Skocz do zawartości

E39 530D problem z alarmem


bartek.btw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam pewien problem w swoim samochodzie,otóz czasami włącza mi sie alarm tak poprostu od niczego,czasami jest tak ze sie nie włączy tydzien a czasami włącza sie po kilka lub ilkanascie razy dziennie.Bylem z tym problemem u mechanika i "niby" robił jakis czujnik pod maska, ze w nim jest problem.mam pytanie,czy jest możliwosc odłączenia całkowicie tego alarmu,lub tez co sie stanie gdy powiedzmy odłącze tą jedną czujke???prosze o porady bo mnie to wkurza,w nocy o 2 piszczy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko faktycznie czujka od maski to można ją wyeliminować (tak, żeby alarm widział, że maska jest cały czas zamknięta). Akurat w przypadku maski jest o tyle dobrze, że przez nią Ci się do auta nikt nie włamie - jedynie jakby się znalazł jakiś pacjent, co by chciał Ci graty spod maski zajumać to dla niego lepiej, że czujka będzie wyłączona. Ale nie oszukujmy się - włamania pod maskę żeby ukraść stamtąd jakieś graty to raczej rzadkość.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest filtr powietrza, tylko jeden z filtrów kabinowych. Ten czujnik, który się przy nim znajduje to czujnik, który Cię interesuje. Nie ma dwóch czujników. Ja jak kupiłem samochód nie wiem dlaczego miałem ta wtyczkę po prostu odpiętą!!, a alarm działał, bo przy otwartych szybach i zamkniętym samochodzie, po włożeniu reki w przestrzeń pasażerską załączył się. Obecnie wpiąłem ją i przy uzbrojonym alarmie przy otwarciu maski wszystko działa jak należy. Więc po prostu odepnij wtyczkę i wszystko na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dzien dobry . czytalem ten watek i tez inne na temat alarmu ,bo tez mam problem z alarmem. Otoz u mnie sytuacja jest taka zamykam auto z pilota nie ma zadnego mrugania kierunkow ani tez zadnego sygnalu dziwiekoweko, to samo jest kiedy otwieram auto z pilota. dioda pod lusterkiem miga kiedy zamykam z pilota. natomiast jesli mam otwarte drzwi tylne lub przednie i uruchomie centralny zamek z pilota a nastepnie zatrzasne drzwi to kierunkowskazy sygnalizuja jednym mrugnieciem zamkniecie auta nadal nie ma sygnalu dziwiekowego. Kiedy zamkne auto z pilota przy otwartych szybach to po pewnym czasie mrugaja kierunki, to samo sie dzieje jak wloze reke do wewnatrz przez otwarta szybe, oraz jak otworze auto z kluczyka mechaniczne . nie mam nadal sygnalu dzwiekowego. Pytanie jest takie czy moze trzeba cos przeprogramowac ? Czytalem gdzies ze moze tez byc uszkodzona syrena od alarmu? macie moze jakies pomysly co i gdzie szukac?Dzieki za jakakolwiek pomoc. Wesolych Swiat i mokrego dyngusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.