Skocz do zawartości

e34 m50b20 "klamka" do szyby w tylnej klapie


ziege

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

nie dziala mi otwieranie szyby w tylnej klapie.

myśle, że to nie kable, tylko coś sie poluzowało, bo problem się zaczął jak trzasnąłem tą szybą...

chce sie dobrać najpierw do przycisku. Da się to zrobić jakoś od zewnątrz, czy trzeba od strony tapicerki w klapie?

A co to tapicerki, ma ktoś jakieś sugestie jak to ściągać?

Są same śrubki czy też zatrzaski?

Jest jakiś dobry sposób na zatrzaski?

Czasem są jakieś takie metody, że np w prawo albo do góry ciągnąć...

 

Z tego co juz wyczytalem kable do tego ida przy prawym zawiasie, one tam są w takiej plastikiwej osłonce? bo kabel jako taki widze tam tylko jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jednak wiązka/i zdechła/y.Są dwie w tych rynienkach plastikowych.

Żeby się dobrać do tych klamek trzeba zdjąć tapicerkę: kilka wkrętów,niektóre za maskownicami,dwie śruby dostępne po otwarciu szyby i cztery zatrzaski.Są też śruby plastikowe.Jeśli się szyba nie otwiera niestety będą straty - urwiesz kawałek.Pamiętaj o zamaskowanych śrubach!

W sumie to groźnie brzmi ale jest łatwe i szybkie,robiłem to już dwa razy a jeszcze raz mnie czeka.

Gdybyś chciał naprawiać wiązki to będzie potrzebna lutownica,kawałki przewodów (najlepsze z jakiejś wiązki np od przełącznika kierunkowskazów) rurki termokurczliwe i ! kwas solny(lutowniczy) ! - koniecznie bo miedź w przewodach jest b.trudna do lutowania,niektóre (grubsze gęste linki) w ogóle bez kwasu się nie lutują.

Na koniec wiązek nie oklejaj taśmą - przewody powinny być dość luźne w miejscu zgięcia.Możesz wykorzystać istniejące koszulki - naciągnij na zgięcia a tam gdzie nieruchome możesz obkleić.

Dość prosta robota ale czasochłonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no faktycznie wiązka, już była lutowana ale w miejscu zgięcia więc sie wyrobiło...

znalazlem kabelek do otwierania szyby, takze juz moge rozkrecic tapicerke bez strat.

Znalazlem jeszcze taką rozpiskę kabli w tych rynienkach, może się przydać komuś

 

http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenance/E34Touring/Data/E34%20Touring%20harness%20wiring.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą rozpiskę,ale trzeba uważać,nie dość że wiązka może być wymieniona i wtedy ma "zapasowe" kolory,to jeszcze ze starości czerwony się chętnie zmienia w różowy itp. A lutować najlepiej w dwóch miejscach - wycinamy kawałek na zgięciu i wlutowujemy w jego miejsce nowy przewód,jakieś 20cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.