperatury i cisnienia spalin? Mysle, ze to by moglo powstrzymac DDE przed wypalaniem DPF, ktory jest pusty w srodku. Wczesniej jak mialem wykodowany to nie bylo zadnych bledow. Po aktualizacji DDE od razu pokazaly sie bledy czujnikow temperatury i cisnienia spalin czyli wczesniej tak jak by DDE ich nie widzial byly zrobione. Auto to 530d E60 z silnikiem M57N2. Dzieki za pomoc.
  22. Gixxxer odpowiedział(a) na Gixxxer temat w E60, E61
    Dziekuje za odpowiedz. Dymu raczej sie nie boje tylko jesli bedzie dawac wiecej paliwa a ono sciekac do miski i mieszac sie z olejem. Troche mnie to zmartwilo teraz bo myslalem ze z bledami nie bedzie probowac wypalac DPF
  23. Gixxxer odpowiedział(a) na Gixxxer temat w E60, E61
    Zbichu kolega Din76 sprawdzil dla mnie i upewnil sie ze mozna wgrac soft od wersji bez Dpf i bedzie ok z moim silnikiem. Jestes pewien, ze pomimo wyzej wymienionych bledow sterownik bedzie wlaczal dopalanie sadzy w DPF? Myslalem, ze beda go one powstrzymywaly.
  24. Mam to samo w 530d E60 m57n2. Ale moim zdaniem bierze wlasnie olej. Odma (bez separatora i bez filtra nowszy typ) lub turbo. Miedzy wymianami co 12tys km dolewam litr. Na wiosne dam chyba turbo do regeneracji w MotoRemo. Ps. Po usunieciu dpf z katem spaliny byly bardzo zrace. Kupilem katalizator z X5 z takim samym silnikiem w bardzo dobrym stanie. Natychmiast po zalozeniu spaliny byly praktycznie nie wyczuwalne i dymienie ustapilo. Niestety teraz po 2 latach chyba kat zawalony tymi spalinami po spalaniu oleju bo nie jest juz tak skuteczny jak na poczatku. Mialem kupic nowy DPF miesiac temu bo byl w BMW za ok 5800zl niestety ostatnio podniesli cene o 2000zl wiec z dpf nici.
  25. Gixxxer opublikował(a) temat w E60, E61
    Witam szanownych forumowiczow. Mam usuniety fizycznie DPF i wczesniej byl on usuniety w sofcie tez ale po aktualizacji DDE niestety wszystko zostalo przywrocone do ustawien z przed wykodowania DPF. I teraz moje pytanie czy sterownik silnika bedzie probowal wypalic DPF kiedy ma bledy samego DPF, czujnika temperatury spalin, czujnika cisnienia spalin? Najbardziej bylbym zadowolony gdyby te bledy powstrzymywaly go przed wypaleniem i nie trzeba by bylo go ponownie wykodowywac. Prosze zeby ktos wypowiedzial sie kto rozumie ten temat bo chcialbym przejezdzic tak jeszcze kilka miesiecy dopoki nie zastosuje soft od wersji bez DPF tak jak wspomniane to jest w innym watku. Dziekuje.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.